menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kamikadze? 14-06-2006
Kiedy wczoraj telefonicznie rozmawiałem z Jackiem Kurskim na chwilę przed wejściem do studia „Teraz My”, myślę, że nie spodziewał się tego, co wywoła, mówiąc o bilboordach prezydenckich Donalda Tuska. „Dwa Tuski prosto, trzy w lewo”. Po programie wysłałem mu sms-a, w którym porównałem go do kamikadze. Dzisiaj spotykając się na lotnisku z wysokim przedstawicielem prokuratury, ten rzekł: „To być albo nie być Kurskiego. Ostatecznie może zniknąć ze sceny politycznej.” Przyznałem mu rację. Inna sprawa, że jeśli będą jakieś dowody to okażą się niepełne, ktoś coś powie ale nie do  końca, tak jak to zawsze z każdą aferą w Polsce bywa. Zazwyczaj otrzymujemy spreparowaną namiastkę prawdy, doskonale to można pokazać na przykładzie sprawy zabójstwa generała Papały, nad którą teraz pracuję.

Dużo teraz zależy od dziennikarzy, którzy będą chcieli, nie będą się bali, przestaną politykować, kierować się swoim sympatiami, i sprawdzą wszystkie tropy w tej sprawie. W co niezbyt wierzę.

(16) komentarzy / + dodaj komentarz
Wreszcie spadnie głowa Kurskiego
Autor: Irek
2006-06-15 10:31:15
No to niech pokażą te szokujące materiały na Tuska. Mam nadzieję, że
kurski bedzie sprowadzony do parteru, bo nie wszyscy Polacy należą do "ciemnego ludu".

proste
Autor: sus
2006-06-15 11:37:55
wystarczy,ze PO pokaze dokumentacje ile zaplacili za billboardy. dlaczego tego jeszcze nie zrobili. Poki co pitera wreszczy o lesniczowce kurskiego,zapominajac o sprawie swojego mieszkania "w promocji za zlotowke"

A po kiego grzyba PZU wywaliło 50 milionów
Autor: Marcin
2006-06-15 12:37:57
na nieprzemyślaną akcję? Jak trzeba człowiekowi wypłacić pieniądze z ubezpieczenia to jest problem. A wywalić w błoto 50 to małe miki.

posunięcie Lisa
Autor: mirakao
2006-06-15 12:53:05
Mistrzowskie posunięcie Lisa z tym ujawnieniem prywatnej rozmowy z Kurskim. Nawet jeśli Kurski ma rację, to pluralistyczne kołchoźniki "Co z tą Polską" i "tok fm" urobią opinie w taki sposób, aby lud uwierzył Tuskowi.

Przeciez to jest proste
Autor: zzzyziu
2006-06-15 13:09:18
Sprawa zasadza sie na 3 elementach, z ktorych 2 sa wzglednie proste do sprawdzenia.

1) Czy PZU sprzedalo komus billboardy za cene znaczaco nizsza od ceny zakupu? Jesli tak, to sprzedajacy dzialal na szkode PZU, a kupujacy uczestniczyl w paserstwie.

2) Jesli Tusk mial wiecej billboardow niz wynika to z faktur, to doszlo do nielegalnego finansowania jego kampanii. Ponadto doszlo do przestepstw przeciwko dokumentom.

3) Jesli transakcja 1) byla powiazana z 2) to mamy do czynienia z megaskandalem. O konsekwencjach nie bede pisal, poniewaz moga byc bardzo dalekosiezne.

Pogrzeb PISU
Autor: Pogrzeb PIS
2006-06-15 13:31:02
JUŻ NIE MOGE SIĘ DOCZEKAĆ JAK kurski BĘDZIE ODSZCZEKIWAŁ WSZYSTKO. OCZEKIWANIE WZMAGA EMOCJE. TO BĘDZIE GWÓŹDŹ DO TRUMNY PISU

Znowu święte oburzenie PO
Autor: POlityk
2006-06-15 14:18:26
Znowu święte oburzenie w PO, gdyż ktoś ich śmiał zaatakować.
Ta ich obłuda już przestała nawet śmieszyć.
Należę do tej "ciemnej części społeczeństwa" i niestety pozbyłem się już dawno złudzeń co do polityki i polityków.
POgrzebać PO może ich własna przeszłość.

Po co ruszać PZU?
Autor: Infor
2006-06-16 00:19:50
Jeden z najbardziej prominentnych posłów SLD do Biernackiego, kiedy ten próbował sprawę wyjaśnić ..:"Co wy k.. robicie, utopicie i siebie i nas"...

Teraz już wszystko zniszczone
Autor: Kola
2006-06-16 11:20:15
Prokuratorzy już raz mogli zbadać, czy PO za bezcen kupiła reklamowe billboardy od PZU. Nieprawidłowości wykryła Fundacja Batorego. Ale prokuratorzy nie chcieli wtedy prowadzić śledztwa

Tusk: kłamaca lub kiepski historyk ...
Autor: Stone
2006-06-16 11:33:06
Platforma Obywatelska mówi, że poda Kurskiego do sądu, ale jakoś na razie nie podaje. Poczekajmy więc. Tusk powiedział ostatnio, że to kolejne bezpostawne oskarżenia i rewelacje Kurskiego, ale widać, że Kurski zwykle wie co mówi... Z dziadkiem pomylił się Tusk, a nie on. Zwłaszcza, ze Tusk jest historykiem i w czasie kampanii opowiadał, że był blisko z dziadkiem związany i poznał dobrze historię swojej rodziny. Albo kłamał, albo jest kiepskim historykiem...


Szarża Jacka Kurskiego - mądry komentarz Wielowieyskiej
Autor: Katarzyna
2006-06-16 12:11:57
W dzisiejszej Gazecie mądry komentarz Wielowieyskiej: Zbliża się samorządowa kampania wyborcza i PiS już spuścił ze smyczy swego bulteriera (albo bulterier spuścił się sam). Słynący z obrzydliwych ataków na przeciwników politycznych Jacek Kurski ogłosił we wtorkowym programie "Teraz my", że PZU sfinansował billboardy Donalda Tuska w ostatniej kampanii wyborczej.

To zarzut złamania prawa i korupcji politycznej.

Jacek Kurski nie przedstawił na to żadnych dowodów. Naopowiadał też trochę bzdur świadczących albo o złej woli, albo o ignorancji. Oskarżył np. odwołanego prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego, że chciał oddać firmę w ręce holenderskiego akcjonariusza Eureko. Tymczasem o sprzedaży akcji decyduje tylko rząd i minister skarbu.

Już w środę Kurski spuścił z tonu - w sprawie billboardów Tuska tylko powtarzał, co zasłyszał, i złożył właśnie zawiadomienie w prokuraturze. CBŚ błyskawicznie ruszyło zabezpieczyć materiały w PZU. Taki tryb stosuje się wyjątkowo - w razie dobrze udokumentowanego doniesienia. Jednak podstawy doniesienia Kurskiego były bardzo skromne.

Jestem za prześwietlaniem partyjnych finansów. Ale mam wątpliwości, czy prokurator równie sprawnie uderzy, gdy rzecz będzie dotyczyć PiS lub jego koalicjantów. Czy prokuratura zachowa niezależność w śledztwach dotyczących opozycji, szczególnie w kampanii samorządowej? I jak w takich przypadkach będzie działać Centralne Biuro Antykorupcyjne kierowane przez polityka PiS?

Może chodziło jedynie o odwrócenie uwagi od tego, że minister skarbu, zaufany Kaczyńskich, powołał na szefa PZU Jaromira Netzela, którego "Rzeczpospolita" oskarżyła o niejasne interesy ze spółką podejrzaną o pranie brudnych pieniędzy. Jacek Kurski zaatakował bowiem Tuska dokładnie w chwili, gdy dziennikarze TVN - Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski - dociskali go w sprawie nowego szefa PZU.

Gdyby Kurskiemu naprawdę zależało na zbadaniu sprawy, napisałby porządne zawiadomienie do prokuratury bez rzucania publicznych oskarżeń. I poczekałby, co prokuratura ustali. Ale prawda to ostatnia rzecz, na jakiej Kurskiemu zależy.

Jeśli zarzuty wobec Tuska okażą się kłamliwe, a PiS nie ukarze swojego posła, będzie to oznaczało, że partia ta ma twarz Jacka Kurskiego, a oszczerstwo to jej metoda.

Trzy Tuski prosto
Autor: Słowa Kurski Jacek
2006-06-16 12:36:12
Na każdej ulicy w całej Polsce mogli państwo zobaczyć billboard "Prezydent TUSK - Człowiek z zasadami". Żartowano nawet, że jeżeli ktoś szuka drogę do dworca w jakiejś miejscowosci, to mu się mówi: trzy Tuski prosto, dwa Tuski w lewo, jeden Tusk w prawo i jest pan na dworcu. Tyle tego było - powiedział poseł PiS Jacek Kurski na konferencji prasowej w Sejmie.

Kurski zatopiony?
Autor: Barton
2006-06-16 16:59:39
Czy to przypadkiem nie jest prowokacja służb, żeby zatopić Kurskiego? Podsunęli mu jakieś spreparowane kwity i się Jacek dał złapać. Poczekamy - zobaczymy.

Wyszło szydło z worka
Autor: marek
2006-06-18 16:25:54
Posłanka PO Julia Pitera uważa, że przepisy dotyczące finansowania kampanii wyborczych są nieskuteczne. Pitera skomentowała w ten sposób w telewizji TVN 24 zarzuty o wykupienie przez Platformę Obywatelską billboardów po zaniżonej cenie. Zdaniem posłanki, działalność partii politycznych powinna być w sposób jawny finansowana przez sponsorów, tak jak to jest w Stanach Zjednoczonych.

kurski
Autor: moh
2006-09-30 05:20:49
Tytul: Wreszcie spadnie głowa Kurskiego
Autor: Irek 2006-06-15 10:31:15
No to niech pokażą te szokujące materiały na Tuska. Mam nadzieję, że
kurski bedzie sprowadzony do parteru, bo nie wszyscy Polacy należą do "ciemnego ludu".
--------------------------------
to pierwszy komentarz na tej stronie. trzy miesiace pozniej, dzien po aferze tasmowej slucham jak posel Kurski w tarkcie kilkudziesiaciominutowego programu w TVP3 powtarza z czestoscia 5 razy na minute "megaprowokacja". zapewniam was, ze ciemny lud to kupuje tak samo jak odmuzdzajace telenowele.

zeby spadla glowa musi miec skad spasc, a posel Kurski nie ma kregoslupa. a to ze swoja twarza firmuje ekipe ds odnowy moralnej jest najsmutniejszym zartem najnowszej historii.

kiedy rozliczymy przestępców politycznych
Autor: prawdziwy
2007-03-04 01:47:49
Zadaję sobie pytanie kiedy polskie prawo rozliczy wszystkich przestępców politycznych z byłej nomenklatury i ich kolesi poobsadzanych na najwyższych stanowiskach w kraju w prokuraturach, sądach , NIK a także innych ważnych urzędach w kraju.
Kto wreście zrobi z tym wszystkim porządek i kto dokona konfiskaty mienia przestępców.
Ciągle zadaję sobie pytanie dlaczego przez tyle lat mimo nowych wyborów rządu nikt nie zajął stanowiska w tak ważnej dla Polski sprawie.
Jeśli nie rozliczymy grożnej mafii politycznej dla Polski i nas wszystkich dzięki, którym ludzie żyją w skrajnej nędzy a inni żyją ponad stan i nadal śmieją się nam prosto w twarz to naród nie doczeka się ani normalności ani sprawiedliwości ani normalnego prawa w warunkach godnych.
Kto w tym kraju ujednolici wreście absurdalne i anormalne dysproporcje płacowe, emerytalne i rentowe, które ciągle istnieje od 500 zł do 500 tys.zł/miesięcznie a to już SKANDAL !!!
Dlaczego nie zmienia się prawo karne dla przestępstw i przestępców, którzy mimo bardzo poważnych przestępstw nadal mijają nas na ulicy.
Kiedy wreście zapanuje w tym kraju NORMALNE PRAWO I GODNE ŻYCIE DLA LUDZI UCZCIWIE ŻYJĄCYCH !?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS