menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Niszczarka dokumentów 31-08-2006
Nie chce mi się pisać o ostatniej Konfrontacji. Nie obyło się jednak bez emocji. Ale niezwiązanych ze zdjęciem programu. Może trzy kropki są najlepszym komentarzem?

Wychodząc z telewizji, producent przekazał mi stos korespondencji, która teraz leży na biurku i z którą nie wiem co zrobić. Listy ludzi, proszących o pomoc, zajęcie się ich sprawami. Dla nich Konfrontacja wydawała się być ostatnią instancją, bo reszta zawiodła. Nie mam sumienia by wrzucić je do niszczarki stojącej pod biurkiem. Co mam im odpisać? Moja według nich siła, moc sprawcza, interwencyjna, właśnie zakończyła się wraz z ostatnim odcinkiem programu Konfrontacja.

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
...
Autor: bloodcherry
2006-09-01 00:37:34
jaki urban taki legend...

tym niesfornym komwentarzem jedynie stane przy Panu, Panie Sylwku

:):)

usmiechu, na dloniach wiatru !!
:):)

ani sie waz
Autor: jano
2006-09-01 07:02:34
...ostrzegam pana panie Latkowski że nie może pan zniknac z tv a z mediów to juz ......

w przeciwnym razie zostanie pan wniesiony do tv , zrobimy pucz i revoltepozdrawiam

Jest nadzieja, zawsze jest
Autor: gerard
2006-09-01 15:53:06
Mam pomysl prosze o kontakt

Zejście
Autor: prawica.net
2006-09-04 10:34:47
Wszystkie programy które wyciągają sprawy ludzkie i pomagają w ich rozwiązaniu są potrzebne.
Wszelka władza, z mojego doświadczenia obawia się jedynie mediów.
Żałuję.Autor: wiki3 data: pon, 04/09/2006 - 10:07

"Misja specjalna"
Autor: W telewizji pokazali
2006-09-09 00:21:20
Pod hasłem "Pokazujemy sprawy, które nie miały ujrzeć światła dziennego" wystartowała nowa edycja zawieszonego przed rokiem śledczego programu TVP "Misja specjalna".

Za prezesa Dworaka i schyłkowych rządów SLD program zasłynął "zlustrowaniem" prof. Jerzego Holzera i odkryciem, że Józef Oleksy jeździł volkswagenem pożyczonym od firmy paliwowej. Dzisiaj autorka tych materiałów Anita Gargas, b.dziennikarka "Ozonu" i "Gazety Polskiej", jako wiceszefowa publicystyki w telewizji publicznej redaguje "Misję".

Czwartkowy program miał rozwikłać zagadkę zniknięcia Rudolfa Skowrońskiego, kiedyś jednego z najbogatszych Polaków, prezesa podupadającej i mającej kłopoty z prawem firmy InterCommerce.

W zapowiedziach obiecywano, że "Misja" ujawni przestępczy udział w biznesie Skowrońskiego ludzi związanych z dawnymi służbami specjalnymi. Widzowie usłyszeli, że wspólnikiem Skowrońskiego był dawny oficer wywiadu PRL Aleksander Makowski. Że InterCommerce robił też interesy z Grzegorzem Żemkiem (również agentem wywiadu, głównym oskarżonym w aferze FOZZ) i z Edwardem Mazurem oskarżonym o zlecenie zabójstwa gen. Papały. Do tych trzech dołączono - jako "powiązanych ze Skowrońskim"- senatora PO Roberta Smoktunowicza, b. prezydenta Łodzi Ryszarda Czekalskiego z Unii Wolności oraz SLD jako całość, bo Skowroński wpłacił na wyborcze konto Sojuszu 11 tys. zł.

Co z tego wynika? Nie wiadomo. Gdzie jest nieuchwytny od półtora roku Skowroński? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że większość tych informacji dawno już "ujrzała światło dzienne". Ostatnio 31 maja w programie "Konfrontacja" Sylwestra Latkowskiego (TVP 2), gdzie pokazano film Marii Wiernikowskiej "Zwariowałam". Autorka przez wiele miesięcy podążała tropami biznesmena, badając jego powiązania i przyczyny jego zniknięcia. Napisała też o tej sprawie książkę. Artykuły o Skowrońskim publikowały gazety.

Goszczący w studio "Misji" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że natychmiast nakaże, by wydano za Skowrońskim list gończy. Tyle że taki list od miesiecy wisi na stronach internetowych prokuratury w Olsztynie.

Mimochodem Ziobro dodał, że to "Gazeta Wyborcza" przyczyniła się do tego, że agenci dawnych służb opletli polski biznes, co obecni w studio przyjęli ze zrozumieniem. I nie dopytywali ministra, które konkretnie teksty "GW" ujawniające liczne afery korupcyjne, również z udziałem służb, się do tego przyczyniły.

Ujawniając to co inni ujawnili i doprowadzając do wydania dawno wydanego listu gończego,"Misja" coś jednak ukryła. A mianowicie związki Skowrońskiego z Andrzejem Lepperem. To Skowroński i jego pracownik Bogdan Gasiński byli źródłami rewelacji lidera Samoobrony o wizytach talibów w Klewkach i o korupcji szerzącej się wśród polityków.

Powody, dla których twórcy "Misji" przeoczyli ten wątek, nie są jasne. Wykluczamy ten, że Lepper jest dziś wicepremierem i koalicjantem PiS.
Wojciech Czuchnowski
"Misja specjalna" TVP 1, czwartek, godz. 22

Umarł król (Konfrontacja), a kto żyje?
Autor: Szeremietiew
2006-09-09 17:01:39
Obejrzałem odcinek "Misji..." - istnieje takie powiedzenie: więcej na wystawie niż w sklepie. W przypadku programu "Konfrontacja" było odwrotnie.
Deczyzja o likwidacji "Konfrontacji" niezrozumiała, szkodliwa i...
Prezes Bronek nie wiedział co czyni?
Panie Sylwestrze, rzeczywiście dla ludzi, którzy oczekiwali, że w "przekaziorze" coś prawdziwego zobaczą/usłyszą - a mam własne trudne doświadczenie w tej mierze - wyrządzono szkodę. Jednak niszczarka lepiej niech poczeka. To wszak jeszcze nie koniec.
Pozdrawiam
RSz

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS