menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Bez komentarza. Sztandar dla wiezienia w Barczewie 18-07-2006
Na stronie Centralnego Zarządu Służby Więziennej znalazłem informację: „Zakład Karny w Barczewie dołączył do elitarnego grona jednostek penitencjarnych, które mogą poszczycić się własnym sztandarem.(…) Mając na uwadze długoletnią historię zakładu (za datę przeznaczenia tych obiektów na więzienie przyjmuje się rok 1812, kiedy to ówczesne władze pruskie po sekularyzacji majątku zakonu bernardynów umieściły tam "dom karny") oraz zbliżającą się rocznicę 60-lecia jego powojennego istnienia, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie, wspólnie z kołem emerytów i rencistów przy miejscowym zakładzie karnym, wystąpiły z inicjatywą ufundowania sztandaru dla jednostki. (…) Wykonanie sztandaru zlecono Annie Korybut-Dziemidowicz, artystce haftu. (…) W trakcie uroczystości funkcjonariusze i pracownicy SW usłyszeli wiele ciepłych słów. - Głównym bohaterem tej uroczystości są pracownicy zakładu, ale jest to też wielkie święto dla całej społeczności miasta i gminy - powiedziała Elżbieta Wąsowska, burmistrz Barczewa. - To miejsce jest z miastem związane od zawsze i niech tak pozostanie. Z przyjemnością myślimy, że jesteśmy z więzieniem na siebie skazani.” Notatkę podpisał anonimowy GWL.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Strach pomyśleć
Autor: Mario
2006-07-18 01:00:44
Nieprawdopodobne. Rzeczywiście, po co komentować. Aż strach pomysleć, co się stanie, gdy wpadnie sie w ich ręce?

Buehehe!
Autor: Veni_Venissa
2006-07-18 01:11:08
Buehehe!!!!!!!!!! :))

vanitas vanitatum et omnia vanitas
Autor: Ciekawski
2006-07-18 22:19:55
Gratuluję skazanym z Barczewa pobytu w eliternym zakładzie. Ciekawe, jaka jest relewancja sztandaru i wskaźnika powrotności do przestępstwa penitentów elitarnych jednostek penitencjarnych.

Radosc...
Autor: Radosc
2006-07-19 18:06:21
Nieznane sa wyroki Boskie... jak i umiejetne ukazanie radosci, rowniez dumy. No a tak w ogole to zawsze mozna sie czyms pochwalic... ''jest to też wielkie święto dla całej społeczności miasta i gminy''. Od razu na mysl przychodzi mi Gomulka i Gierek... hehe... no ale wrescie w Polsce rozpoczela sie ''propaganda sukcesu''.

Sztandar w kryminale?
Autor: Szeremietiew
2006-07-28 15:48:18
Kiedy mnie sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego skazał na pięć lat za "próbę obalenia ustroju PRL przemocą", to z Rakowieckiej trafiłem do Barczewa. Ponure miejsce. Siedziałem w pawilonie izolacyjnym - budynek poklasztorny, cele ciemne, bez kanalizacji, deski podłogi bezpośrednio na gruncie - w zimie zimno jak diabli. Mieli tam też taką zmyslną celę w celi - delikwnta zamykało się w tej mniejszej, była b. szczelna, po pewnym czasie zaczynało brakować powietrza, człowiek zaczynał się dusić i wtedy obserwujący przez wziernik straznik na chwilę otwierał drzwi - wchodziło powietrze i wsio ab ovo... wiem coś o tym bo jako szef buntu więźniów politycznych w tej celi trochę czasu spędziłem. Naczelnikiem kryminału był niejaki kpt. Lutrzykowaki (nazywaliśmy gofo Łotrzykowskim, a szefem "ochrony" krymianału kpt. Skuza, który mi osobiście obiecywał "połamanie kości". Byli też ludzie porządni, np. sież. Zdzisław Słoń, który z nami trzymał, pomagał jak mógł, np. przynosząc z domu jedzenie. Ciekawe kogo zaproszono na to wręczenie sztandaru? Łotrzykowskiego, czy Słonia?
A swoją drogą sztandar? To w razie zagrożenia w jego obronie funkcjonariusze SW są gotowi polec? Jakoś trudno mi sobie wybrazić p. nadanie Krzyża Walecznych za bohaterska obronę sztandaru więzienia przed kim?
RSz - prosty więzień z Barczewa 1982-84 (wcześniej Rakowiecka, która jeszcze sztandaru nie ma - może się jednak mylę?)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS