menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Lobbysta Kotlinowski 16-04-2006
W prologu ostatniego programu „Konfrontacja” przytoczyłem artykuł Izy Kosmali w tygodniku „NIE” - „Na hemoroidy Kotlinowski” Jak lobuje marszałek Sejmu.” Okazuje się, że na dwie złożone przez marszałka Kotlinowskiego interpelacje jedna dotyczy leku generycznego służącego do leczenia hemoroidów.
Przedstawiłem widzom interpelacje pana marszałka i krótko mówiąc, marszałek  opowiada się za droższym lekiem firmy Servier. Żąda wycofania tańszego leku z rynku. Jako powód podaje, że decyzję o dopuszczeniu tego leku wydano z naruszeniem prawa. Kiedy zapytałem go w rozmowie telefonicznej, co go skłoniło do takiej interpelacji, odpowiedział, że być może go wprowadzono w błąd. Zwrócił uwagę, że to olbrzymi rynek, w grę wchodzą olbrzymie pieniądze. Niestety nie chciał powiedzieć tego samego na żywo. Na koniec zapytałem: Warto byłoby się dowiedzieć, kto go nakłaniał do tej interpelacji v-ce marszałka sejmu?
I co dalej? Nic. Cisza. Dziennikarze, którzy tak ochoczo opisywali rynek farmacetyczny, nieprawidłowości, korupcje, milczą. Nie widzą sprawy, problemu. Niestosowności zachowania v-ce marszałka sejmu Kotlinowskiego. Nie pytają go o to, nie drążą sprawy. Nie wszczynają śledztwa dziennikarskiego. Dlaczego? Prawda jest smutna, bo nie odpowiada to interesom grup farmaceutycznych, którzy mają w kieszeni niektórych naszych dziennikarzy.

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
no tak...
Autor: dziennikarz
2006-04-18 10:13:35
A nie przyszło ci panie Latkowski do głowy zes odgrzał pan temat sprzed wielu miesiecy? Wszyscy juz o tym napisali i nie znam chyba dziennikarza czy redaktora na swiecie, który zechciałby wrócic do tematu akurat po programie "konfrontacja" - tym bardziej, ze niczego odkrywczego w nim nie było. Ot podyskutowali sobie panowie o artykule. Wie pan panie L. - przeglady prasy to my mamy codziennie w paru telewizjach i stacjach radiowych. No i... bardziej bieżące.

pzdr

uwaga!
Autor: ania
2006-04-18 10:16:12
zgadzam sie z dziennikarzem - a ty Latkowski chyba już przeginasz z pluciem na środowisko dziennikarskie. Uważaj bo to się może źle skończyć. Zresztą ty nigdy nie byłeś dziennikarzem.

A kto stał za Kotlinowskim?
Autor: Emigrant
2006-04-18 10:29:02
Uderz w stół nożyce się odezwą. Jakoś nie przeczytałem w gazetach kto zlobbował Kotlinowskiego. I dlaczego? Może przeoczyłem jakies sledztwo dziennikarskie? Nagrode za nie... Ciekawe czy te wpisy zrobili dziennikarze, czy PR-owcy obsługujący firme Servier?

Ludzie myslacy sa z panem
Autor: greg
2006-04-18 10:57:38
niech sie pan nie martwi atakami ze strony pseudodziennikarzy
sa zli bo nie mowi pan tym samym "glosem" co wiekszosc tej zalosnej gawiedzi...
TAK TRZYMAC I NIE BAC SIE !!!!

*
Autor: konik
2006-04-18 11:52:06
Ja też nie pamiętam żebym czytał gdziekolwiek artykuł o Kotlinowskim w tym własnie kontekście. A czytam dużo gazet.

v-ce
Autor: renegat
2006-04-24 09:57:58
niezły cwaniaczek ten v-ce, od razu widać po tym jego szelmowskim uśmieszku

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS