menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sztandar w kryminale 28-07-2006
Komentarz Romualda Szeremietiew do wpisu o sztandarze zakładu karnego w Barczewie: „Kiedy mnie sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego skazał na pięć lat za "próbę obalenia ustroju PRL przemocą", to z Rakowieckiej trafiłem do Barczewa. Ponure miejsce. Siedziałem w pawilonie izolacyjnym - budynek poklasztorny, cele ciemne, bez kanalizacji, deski podłogi bezpośrednio na gruncie - w zimie zimno jak diabli. Mieli tam też taką zmyślną celę w celi - delikwnta zamykało się w tej mniejszej, była b. szczelna, po pewnym czasie zaczynało brakować powietrza, człowiek zaczynał się dusić i wtedy obserwujący przez wziernik strażnik na chwilę otwierał drzwi - wchodziło powietrze i wsio ab ovo... wiem coś o tym bo jako szef buntu więźniów politycznych w tej celi trochę czasu spędziłem. Naczelnikiem kryminału był niejaki kpt. Lutrzykowaki (nazywaliśmy gofo Łotrzykowskim, a szefem "ochrony" krymianału kpt. Skuza, który mi osobiście obiecywał "połamanie kości". Byli też ludzie porządni, np. sież. Zdzisław Słoń,  który z nami trzymał, pomagał jak mógł, np. przynosząc z domu jedzenie. Ciekawe kogo zaproszono na to wręczenie sztandaru? Łotrzykowskiego, czy Słonia?
A swoją drogą sztandar? To w razie zagrożenia w jego obronie funkcjonariusze SW są gotowi polec? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić p. nadanie Krzyża Walecznych za bohaterska obronę sztandaru więzienia przed kim? RSz - prosty więzień z Barczewa 1982-84 (wcześniej Rakowiecka, która jeszcze sztandaru nie ma - może się jednak mylę?)”

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
Czytajac newsa o sztandarze
Autor: pewniesienieznam
2006-07-28 19:43:09
(jeszcze bez komentarza p. Szeremietiewa) poczulem sie, jakbym odkryl jakis nieznany rozdzial Szwejka czy Pociagow pod specjalnym nadzorem :) I chyba raczej w tej kategorii nalezy go pozostawic.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS