menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Albo teczka na stół albo milczenie 29-10-2006
Internauta przysłał mi informację, że wreszcie Waldemar Pawlak odezwał się na swoim blogu w sprawie Edwarda Mazura. Pawlak uważa, że po opublikowaniu informacji w portalu Onet, że Mazur był agentem polskich służb, zmienia się już geografia dyskusji, więc on i jego niektórzy działacze PSL nie muszą już się tłumaczyć ze związków z Edwardem Mazurem.

W sprawie Mazura pojawiło się kilka newsów, jak ten, że Życie Warszawy, piórem Doroty Kani, odkryło, iż Mazur był agentem służb polskich PRL i IIIRP. Kilka miesięcy temu powiedziano to w programie Konfrontacja poświęconym sprawie generała Marka Papały. Przez wiele miesięcy wisiała na mojej internetowej stronie poszerzona kopia artykułu dla dziennika Metropol, gdzie o tym także była mowa, nawet podawałem inicjały osoby werbującej Mazura. Autorem, który już wcześniej wspominał o związkach Mazura ze specjalnymi służbami był Leszek Misiak. Wczoraj przez przypadek usłyszałem jak Witek Gadowski z Przemkiem Wojciechowskim raczą nagle nowym odkrytym dla mediów wątkiem,w aurze tajemniczości, bo nie chcą wymieniac nazwiska, który także został poruszony w Konfrontacji i w artykule w dzienniku Metropol. Już wtedy zwróciłem uwagę na postać księdza Jankowskiego, który pojawia się w sprawie. A ściślej watek jego ochroniarza. Zarzuciłem wówczas, że ks. Jankowskiego przesłuchiwano na kolanach. Przez chwilę chciałem zadzwonić do nich, ale machnałem ręką. Postanowiłem tylko wykasować artykuł ze swojej strony. Odgrzewanie starych kotletów pozwala jeszcze mediom toczyć umierajaca dyskusję o sprawie Papały. Z niezrozumiałych względów bez echa przeszedł wywiad prokuratora Jana Mierzewskiego przeprowadzony przez Wojciecha Czuchnowskiego, który ku nieszczęściu wielu osób nie wpisywał się w medialną falę komentarzy w tej sprawie. A warto by postawić w związku z nim kilka pytań.

Na drugą kawę zjawia się u mnie gosć, który sypie kolejnymi nazwiskami dziennikarzy z listy „Zaufanych”. Czekam, aż Rafał Ziemkiewicz, który twierdzi, że nic się już teraz w Polsce nie chowa pod kocem, zamieści listę na swoim blogu lub w felietonie. Tak jak przy taśmach Rywina warszawka gada i gada o tej liście i nawet nie wspomni, że takowa się pojawiła. Choćby po to, by ją wykpić.

Dlaczego ja nie publikuję tych nazwisk? Postanowiłem tylko wspomnieć o tym kuriozum. O fakcie jej istnienia. Dla mnie ta lista bez dowodów jest tylko kawałkiem papieru. Kategoria „zaufany”, czy uznanie kogoś za osobowe źródło poprzez kogo można przekazywać wybrane informacje do mediów ma w sobie tyle dowolności interpretacyjnych… Albo teczka na stół albo milczenie.


(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Ujawnić!
Autor: Kama
2006-10-29 16:43:52
Żadna redakcja nie zamieści nazwisk, skoro w każdej z nich mają dziennikarza z tej listy. W mojej jest dwóch. Chyba, że Gazeta Polska. Misja Specjalna także nie zaprezentuje, bo wtedy gościem powinna być jej redaktorka, która powinna wyjaśnić, dlaczego się na niej znalazła? Szkoda, że nie chce Pan tego uczynić. Plotkuje się o tym i nic z tego nie wynika.

Waldemar Pawlak a
Autor: solar
2006-10-29 17:50:23
Witam!!
Ostatnio autor tego bloga dużo pisze o Pawlaku i jego dziwnych powiązaniach z podejrzanymi typami!
Może warto zadać pytania panu Pawlakowi jaki był jego udział w sprawie "szczeliny jeleniogórskiej" czyli w sprawie odnalezienia skrytki z dziełami sztuki zagrabionymi przez niemców podczas wojny!
W czasie kiedy pan Pawlak był premierem do jego kancelarii wpłynął list od znalazców skrytki z propozycją ugody z rządem!
Jednak na polecenie premiera specjalna grupa UOP i WSI zaczęła rozpracowywać tą sprawę , Premier zaś otrzymał spore pieniądze za przyzwolenie grabieży i nielegalnego sprzedawania depozytów!!
Zachęcam Panie Latkowski do sprawdzenia tego tematu, dodam tylko że w tej sprawie przewija się zabójstwo premiera Jaroszewicza, gen. Fonkiewicza, a także znanego przewodnika sudeckiego Stecia! To naprawdę ciekawa historia!
solar

Dla Pawlaka Mazur to taki sam przypadek jak Wąsacz
Autor: Essel
2006-10-30 10:27:37
Dzisiejszy wywiad do Życia Warszawy: Skoro już Pan wspomniał o Mazurze – znów głośno o jego powiązaniach z politykami PSL, o tym, że wspólnie z byłym posłem Stronnictwa Zbigniewem Komorowskim zakładał firmę Bakoma.

I co z tego?

To chyba stawia PSL w niekorzystnym świetle, w końcu chodzi o człowieka podejrzewanego o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały.

Ja się tych skojarzeń, podsycanych przez niektórych polityków, nie obawiam. Edward Mazur prowadził na giełdzie legalne interesy, jego biznesowe kontakty i znajomości nie były tajemnicą. Mój prywatny pogląd jest zresztą taki, że Mazur nie byłby zdolny do zbrodni, które mu się dziś przypisuje. Z tego co wiem przyjaźnił się z gen. Papałą. Dziś na potrzebny medialnego spektaklu robi się z niego takiego złego wilka, którym można straszyć niegrzeczne dzieci.

Sądzi Pan, że obecne zamieszanie wokół Mazura to taka sama wydmuszka jak sprawa Emila Wąsacza – z hukiem zatrzymanego, po cichu wypuszczonego?

Bardzo dobre porównanie. Obecna władza wyraźnie lubuje się w działaniach obliczonych na poklask. Gdy bladym świtem do mieszkania córki pana Wąsacza wysyłano funkcjonariuszy CBŚ, w okolicy pojawiła się ekipa TVP. Doprawdy cóż za szczęśliwy przypadek...

"geograifa dyskusji"?
Autor: jacool
2006-10-31 11:00:22
Pawlak piep... głupoty, byle tylko wykręcić się od komentarzy. ciekawe czemu? geografia tu nieistotna. koleś jest politykiem i niech tłumaczy się się ze znajmości z rzeczonym panem, domagam się tego jako pieprz... obywatel pieprz... RP.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS