menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

TW i Zaufani 26-10-2006
Dowiedziałem się, że oto powstała lista zaufanych dziennikarzy UOP i ABW. Lista ta zaczyna krążyć. Rozmówca wymienił kilka nazwisk z tej listy. Znajdują się  na niej także dziennikarze kojarzeni z prawicą. Rozumiem, że teraz poza byciem współpracownikiem służb TW została wprowadzona kolejna grupa współpracująca tzw. „Zaufanych”.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Jak nie możesz zostać TW to...
Autor: Ada
2006-10-26 22:51:28
Słyszałam, ale nie widziałam.

Anny Marszałek nie ma na liście
Autor: LIsta Zaufanych
2006-10-28 10:43:20
J.P, G.I, JJ, P.G,A.G, M.D, P.N. To inicjały niektórych dziennikarzy. Anny Marszałek nie ma na tej liście.

Każdy może być agentem
Autor: Polo
2006-10-28 13:15:11
Jak nie mogą z kogoś zrobić TW to zrobią Zaufanego. Każdy może być agentem.

Dziennikarze agenci
Autor: Żwirek
2006-11-01 00:48:02
Jak zwykle drogi Sylwestrze wiesz, że gdzieś dzwonią, tylko nie wiesz, w którym kościele. Lista dziennikarzy agentów nie krąży, bo o liście wszyscy wiedzą od blisko dekady, a w momencie gdy opuści Rakowiecką błyskawicznie trafi do internetu. Krążą natomiast plotki kto jest na liście. Z moich przecieków wynika, że najbardziej ucierpią dwa najbardziej opiniotwórcze dzienniki (o długiej tradycji).

W 1997 r. Zbigniew Siemiątkowski polecił ówczesnemu szefowi UOP gen.Andrzej Kapkowski sporządzić listę dziennikarzy (i polityków) współpracujących z cywilnymi służbami specjalnymi. Warszawka dziś rzeczywiście plotkuje, że w najbliższych tygodniach ta lista zostanie opublikowana (razem z ujawnieniem dziennikarzy współpracujących z WSI).

Kategoria nie brzmi "Zaufany", tylko OZ (Osoba Zaufana) i jest dobrze znaną formą dobrowolnej współpracy, nieco słabszą niż TW (Tajny Współpracownik).

Warunkiem statusu OZ jest wyrażenie ustnej zgodny do podjęcia współpracy i zgodzenie się na poufne i systematyczne przekazywanie informacji oficerowi prowadzącemu. W teczkach OZ znajdują się polecenia zbierania konkretnych informacji, a także pisania artykułów "z tezą". "Wynagrodzeniem" OZ było zwykle przekazywanie przez oficerów informacji na wyłączność.


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS