menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

TW i Zaufani 26-10-2006
Dowiedziałem się, że oto powstała lista zaufanych dziennikarzy UOP i ABW. Lista ta zaczyna krążyć. Rozmówca wymienił kilka nazwisk z tej listy. Znajdują się  na niej także dziennikarze kojarzeni z prawicą. Rozumiem, że teraz poza byciem współpracownikiem służb TW została wprowadzona kolejna grupa współpracująca tzw. „Zaufanych”.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Jak nie możesz zostać TW to...
Autor: Ada
2006-10-26 22:51:28
Słyszałam, ale nie widziałam.

Anny Marszałek nie ma na liście
Autor: LIsta Zaufanych
2006-10-28 10:43:20
J.P, G.I, JJ, P.G,A.G, M.D, P.N. To inicjały niektórych dziennikarzy. Anny Marszałek nie ma na tej liście.

Każdy może być agentem
Autor: Polo
2006-10-28 13:15:11
Jak nie mogą z kogoś zrobić TW to zrobią Zaufanego. Każdy może być agentem.

Dziennikarze agenci
Autor: Żwirek
2006-11-01 00:48:02
Jak zwykle drogi Sylwestrze wiesz, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz, w którym kościele. Lista dziennikarzy agentów nie krąży, bo o liście wszyscy wiedzą od blisko dekady, a w momencie gdy opuści Rakowiecką błyskawicznie trafi do internetu. Krążą natomiast plotki kto jest na liście. Z moich przecieków wynika, że najbardziej ucierpią dwa najbardziej opiniotwórcze dzienniki (o długiej tradycji).

W 1997 r. Zbigniew Siemiątkowski polecił ówczesnemu szefowi UOP gen.Andrzej Kapkowski sporządzić listę dziennikarzy (i polityków) współpracujących z cywilnymi służbami specjalnymi. Warszawka dziś rzeczywiście plotkuje, że w najbliższych tygodniach ta lista zostanie opublikowana (razem z ujawnieniem dziennikarzy współpracujących z WSI).

Kategoria nie brzmi "Zaufany", tylko OZ (Osoba Zaufana) i jest dobrze znaną formą dobrowolnej współpracy, nieco słabszą niż TW (Tajny Współpracownik).

Warunkiem statusu OZ jest wyrażenie ustnej zgodny do podjęcia współpracy i zgodzenie się na poufne i systematyczne przekazywanie informacji oficerowi prowadzącemu. W teczkach OZ znajdują się polecenia zbierania konkretnych informacji, a także pisania artykułów "z tezą". "Wynagrodzeniem" OZ było zwykle przekazywanie przez oficerów informacji na wyłączność.


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS