menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Policja manipuluje opinią publiczną w sprawie zaginionych policjantów 03-12-2006
Drugą dobę trwają poszukiwania dwojga policjantów z warszawskiego Komisariatu Kolejowego Policji, którzy zaginęli w nocy z piątku na sobotę, gdy wracali ze służby do stolicy. To wersja oficjalna przekazywana ciągle do mediów. Podesłano mi linki policyjnego forum internetowego.
A tam czytam:
„Ten tajemniczy dyrektor z MSWiA to były naczelnik z kolejowego. Pił gorzałę na kolejowym a oni potem dostali polecenie odwiezienia go do domu, pod Siedlce. Byli w mundurach ale na wierzchu mieli cywilne kurtki. Tylko ta panna miała klamkę. Stacji nie mieli. Tego typa co mieli odwieźć odstawili na adres. Gdy wracali zatrzymali się na stacji benzynowej, na siusiu. Oficjalna wersja dla prasy jest, że realizowali zadanie służbowe. (…) Inspektorat szaleje na kolejowym."

Policjanci od początku sceptycznie podchodzili do komunikatu policji, wersji przekazanej do mediów, piszą:

 „Jakie zadanie specjalne zlecone dla zwykłych krawężników z komisariatu kolejowego...?!!!! i to prawie 100 km od Warszawy!!! Jeżeli potwierdzą się informacje o wykorzystaniu policjantów jako taksówkarzy dla pijanego wysokiego funkcjonariusza MSWiA, to nie widzę innej możliwości, jak podanie się do dymisji 01 KGP”.

„Ministerstwo MSWiA coś zleca to jest to polecenie dla CBŚ lub KSP a nie dla patrolowców z trzyletnim stażem pracy. Ponadto czy na specjalne zadania jedzie się z jedną sztuką broni krótkiej na dwoje gliniarzy i to ni w mundurach ni po cywilnemu. Dodajmy poszukiwania nadzwyczajne zlecone przez samego Bieńkowskiego /tak przynajmniej jest w telegramach rozesłanych do wszystkich komend/. Do tego dodajmy jeszcze byłego naczelnika z KKP, który pracuje w tym ministerstwie, który zlecił "zadanie specjalne". Szkoda mówić.”

Co dalej? Wykonałem telefon do jednego z oficerów KGP. Odparł: „Coś takiego słyszałem.” Potem komentarz do tego, co dzieje się w policji. Zarzut do dziennikarzy, do mnie, że podajemy wersję wygodną dla MSWiA i policji, bo boimy się być odcięci od źródeł informacji.

Jeśli prawdą jest to, co napisał na jednym z internetowych forum policjant, potwierdzałoby to, że w policji, MSWiA, nadal się nic nie zmienia. W policji, w MSWiA nadal pokutuje przekonanie, iż wszystko da się ukryć, zamotać. Tam nie ma co mówić o IV RP, skoro jeszcze panuje duch PRL-u.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Zmowa milczenia dziennikarzy i policjantów
Autor: Jerzy
2006-12-03 12:37:27
Jak pan to ruszył dziennikarze staną się nagle odważni, teraz pan będzie czarną owcą dla policji, oni będa piękni i wspaniali.

Co za bzdury
Autor: Policjant
2006-12-03 15:59:40
z tym stażem, z komisariatu na dyrektora departamentu? Niech się Pan ruszy do działania, a nie przepisuje komentarze

Dalsze kłamstwa MSWiA
Autor: Salon42
2006-12-03 17:07:53
"Urzędnik MSWiA spieszył się do domu do Siedlec, bo następnego dnia miał wyjechać służbowo za granicę. Nie mógł sobie poradzić, dlatego poprosił znajomych funkcjonariuszy o pomoc" - tłumaczy dziennikowi.pl rzecznik MSWiA Tomasz Skłodowski.

Płoński Waldemar
Autor: TT
2006-12-03 17:21:04
Podsyłając panu wypowiedzi, liczyłem, że to pan puści. Nie zakopią już tego. W PS napisałem o Płońskim. Napisze też Pan o nim? To by ł bohater pana filmu. Mówił pan, że to jeden z uczciwszych gliniarzy, a tu kaze pijanego szefa odwozić służbowym samochodem.

po staremu...
Autor: drapyeshca
2006-12-06 08:49:46
...żyłem w "epoce błędów i wypaczeń",zarzuca się "im",że stworzyli dla siebie państwo w państwie...ale albo byli inteligentniejsi sprawniejsi w ukrywaniu prywaty,albo uczciwsi od obecnych"elyt" :)

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS