menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Zawiadomienie do prokuratury 24-05-2006
Wczoraj do telewizji przed emisją dzisiejszego  programu Konfrontacja – „Układ Lekowy cz. III – Sprawa Łapińskiego i lobbingu firm farmaceutycznych”, wpłynęły pisma z kancelarii prawniczej oraz zawiadomienie do prokuratury jakie złożyli przeciwko mojej osobie Marek Matraszka i Aleksandra Zieleniewska z firmy CEC sp. Z o.o. Za każdym razem jak zaczynam się zabierać za sprawy związane z koncernami farmaceutycznymi, urzędnikami tzw. służby zdrowia zagęszcza się atmosfera. Dają mi do zrozumienia, skoro wiesz jakie pieniądze stoją za nami, zrezygnuj. Mamy najlepszych prawników, najlepszych pijarowców, lobbystów, swoich dziennikarzy. Zderzysz się ze ścianą.

Marek Matraszek to ten, o którym Wojtek Czuchnowski napisał w artykule „Co ujawnił Andrzej Barcikowski” (Gazeta, 2003-11-26): „Szef ABW poinformował posłów (na utajnionym posiedzeniu Sejmu RP), że w najbliższym czasie na łamach polskich gazet ukażą się materiały prasowe na temat nadużyć w przemyśle farmaceutycznym, nieprawidłowości przy powstawaniu ustawy o grach losowych oraz dalszy ciąg tekstów o nieprawidłowościach przy kontrakcie na dostawy gazu.

Jego zdaniem te materiały inspirowane są przez konkurencyjne firmy, działające za pośrednictwem lobbystów docierających do dziennikarzy i polityków. Z kolei lobbyści pozostają na usługach obcych wywiadów. Szef ABW wymienił przy tym nazwiska dwóch domniemanych agentów wywiadu rosyjskiego i ukraińskiego oraz nazwisko Marka M., którego przedstawił jako agenta wywiadu brytyjskiego.”

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Sprostowanie do bloga
Autor: Marek Matraszek
2006-05-24 18:12:56
Celem sprostowania nieprawdziwych informacji podanych powyzej, pozwalam sobie w tym miejscu zamiescic w calosci list, jaki zostal wystosowany do redaktorki Agnieszki Zmijewskiej w dniu wczorajszym, wyjasniajacym nasz brak udzialu w programie. Jest oczywiste w tym liscie, ze doniesienie do prokuratury zostalo zlozone przeciwko Mariuszowi Lapinskiemu, a nie panu Latkowskiemu.

A wiec:

23ego maja 2006

Agnieszka Żmijewska
Redaktor Programu
„Konfrontacje”
TVP2
Woronicza 17
00-999 Warszawa

Szanowna Pani Redaktor!

Dziękuję za zaproszenie do udziału w programie “Konfrontacje”, który ma być wyemitowany w najbliższą środę, a poświęcony zarzutom stawianym przez p. Mariusza Łapińskiego, SLD-owskiego ministra zdrowia w rządzie Leszka Millera.

Niestety ani ja, ani nikt inny z naszej firmy, nie będzie w stanie przyjąć państwa zaproszenia, z tej prostej przyczyny, że zarzuty Mariusza Łapińskiego, z jakimi zapoznaliśmy się w Pani liście, są kompletnie wymyśloną fikcją. W żadnym momencie prowadzenia naszej działalności ani ja ani Aleksandra Zieleniewska, nie zajmowaliśmy się osobą pana Łapińskiego, nie prowadzimy i nie prowadziliśmy działań PR w kontekście jego osoby. Tym samym zdecydowanie zaprzeczamy prawdziwości stwierdzeń Mariusza Łapińskiego wskazanych w Pani liście.

Tak więc, w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przez p. Mariusza Łapińskiego przestępstwa, skierowaliśmy do organów ścigania stosowne zawiadomienie. Według naszych informacji p. Łapiński nie tylko publicznie podaje nieprawdziwe informacje, ale również zawiadamia organy prokuratury o przestępstwach, o których wie, że nigdy nie zostały popełnione.

Mając na uwadze, że należy liczyć się ze wszczęciem postępowania, byłoby rzeczą wyjątkowo niestosowną, abyśmy przed przesłuchaniami w tej sprawie w postępowaniu karnym wypowiadali się publicznie na tematy, na które w pierwszej kolejności mamy chęć i obowiązek, składając zeznania, wypowiedzieć się przed prokuratorem, a następnie – przed sądem. Jest przecież właściwa określona chronologia zdarzeń i zamierzamy się jej trzymać.

Ze względu na szacunek dla toczących się prac prokuratury w tym względzie, jak też dla samych siebie, postanowiliśmy nie uczestniczyć w tej całkowicie zmyślonej sprawie.

Łączymy wyrazy szacunku

/-/

Marek Matraszek
Aleksandra Zieleniewska

cc Bronisław Wildstein, Prezes Zarządu, TVP S.A.

A jednak nie....
Autor: Sylwester Latkowski
2006-05-24 18:40:16
Dlaczego nie podaje Pan treści kolejnego pisma, wysłanego do TVP, datowanym w dn.19 maja 2006 roku, a skierowanym na ręce Dyrektor Programu 2 TVP S.A. Tam nie ma mowy o Łapińskim tylko o Latkowskim, o mojej stronie www.latkowski.com. Tak zinterpretowano Państwa pismo w TVP, przekazując mojej osobie. A sam po zapoznaniu się z jego lekturą także go tak odczytałem. Stosujecie państwo dziwną taktykę – zastraszania, grożenia. Przyjmuje jednak to do wiadomości. Przyznam, że cieszy mnie to, iż darowano mi stawianie się przed obliczem prokuratora za zapowiedź programu.

wczorajszy program
Autor: Kasia
2006-05-25 09:47:48
Podobno wczoraj podczas programu o układzie lekowym przez dłuższy czas nie było dźwięku w programie. Mówił mi o tym tato, który oglądał program na Dolnym śląsku. Wiesz coś o tym?

brak dzwieku
Autor: yossarian
2006-05-25 09:54:38
To prawda, przez dluzsza czesc programu nie bylo dzwieku... Nie wiem czy moje zabiegi przy telewizorze, czy moze w rezyserce sprawily ze w koncu dane mi bylo cos uslyszec... Czyzby jakas cenzura??
Pozdrawiam Panie Sylwestrze!!

w Bielsku dźwięk był
Autor: bysiutek
2006-05-25 16:14:14
W Bielsku dźwięk był cały czas, więc to raczej przypadek. Program nagrałem - służę kopią.

kartel z roche
Autor: siedem
2006-05-26 08:13:10
ja tylko wpadłem powiedziec ze jestem ZA.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS