menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Off The Record 22-08-2006
Po przebudzeniu włączam telewizor, a tam znowu awantura w sejmie. Tym razem o ustawę samorządową. Marszałek Jurek zapomniał zapytać, czy ktoś miał coś do powiedzenia. Szkoda, że nie z zastrzeżeniem, że coś sensownego.

Telefon dzwoni, ale nie odbieram. Po co? Podobno, kiedy człowiek schodzi z anteny telefon milknie. Jak nie byłem na antenie i robiłem tylko filmy telefon dzwonił częściej. Jedna z osób prowadzących program „X” postarzała się o dziesięć lat na wieść, że zdjęto ją z jesiennej ramówki. Zdejmowano mi już „Nakręconą noc”, więc zdjęcie „Konfrontacji” nie jest dla mnie wstrząsem.

Zwlekam się z łóżka po dwunastej na montaż felietonów do najbliższej „Konfrontacji”. Wczoraj poszedłem spać po trzeciej w nocy. Wojtkowi Sumlińskiemu mówię, żeby sprawdził czy jest w Polsce prof. Piotrkowski, bo warto w programie o Jeremiaszu Barninie, powiedzieć, że to służby, ubecja, stworzyły mafię w Polsce. Szefami byli ich konfidenci. Nie wiemy, czy Maciarewicz będzie gościem, bo teraz na głowie ma to, co powiedział w telewizji Trwam, że kilku polskich ministrów spraw zagranicznych to ludzie sowieckich służb.

Po montażu jadę do Sejmu, a raczej do hotelu sejmowego na spotkanie z jednym z gości programu. Rozmowa "off the record" (bez możliwości publikowania relacji i cytatów). Wnioski smutne. Właściwie opisując moje dni ciągle powinienem zastrzegać – nie do nagrywania, nie do powtarzania, lub ze względu na ogólnie przyjęte zasady, choć najważniejszy argument to - ze względów prawnych. Głównie rozmawiamy o wojskowych służbach informacyjnych. Tam nastąpiła nagła mobilizacja przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Wygląda na to, że już nie poznamy tego, co wydawało się, że będzie możliwe w związku z likwidacja służb. Macierewicz nie zobaczy wszystkich dokumentów.

Wieczorem spotkanie z Arkiem Delisiem, z którym zajmuję się projektami fonograficznymi. Przesłuchujemy nowe nagrania zespołu Milkshop. W międzyczasie rzuca, że spotkał się z Hirkiem Wroną, który wspomniał mu, że ma kaca po polskim hip hopie. Słów nie będę powtarzał, bo są mocne. Wyleczył się z hip hopu później niż ja, dlatego ja może nie mam kaca a raczej miłe wspomnienia. Pomyśleć, że jeszcze niedawno myślałem o nakręceniu Blokersów 2.

Dostaję telefony, e-maile z pytaniami, o co chodzi z czarnym PR. Postanowiłem milczeć, bo nie chcę wywoływać skandalu, choć powiem jedno – już kilka miesięcy temu ważnej osobie publicznej powiedziałem wszystko co wówczas wiedziałem, pytając, czy to prawda? Dzisiaj znam więcej szczegółów i mogę tylko ubolewać, że żyjemy w kraju bez zasad. Ale czemu się dziwię, skoro sam kiedyś w moim pierwszym wywiadzie związanym z premierą filmu „To my, Rugbiści”, z Aleksem Kłosiem dla Gazety Wyborczej, powiedziałem, że świat mediów, showbiznesu, polityki nie ma zasad. Wtedy byłem człowiekiem, który rok wcześniej opuścił więzienie i zamiast oczyszczania w nowym, porządnym świecie, co chwila stykał się z brudem. Próbowałem wokół siebie zrobić szklany klosz, by izolować się od tego wszystkiego, ale nieskutecznie. Ten stan trwa do dzisiaj. Jednak nadal nie straciłem wiary w to, że warto starać się nie dać się wdeptać w ziemię i nie przyjmować do wiadomości, że inaczej się nie da, niż usiąść do gry i akceptować grę znaczonymi kartami.(11) komentarzy / + dodaj komentarz
Dlaczego Pana ściągają Konfrontację Panie Sylwestrze?
Autor: Wojtek Mazur
2006-08-24 07:37:12
Czy Pan się nie obawia robienia takich programów jak wczoraj o ośrodku wiedeńskim? To co wczoraj tam usłyszałem, nie mieści się w głowie.

konfrontacja
Autor: wierny telewidz z leżajska
2006-08-24 13:58:12
Panie Sylwestrze jest pan chłop z jajami niech się pan nie poddaje i walczy o pozostawienie konfrontacji w tvp napewno znajda sie ludzie którzy panu w tym pomogą. Ciekawi mnie też los programu Warto Rozmawiać który prowadził Jan Pospieszalski w tvp1 czy jego też wyrzucili??????????

rave
Autor: ciekawy
2006-08-24 14:25:48
Chyba świat jest tak już skonstruowany od wieków tam gdzie jest władza jest korupcja brak zasad niszczenie ludzi niezależnie myślących i dociekających to prawdy. Jednak próbować trzeba a nie zginać kark wbrew własnym zasadom. Trzymam kciuki przy następnych projektach.

to norma
Autor: homopoliticus
2006-08-24 17:55:46
to tylko pogratulowac odwagi i życzyć dalszego powodzenia

j.w.
Autor: Jakub
2006-08-24 18:16:22
Sylwek , nagraj drugą część Blokersów...

Najlepszy program
Autor: ceber
2006-08-25 06:50:11
Robi Pan najlepszy program tego typu w TV,mam nadzieję że Bronek pójdzie po rozum do głowy i program jednak się pojawi.życzę powodzenia

Najlepszy program
Autor: ceber
2006-08-25 06:50:32
Robi Pan najlepszy program tego typu w TV,mam nadzieję że Bronek pójdzie po rozum do głowy i program jednak się pojawi.życzę powodzenia

Warto rozmawiać
Autor: Bobo
2006-08-25 20:02:26
Warto rozmawiać nie zniknie z anteny. Dlaczegóżby miał? Pospieszalski jest bardziej święty od Glempa, więc jego nikt nie zdejmie.

off the record
Autor: krzysztof fiedorowicz
2006-08-25 20:08:29
szanowny panie redaktorze, porzucić pan ten pesymizm, wyśpi się dla dobrego zdrowia i do dzieła, nie ma spraw niemożliwych i tych co nie znajdą swojego rozwiązania, zagrzewam do do działania , nikt jak dotąd nie wykazał się takim talentem prawdziwego dziennikarza. Pozdrawiam, ludzie są z panem i współpracownikami.

a propos
Autor: Gromek
2006-08-31 00:11:29
Cóż... starając się być obiektywnym. Pan Latkowski nie jest urodzonym prezenterem. Widzę, że bardzo męczy się prowadząc programy na żywo. Żyjemy dziś w świecie łatwym, więc i widz nie może męczyć się oglądając takiego prowadzącego. Choć może i szkoda, bo przecież w odbiorze dziennikarstwa najważniejszy powinien być przekaz, a mniej ważna forma. Tak sobie myślę i może jestem naiwny, ale trudno mi wyobrazić sobie powód dla którego Konfrontacja została zdjęta z anteny. Przecież Wildstein powinien być zadodowolony, że ktoś w mediach głośno i zdecydowanie walczy z układem? Do programu było zapraszanych dużo polityków obecnej władzy. Zastanawia mnie to bardzo. Nie pasowało to, że może pan Sylwester zająłby się w którymś programie SKOKami? A może pan Bronisław jednak nie ma takiej siły, by obronić przed wrogami? Może prozaiczny powód, że oglądalność była słaba? A przecież bożek słupków nie daje spokoju żadnemu dziennikarzowi, szczególnie w takim medium jak telewizja. Choć nasuwają się jakieś mgliste odpowiedzi na te pytania, to pewności, że ta czy inna odpowiedź jest prawdziwa mieć nie mogę.
Tak trochę nie na temat powiem, że Pospieszalskiego mogli by zdjąć z anteny, bo mało jest takich osób, które w swych programach wszystkim wciskają w usta swoją tezę, a zdanie innych starają się zmarginalizować. Ale może to teraz taka moda? Gdzieś dzisiaj usłyszałem, że to, iż ludzie mają wybór nie jest najlepszą sytuacją, bo zawsze mogą się pomylić. Zawsze jest lepiej im wskazać (ach, żeby tylko) tę właściwą drogę. Nikt jednak nie spyta mnie, czy ja może sam chcę wybrać którąś.
Jako lek na czkawkę polecam tekst w ostatnim dużym formacie o Tede. Kończąc, głęboko wierzę, że czkawka i inne problemy zdrowotne przejdą, a telefony się rozdzwonią, bo szkoda by było.

Panie Latkowski.
Autor: circ
2006-09-27 22:40:52
Dość długo już widzę, że ma Pan depresję. Widzi Pan świat tylko z jednej strony, tej gorszej i nic Pana nie rozweseli. A świat przecież zawsze taki był i mimo tego trwa w równowadze, więc dobro i radośc też gdzieś muszą być.
Ktoś powiedział, że jeśli chwilowo jesteśmy w trudnej sytuacji, musimy ją zaakceptować, by nie zgorzknieć i zachowac siły na czas, kiedy sytuacja się poprawi.
Pozdrawiam.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS