menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Faszyści stworzyli festiwal w Cannes 16-08-2006
Peter Greenaway w rozmowie zamieszczonej w miesięczniku Machina zwraca uwagę, że „wszystkie główne festiwale zostały stworzone jako propagandowe narzędzie w rękach faszystów. Mussolini stworzył Wenecję, rząd Vichy urządził Cannes, a Goebbels festiwal w Berlinie.” Czy tez komuś w Polsce zacznie to przeszkadzać? Rozumiem, że Andrzej Wajda odda „Złota palmę” za „Człowieka z żelaza”. Wezwie go do tego oczywiście Lech Wałęsa. Ministerstwo Kultury i Sztuki wyda zakaz uczestniczenia filmowców polskich na festiwalach o faszystowskich korzeniach.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
panie latkowski
Autor: moherowy kartofel z wermachtu
2006-08-17 00:05:20
znam pana tworczosc. jestes pan jednym z bardzo niewielu ludzi w tym kraju gadajacych ze szklanego ekranu z rozsadkiem. gdyby pan sie paral polityka mialby pan moj glos, chociaz na wybory nie chodze, bo po co - jedno wielkie bagno z KAZDEJ strony. jednoczesnie mam nadzieje, ze pan nigdy w to bagno nie wdepnie, bo tam po prostu nie da sie byc ucziwym. nie ma sily. musisz krakac tak jak wrony, albo cie rozdziobia. uczciwi znikaja w mgnieniu oka, zostaja tylko ci co obiecuja. niech pan dalej bedzie rzetelny wedle wlasnego sumienia. badz pan nasza 4 RP zamiast tych pozal sie prawych sprawiedliwosci, czy platform z zatopionego disneylandu.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS