menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Holoubek o polskiej polityce 14-07-2006
Miesięcznik „Charaktery” opublikował wywiad z Gustawem Holoubkiem. Zapytany, co się teraz dzieje w polityce odparł: „Przytoczę taki obrazek obyczajowy, który moim zdaniem dobrze ilustruje to, co się teraz dzieje w polskiej polityce. W jednym z teatrów na próbie Kalina Jędrusik zapaliła papierosa. Na scenie nie wolno palić papierosów. Zbliżył się strażak i powiedział: Proszę zgasić papierosa, bo tu nie wolno palić. A Kalina jak Kalina - z wdziękiem odparła: Odpierdol się strażaku. I on strasznie się zamyślił, poszedł za kulisy i tam trwał jakiś czas. Potem nabrał powietrza, wrócił na scenę, ale tam już nie było Kaliny, tylko Basia Rylska. On jednak tego nie zauważył, bo oczy zaszły mu bielmem z wściekłości, i krzyknął do Rylskiej: Ja też potrafię przeklinać, ty kurwo stara!. Kompletnie zdumiona Basia pobiegła do Edwarda Dziewońskiego, który był reżyserem spektaklu, i powiedziała mu, że strażak zwariował, bo ją zwyzywał bez żadnego powodu. Dziewoński strasznie się zezłościł, poszedł do strażaka i powiedział: A pan jest chuj!. Przy czym strażak był inny. Więc tak wygląda życie polityczne w naszym kraju.”
Kilka dni temu pisałem o prostactwie polityków, teraz warto dorzucić do tego grona aktorów, a może od razu nas wszystkich, bo prostactwo rozpanoszyło się wszędzie.

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
od Kaliny do strażaka
Autor: Ela
2006-07-15 11:49:48
Uśmiałam się serdecznie,bo też śmieszy to w anegdocie. Rzeczywiśtość mniej śmieszna niestety. Prostactwo to jedno, zagubione wartości to drugie, choć może tożsame. Mamona i karierowiczostwo opanowały nasz kraj. Przy okazji pozdrawiam Pana Holoubka. Słuchać go to jakby karmić duszę. Niektórym niestety, jak naszym braciom niższym, wystarczy mieć pełny brzuch.

DODOAŁABYM,ŻE I PSYCHOLOGÓW "CHARAKTERÓW"
Autor: Veni_Venissa
2006-07-15 14:18:09
Czytałam ten wywiad w całości, bo ostatnio jestem SKAZANA na CHARAKTERY - zamówiłam prenumeratę tego miesięcznika jeszcze przed wyborami. DO niedawna go sobie ceniłam z pewnych względów. Czytuję jego nr. od poczatków jego powstania, z pewnymi przerwami i było w miarę w porzo...Ale O ZGROZO, jak zaczęła się kampania przedwyborcza zaczęły tez pojawiać się artkuły i felietony POLITYCZNE, m.in. takich autorów jak Aliosza Adwiejew, prof. psychologii B. Maruszewski, dr Bąbel z UJ i jeszcze jakiegoś innego smarkacza z UW - dopiero co doktora! Ich teksty "ubrane" w wysublimowany i naukowy język były tak CHAMSKIE i tak obrażały POlaków, którzy głosowali na PiS, że OCZOM nie mogłam uwierzyć. Teraz, widzę,że do tego grona dołączył się i Holoubek, którego zawsze sobie ceniłam.

Ok, no to zdradzę Wam kilka tajemnic z 2,5 -letnich warsztatów, organizowanych przez PolskieTowarzystwo Psychologiczne przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na które uczęszaczam już drugi rok. Może to pozwoli wielu czytelnikom spojrzeć b-j trzeźwo na tzw. autorytety, czy to psychologiczne, czy to artystyczne i innej maści yntelektualystów, wypowiadających się nt. polityki. Otóż, jak okazuje się - do zawodu aktorskiego najbardziej predystynowani są ludzie o cechach zaburzeń osobowości; dlatego im najłatwiej wcielać się w różne role i naśladować rózne typy psychologiczne; jest tam pewna kursantka (dziewczyna młdoego reżysera :)), która w różnych scenkach psychdramatycznych jest GWIAZDĄ nr 1, ale jednocześnie testy Eysnyka wykazały cechy zaburzeń osobowości. No i na jej przykładzie nasza MISTRZYNI oznajmiła nam wszystkim - pokornym kursantom,że właśnie większość aktorów wykazuje takie cechy zaburzeń.
Dodam również,że urodziła się i wychowywała w rodzinie patologicznej - rodzice poznali się w szpitalu psychiatrycznym; ojciec się powiesił w koncu, a matka wychowuje swoje dziatwę,często posługując się WULGARYZMAMI A fakt użwyania w mowie WULGARYZMÓW, jak powiada nasza MISTRZYNI jest już zaliczane przez psychologów (dodam ZDROWYCH psychologów) za PRZKROCZENIE GRANIC PSYCHOLOGICZNYCH odbiorcy, jest już zaliczane do GWAŁTU, nie fizycznego, ale zaliczającego się do tej samej kategorii. Czyli wniosek taki,że autorzy wywiadu wraz z samym Holoubkiem dopuścili się GWAŁTU psychologicznego,czyli - PRZMOCY na duszach samych odbiorców!

Jest prawdą również,że uczstniczące z nami 3 młode psycholożki także przejawiają poważne problemy psychologiczne, 2 z nich były molestowane seksualnie; ich zachowanie w trakcie zajęć, a także nieoficjalnych kontaktów interpersonalnych budzi poważne zastrzeżenia. Cale szczęście,że wśród kursantów są także ZDROWE psycholożki, co jest faktem niezałamującym mnie. One także - studentki psychologii UW twierdzą,że psychologowie z CHARAKTERÓW już dawno przekroczyli granice dobrego smaku i społeczengo zachowania. Manipulują ile wlezie. No, skoro tak wychwalają pod niebiosa prof. Reykowskiego - psychologa społecznego, działacza PZPR - u oraz członka rządów komunistycnzych od 1949 roku?

Otóż moi Drodzy, rada jest jedna, trzeba podchodzić z dystansem do różnych autoramentów, zwłaszcza tych wypromowanych za czasów KOMUNY i basta!

P.S.
Jeszcze wracając do aktorów; polecam stronę Krystyny Jandy; tam też pojawiają się wypowiedzi polityczne; pozdrawiam V_V

A! ZAPOMNIAŁABYM DODAĆ...
Autor: Veni_Venissa
2006-07-15 14:32:29
Co do samego kawału, to wciąż mam jakieś dziwne, mieszane uczucia...Sam kawał opisuje tu charakterystycznne i bardzo powszechne dla naszego społeczeństwa neurotyczno - paranoidalnego MECHANIZM PROJEKCJI i PRZENIESIENIA.Od dłuższego czasu widziałam,że wszyscy atakujący zajadle obecne władze przeciwnicy PiS-u powtarzają te same teksty, które niedawno były kierowane przez większość Polaków wobec władz komuny i SLD. Władze się zmieniły a TEKSTY WCIĄŻ TE SAME...No więc, kogo w końcu miał na mysli Holoubek, opowiadając ten kawał? Kto mi to pomoże SZCZERZE wyjaśnić; wyśmiewał się z przeciwników PiS-u, czy może wręcz odwtornie?

.
Autor: atn
2006-07-16 14:12:02
nie zdziwiłbym się gdyby było właśnie odwrotnie

:-)
Autor: Stach
2006-07-18 14:34:04
Świetny dowcip! Panie Latkowski, jak go opowiedzieć bez "wyrazów"?

naszym podstarzałym aktorom
Autor: MO
2006-07-24 13:19:02
najlepiej było za PRL-u, ogromne dotacje, kasa, zaszczyty,
stąd ich nienawiść do osób krytykujących dawny system.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS