menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kłótnia o kiełbasę 12-11-2006
Polacy to kłótliwy i zawistny naród. Polacy za granicą zawsze są w ogonie, jako mniejszość narodowa nie potrafią wybrać jednej reprezentacji narodowej. Polonia zawsze jest skłócona, co więcej często Polacy wstydzą się swojej narodowości. Ten kto mieszka lub mieszkał poza granicami naszego kraju, wie o czym mówię.

Dobrym tego przykładem jest dwóch braci w USA, którzy pokłócili się o kiełbasę. Jak podaje portal internetowy polonii w USA "Expatpol" spór ten rozstrzygnął ostatnio sąd federalny. Chicagowski dziennik nie omieszkał wyśmiać tego sporu.

„Poszło o to, który z synów Franka Bobaka -seniora rodu chicagowskich masarzy Bobaków, rodem z Podhala - ma prawo do wytwarzania znanych kiełbas i sprzedawania ich pod znakiem firmowym Bobak Sausage.

W lutym bieżącego roku Bobakowie przeprowadzili reorganizację w borykającej się z kłopotami firmie Bobak Sausage Co. Jej początek dał w 1967 roku Frank Bobak, który zaczynał od robienia kiełbas w domowej wannie. Firma rosła i z czasem otwarła swą wytwórnię oraz główny sklep w dzielnicy McKinley Park, gdzie osiedliło się wielu Polaków, w większości z południa Polski. Po reorganizacji rodzinnego biznesu Stan miał zostać prezesem firmy i zająć się produkcją , a John odpowiadać za sprzedaż wyrobów w trzech sklepach Bobak Sausage na przedmieściach Chicago. Konflikt rozpoczął się wtedy, gdy-jak twierdzi Stan- usłyszał, że John zakupił dużej wydajności sprzęt do produkcji kiełbas. Wkrótce potem zauważył spadek zamówień na wyroby firmy z dwóch sklepów na zachodnich przedmieściach Chicago. Dla Stana stało się jasne, że John przystąpił do produkcji własnych kiełbas i sprzedaży ich jako produktów pochodzących z wytwórni Bobak Sausage Company, ulokowanej na południu Chicago i należącej do Stana. Ten niewiele myśląc podał brata Johna do sądu federalnego oskarżając go o naruszenie prawa do znaku firmowego Bobak Sausage Co(…)

Umowa sądowa kończy spór, ale nie kładzie kresu animozjom jakie podzieliły rodzinę Bobaków. Stan Bobak stwierdził, że jego brat John jest osobą niepożądaną w wytwórni Bobaków na południu Chicago. Stan przyznaje też, że czułby się źle odwiedzając sklepy brata- Johna.”

Pod artykułem jeden z komentatorów  napisał: A to nie jest do końca tak, jak ten dziennikarz napisał. Wbrew pozorom, to nie synowie się pokłócili a ich żony... Jednak na jedno wychodzi.

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
Autor: Marta Poleska
2006-11-12 10:15:29
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

pracowalam za granica.........
Autor: alicja
2006-11-12 13:17:37
dzień dobry,
W te wakacje pracowałam w Szwecji. Mówię to z dumą, bo sprzątanie zajmowało mi maksymalnie 4h dziennie a stawka jaką dostawałam znacznie przewyższałam średnią krajową w Polsce. ... . Dodatkowo zapewniono mi jedzenie i spanie. Ale a propos Polaków. Słyszałam o takch, którzy próbowali uniknąć płacenia Szwedowi za czynsz. Na szczęście właściciel domu został powiadomiony o tych planach przez innego lokatora - Polaka. Inni ukradli znajomemu – z którym jeździli do lasu na owoce- 5000 koron. Na jednym z kempingów w wisi tabliczka: „Polko, Polaku pokaż, że jesteś Europejczykiem i zadbaj o porządek”. W innym jest ogłoszenie - także po polsku - by osoby spoza kampingu nie wchodziły do tamtejszej kuchni, nie korzystały z ubikacji. Kto zostanie złapany, zapłaci grzywnę - 500 koron... . Niestety, tego, że Szwedzi mają Polaków na oku, doświadczyłam na własnej skórze. Zostałam w sklepie wzięta za złodziejkę. Stałam przy ladzie z cukierkami i chciałam zadzwonić do koleżanki. Nim zdołałam wyciągnąć z torby telefon, usłyszałam głośne chrząknięcie, a przy kasie kazano mi wyjąć wszystko z torby...... . pomijam kwestię "chlania', tak bo piciem tego nazwac nie można było...... . Ale na szczęście są też w miare normalni POlacy, którzy potrafią pomóc. Chociaż niektórzy chyba z czystej zawisci lubią narobic , mówiąc kolokwialnie 'smrodu", czego też doświaczyłam....Dlatego naprawde nie dziwie się, że nas nie lubią.
pozdraiwiam
alicja

Bzdury
Autor: Żwirek
2006-11-12 13:35:26
Teza, że Polacy za granicą są w ogonie nie jest prawdziwa.Cytując za Janem Marią Fijorem. "Emigranci polscy, obok Szkotów i Chińczyków stanowią jedną z trzech najbogatszych grup narodowościowych Chicago. Udział milionerów w chicagowskiej Polonii jest pięciokrotnie wyższy niż wynosi „średnia amerykańska. Prawie połowa budynków czynszowych Chicago jest własnością Polaków. W rękach polonijnych znajduje się dziś ponad jedna trzecia chicagowskich firm transportowych. Polskie fabryczki i zakłady metalowe wyparły z miejscowego rynku Niemców, tradycyjnych liderów tej gałęzi przemysłu."

Nigdy nie spotkałem ludzi, którzy za granicą wstydzili się, że są Polakami. Wręcz przeciwnie.Tego typu zachowanie spotykane jest tylko w Niemczech. Nieprzychlny stosunek do Polaków tej nacji ma zdaje się konotacje bardziej historyczne niż faktyczne.

A ci ty wiesz o polskim Chicago?
Autor: Salon42
2006-11-12 17:47:55
Żwirek, a co ty wiesz o polskim Chicago? Gazet się naczytałeś. I to polskich. Nawet Głowackiego nie poczytałeś. Nadrób zaległości w lekturze. Piszesz patriotyczne bzdury.

po cholerę ten sos narodowy?
Autor: mclewan
2006-11-14 11:17:07
prostota Pańskiego spojrzenia na świat i Polaków mnie poraża.
Marie Trintignant,Francuzka, została pobita na śmierć przez swojego francuskiegokochanka .
Czy to oznacza, że "Francuzi zabijają swoje kochanki"
Panie Latkowski ?

salonki i walonki
Autor: ams
2006-11-14 13:29:22
"Salonku42" (a moze walonku) - a co ty wiesz o polskim Chicago? Nawet gazet sie nie naczytales, bo pisza w nich patriotyczne bzdury, ktore sa nie do strawienia dla roznych postmichnikowskich salonikow...
Jak wszedzie, sa tam i procesy, tak jak sa i milionerzy, ktorych mialem okazje spotkac w czasie moich kilkakrotnych wizyt w Chicago.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS