menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Afera, której nie będzie 06-05-2006
Zachęcony przez Witka Gadowskiego, przeczytałem jego artykuł „Milczenie Owiec,” opublikowany w nowym miesięczniku „Niezależna Gazeta Polska”, który po przejęciu przez firmę King&King „Gazety Polskiej” ma przekształcić się w tygodnik. Opisuje on raport WSI, z którego wynika, że Rosjanie przy pomocy siatki wywiadowczej GRU, „chcą opanować polski przemysł energetyczny, ciężką chemię i przemysł naftowy. W dalszym etapie planują uzależnienie naszych koksowni od dostaw węgla koksującego ze Wschodu.” W każdym kraju Zachodnim od razu byłby to news wszystkich mediów, a u nas cisza, jakby to była political fiction. Nawet WSI, tajne służby, nie wydają prostującego komunikatu. Zero komentarza. Uznano, że Gadowski oszalał? Nie chcą wchodzić w polemikę z oszołomstwem? Ale przecież to poważny reporter poważnej stacji TVN. Może przynajmniej „Fakty”? Też milczą. O co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego z jakieś sprawy robi się aferę, newsa, a inną przemilcza? Układ medialny? Dobry humor redaktora? Wpływ służb? I tak będzie to kolejny śledczy tekst zakopany, przemilczany. Szum informacyjny wszystko jest w stanie zagłuszyć.

Na marginesie, dziennikarstwo śledcze w Polsce dogorywa. I można się puszyć w restauracjach przy Placu Trzech Krzyży, nagradzać, ale taka jest naga prawda. Czy ktoś słyszał o tym by przez pół roku, rok, redakcja opłacała jakiegokolwiek dziennikarza, pokrywała wszystkie koszty by powstał jeden tekst śledczy lub reportaż telewizyjny?

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Jakieś tam bezpieczeństwo energetyczne kraju?
Autor: Tivoli
2006-05-06 22:28:58
Eeee, to nie jest temat. Taka wanna Wassermanna czy nieświeży oddech posła koalicji rządowej - o! to jest coś na front page...

LIS
Autor: Andrzej
2006-05-07 11:13:34
Witam,
Odpowiedź jest w książce niejakiego LiSa, w której opisuje on aferę po "goleni"...
Prezes wparował do newsroomu i krzyczał: Chcecie mi stację roz....ć!??

Pewnie teraz też tak było, a news schowany został w sejfie ... tym razem u Durczoka!
Pozdrowienia
AT

Gadowski???
Autor: olo
2006-05-14 11:38:22
ten od Ziobry i Katona? No, nie przecież to niw dzienniarstwo śłedcze, tylko przeciekowe. Na dodatek autor poleca/prosi o przeczytanie swego artykułu w niskonakładowym dwutygodniku Latkowskiego, aby ten napisał o tym w swym blogu... Kto tu zwariował? Niedpieszczony dziennikarz czy Sylwek?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS