menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Układ lekowy trwa 15-11-2006
Kilkakrotnie w programach Konfrontacja poruszałem problem istnienia układu lekowego w Polsce. Jak widać, nic się nie zmienia po mimo zmiany władz. Ostatnio w związku z aferą w Jelfie, która próbowała zamieść sprawę corhydronu pod dywan wypowiedział się minister Bolesława Piecha, który wspomniał o naciskach wywieranych przez firmy farmaceutyczne na Ministerstwo Zdrowia i ludzi tam pracujących. Te słowa przeszły bez echa. Nie zainteresował się tym minister sprawiedliwości, prokurator krajowy.
Dotarł do mnie list byłego ministra zdrowia Mariusza Łapińskiego do Igora Rycika autora artykułu „Człowiek ze sterylizatora” w „Newsweek”, który jeśli zawiera prawdę powinien wywołać burzę, a przynajmniej zajęcie stanowiska w nadchodzącym numerze Newsweeka. A przede wszystkim reakcję prokuratury. Łapiński pisze: „Pragnę poinformować, że w ABW są materiały wskazujące na to, że przeciwko firmie CC-med działania medialne podejmowała firma Promed.” Krótko mówiąc kolejny przykład wojny koncernów farmaceutycznych, do której używa się mediów, dziennikarzy. Przypomnę, że koncerny farmaceutyczne mają jeden z największych budżetów pr-owskich i robią z tego użytek. Przy tym jak mówi minister Piecha mają potężną siłę, bo potrafią zastraszać funkcjonariuszy państwa.

(7) komentarzy / + dodaj komentarz
W Polsce to since-fiction
Autor: Katarzyna
2006-11-15 00:33:26
Każdy kto oglądał "Wiernego ogrodnika" powinien wiedzieć o czym Pan mówi, ale smutne jest to, że w Polsce to jakieś since -fiction. Katarzyna z Londynu, po farmacji.

Nigdy nie poznamy prawdy
Autor: Matylda
2006-11-15 01:57:47
Kasiu, w USA także to temat trudny, zagrażający każdemu, kto się tym zajmie. firmy farmaceutyczne już dawno wymknęły się spod kontroli.

leki i szpitale w USA
Autor: ams
2006-11-15 10:34:48
W USA firmy farmaceutyczne doslownie rabuja chorych poprzez oblednie wysokie ceny lekow. Jedynym zabezpieczeniem dla ewentualnego pacjenta jest wylacznie bardzo kosztowne ubezpieczenie zdrowotne zapewniajace takze mozliwosc tanszego nabywania lekarstw...

A w dodatku przeraza takze i bezkarnosc zawrotnie drogich szpitali w ktorych z powodu pooperacyjnych zakazen umiera okolo 90.000 pacjentow rocznie. Przy tym, kazdy pacjent musi przed nawet najdrobniejsza operacja podpisac dokument zwalniajacy szpital od jakiejkolwiek odpowiedzialnosci...

To układ dwustronny.
Autor: Leszek/Prawica.net
2006-11-15 22:00:05
Dopóki firmy będą znajdować w MZ chętnego do rozmów /i negocjacji/ partnera, dopóty ten kryminogenny układ będzie rujnował nasze /a nie urzędnicze/ portfele. Przedstawiciele firm powinni być obecni w MZ, gdy zostaną tam wezwani, lub gdy w kancelarii składają dokumenty wymagane przez Urząd. Ale jak dotąd obowiązuje zasada, że gabinety dostojników zawsze stoją otworem dla "sponsorów". W czasach, gdy udzielałem się w samorządzie zawodowym i omawiałem, z przedstawicielem stowarzyszenia firm zagranicznych, pewien akapit projektu aktu prawnego, usłyszałem: "to już przesądzone, widziałem na biurku Adama /imię zmyślone/ podpisane rozporządzenie". Wkrótce potem wycofałem się z "samorządu". Tym bardziej, że ówczesny minister nie znalazł w ciągu pięciu lat naszych starań ani chwili czasu na rozmowę. Natomiast inny, odebrał akt nominacji od Prezydenta z dwutygodniowym opóźnieniem, bo "był na urlopie na lodowcu". A urlopy latem na lodowcach były wóczas główną zachętą do "współpracy" z ordynatorami i dyrektorami szpitali.
Czy to się zmieniło?, nie wiem, ale mam nadzieję.
Leszek.
http://www.prawica.net/node/5294

znają firmy i nazwiska
Autor: inka
2006-11-16 22:05:41
CC Med oraz Manfred Meixner mieli życzliwość ekipy M.Łapińskiego.
Wówczas Meixner finansował polską spółką Kobieta+50 a związany z nią był szef gabinetu Łapińskiego Waldemar Deszczyński i "znajoma"Naumana.
Deszczyk po rozwodzie z MZ, zatrudnił się w pionie spółek Meixnera.
Afera sprzętowa Alka Naumana + afera lekowa W.Deszczyńskiego + udział ktosia z organów ścigania za wiedzą nie tylko Leszka M -dobrze, ale co obecnie powie prokurator Jaskólski ?

odpowiedź dla inki
Autor: mar
2006-11-16 23:07:41
Droga inko zadam ci proste pytanie na czym miałaby polegac przychylnośc mojej ekipy dla firmy CC-med. Firma ta startowała w 2 z 13 przetargów organizowanych w MZ na sprzęt ratownictwa. Wygrała jeden dając najniższą cenę (odsyłam do raportu Zakładu Zamówień Publicznych MZ).

Afera sprzetowa - o której piszesz.
1. Skarb państwa nie stracił ani złotówki, a Rzeczpospolita pisała nieprawdę
Nauman czeka na wyrok 28 listopada w sprawie jaka wytoczył Rzeczpospolitej.
2. Rola Naumana w tej sprawie polegała na znajomości z Wacławem Banbułą, który to handlował sprzętem medycznym. Pan Bańbuła został w dwóch instancjach sadowych uniewinniony. Rozumiem, że ta prosta wiedza
nie wszystkim odpowiada. Myslę, że na temat tej sprawy pojawi sie jeszcze szereg ciekawych wątków, mam nadzieję, że po odtajnieniu raportu WSI.
3. Afera lekowa nie istnieje jest to wytwór Pani Soleckiej i Pana Stankiweicza z gazety Rzeczpospolita, świadczy o tym może wyrok z 11 października tego roku nakazujacy przeprosic Pana Deszczyńskiego przez obojga dziennikarzy i Rzeczpospolita na pierwszej stronie gazety za artykuły leki za miliony, wyrok jest prawomocny z nakazem natychmiastowej wykonalności.
W tej sprawie prosze o cierpliwośc bo w najblizszej przyszłości pojawią sie ciekawe wątki.
ps. w sądzie pod przysiegą obaj przedsatwiciele firmy MSD bioracy udział w spotkaniu z Deszczyńskim zaprzeczyli temu aby składał on jakakolwiek propozycje korupcyjną. Myśle , że juz nie długo padnie cała wirtualna rzeczywistośc stworzona przez dziennikarzy Stankiewicza i Solecką. Przykro Inka, że dajesz się tak łatwo ogłupiac, trzeba miec choc troche rozsądku i dystansu to tego co piszą niektórzy dziennikarze w dobie wykorzystywania ich przez służby specjalne.
były minister


Do MARa
Autor: inka
2006-11-17 15:36:48
Gdyby co - moje pytanie było do prok.Jaskólskiego /żródło/
Określenie moje "ekipy M.Łapińskiego" wywołało obecność /?/ samego byłego ministra .Rozumiem , że ma czyste sumienie i broni niewinnych.Okey.
Rozsądek i dystans zachowany mam nawet po skandalicznej eksmisji programu "Konfrontacje" i jego autora S.Latkowskiego.Ktoś "pęka na robocie"
Nie mam dystansu ani zmiłuj się do cyt." tego co piszą niektórzy dziennikarze
w dobie wykorzystywania ich przez służby specjalne"I dlatego przegrywają sprawy.Prawidłowo.Mar ! Z innej beczki dla przykładu świeży skandal:
17.07.2006r po 13 słownie TRZYNASTU latach procesu dot.ustalenia praw
auturskich po Józefie Mackiewiczu, sąd niezależny uznał, iż wszelkie prawa autorskie ma jedynie Nina Karsow-Szechter /powiedzmy stryjenka A.Michnika/
Zero praw ma córka w/w Halina Mackiewicz.To nie koniec procesów a dzieł
J.Mackiewicza wydawać.....nie wolno.
Skandalem jest fakt, iż wydana w 1997r książka Mackiewicza "Katyńska zbrodnia bez sądu i kary"- skazana została wyrokiem sądu na zamknięcie w
magazynach z zakazem rozpowszechniania.
W/w Nina Karsow-Szechter w bezprawny sposób, bez jakiegokolwiek upoważnienia i poza wiedzą J.Mackiewicza i rodziny - rozdaje karty.W SĄDZIE.
Widzę różnicę pomiędzy wyrokiem sądu w sprawie afery lekowej a powyższej.
Życzę pomyślności!

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS