menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

No Direction Home Bob Dylan 05-11-2006
Patrząc na dokument Martina Scorsese  „No Direction Home Bob Dylan”, pomyślałem, czy u nas mógłby powstać taki film i nie myślę tylko o czasie jego trwania, ponad trzy godziny, ale przede wszystkim o żyjącym bohaterze sceny muzycznej? Czesław Niemen? Nikt inny mi nie przychodzi do głowy. Zresztą, kiedyś z Piotrem Metzem myśleliśmy o filmie dokumentalnym o Czesławie Niemenie. Jeszcze wówczas żył. Pewnego wieczoru długo rozmawialiśmy o tym, rozstaliśmy się w przeświadczeniu, że trzeba go zrobić, ale potem, następnego dnia przyszło otrzeźwienie. Która z telewizji, który z producentów, która z wytwórni muzycznych, kto zaangażowałaby się w taki projekt w Polsce? Czesław Niemen odszedł… Odchodzą także inni, którzy warci są by podsumować ich niecodzienną biografię.

(4) komentarzy / + dodaj komentarz
Jaki szołbiznes takie jego produkcje ....
Autor: FFWD
2006-11-06 11:08:27
Smutne to stwierdzenie, że nikt by nie wyłożył kasy na film o Niemenie, Grechucie, Kofcie, Kleyffie i innych wielkich. Bzdurne filmy z ludźmi z bigbradera natomiast mają się dobrze. Gdyby chciał Pan zrobić film o Dodzie pewnie ktoś by wysupłał pieniążki i publika też by się znalazła. Trzeba robić filmy bez oglądania się na media. To co dobre i tak wypłynie, to co mierne zniknie. Tylko skąd brać na to środki ? P.S. Ktoś kiedyś nakręcił filmy o Jarocinie. Dzisiaj to "białe kruki" i nieliczne "żywe" pamiątki z tamtego okresu. Pozdrawiam.

Kult Kazika
Autor: darnok
2006-11-06 21:04:57
Hmm.. mi w pierwszej chwili przyszedl na mysl Kazik Staszewski. Wiem, nie jest to dla kazdego ikona, ale sporo ludzi - szczegolnie pamietajacych lata 80te pewnie chetnie by zobaczylo film o nim i Kulcie. Ciekawe tylko czy on by sie zgodzil - bo z tym roznie bywa. Ksiazka pare lat temu juz wyszla - Kult Kazika Gnoińskiego. Jakas podstawa wiec jest.

a moze film o meandrach P Metza?!?!
Autor: bigos
2006-11-07 00:18:46
a moze by nakrecić film o meandrach szoł-biznesmana - Piotra Metza?!?!
Byłoby to ciekawe (??!!)

Jacek Kleyff
Autor: darek
2006-11-08 11:09:46
Panie Sylwestrze - JACEK KLEYFF. Czlowiek, którego i burzliwe losy, i cała droga artystyczna AŻ SIĘ PROSZĄ o nakręcenie na ten temat filmu. Jeśli Pan jeszcze na niego w życiu nie trafił (a wcale możliwe, bo nie jest zbytnio lubiany przez media, a i sam o popularność zbytnio nie zabiega) - gorąco polecam przyjrzeniu się postaci.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS