menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kontratak Wierzejskiego 04-12-2006
Wydawało się, że Wojciecha „Fryz” Wierzejski już niczym nie może zaskoczyć. A jednak. Mając do dyspozycji medium jakim jest interent i własny blog, którego jest panem i władcą, redaktorem naczelnym, prezesem wydawniczym, postanowił nawrzucać dziennikarzom:
„Pospolite gnidy, sprzedajne prostytutki. Gorzej - robią aferę z niczego, by pogrążyć Polskę. By nas oszkalować przed światem. By dać argumenty naszym przeciwnikom. Przeciwnikom Polski. To nie są zwykłe prostytutki. To volksdeutsche!”

Wierzejski idzie jeszcze dalej:

„A dziennikarze ci powinni być przesłuchani na okoliczność współpracy z obcymi wywiadami i przyjmowania zleceń na szkalowanie określonych grup politycznych.”


I można by się śmiać z tego blogowego wojownika, uznać go za kolejnego internetowego świra, oszołoma, ale Wojciech Wierzejski jest wice - prezesem LPR, partii, która wraz z PIS i Samoobroną rządzi naszym krajem. To już przestaje być śmieszne. W dniu dzisiejszym na konferencji prasowej chwalił się tym, że właśnie jedzie do kancelarii premiera by m.in. rozmawiać na temat wprowadzenia zmian w ustawie o prawie prasowym.

(15) komentarzy / + dodaj komentarz
LPR, Wierzejski...
Autor: KrzyK
2006-12-05 03:45:41
Włos mi się jeży jak to czytam! Program ideowy LPR jest nie do przyjęcia dla normalnych ludzi. Do tego ugrupowania należą normalni inaczej! Z niepokojem obserwuję poczynania Wierzejskiego (także jego blog). Zastanawia mnie "gdzie on się Ulung"? (niegdyś znana marka herbaty) Niestety, poziom naszych parlamentarzystów dopuszcza takich ludzi do wysokich stanowisk! Przed nim też było wielu oszołomów... Jak długo jeszcze?... Panie Sylwestrze w obecnej chwili pana miejsce powinno być w TVN ! Ta stacja robi odważne programy: vide Superwizjer. Pozdro!

pare lat temu ruscy wyprowadzili stąd swoje wojska
Autor: wsiegda budziet sonce
2006-12-05 07:02:12
siedziały tu pół wieku latek jesteś naiwny czy rżniesz głupa?

Leksykon oszczerców Wierzejskiego cz.1
Autor: Antyfaszysta
2006-12-05 12:10:36
Poniżej przedstawiam pierwszą część nazwisk dziennikarzy, którzy dopuścili się nierzetelności, nieuczciwości i świadomej manipulacji, wpisując się w kampanię oszczerstw wymierzonych w moją osobę i całą LPR. Przeciwko niektórym z nich wytoczę prywatny akt oskarżenia, natomiast o jawnych kłamstwach i zniesławieniach mojej osoby ze strony innych – powiadomię prokuraturę.
1. Magdalena Miroszewska, Dziennik.pl.: „Tak się bawi polityk LPR” – nadtytuł artykułu. „(…) zdjęcie posła Wierzejskiego wśród osób przypominających (!) skinheadów (!)”
2. Izabela Marczak i Renata Cius, Dziennik: „Jest tylko jedna metoda, żeby taki skandal [chodzi o imprezę na Śląsku] więcej się w Polsce nie wydarzył – mówią. – ROZGROMIĆ(!) to całe LPR-owskie towarzystwo”. To zdanie nadaje się do prokuratora, a ponadto jako materiał analityczno-operacyjny wprost do postępowania wyjaśniającego w dochodzeniu przez polskie służby specjalne. Jawne wezwanie do przemocy wobec LPR.
3. Marcin Kowalski i Michał Kopiński, Gazeta Wyborcza: „(…) koncertu, na którym wiceprezes LPR tańczy(!) z półnagimi(!) skinheadami(!)” (trzy kłamstwa); „faszyzujący(!) zespół Twierdza”. Ta ostatnia insynuacja to po prostu podłe oszczerstwo - zespół miał (już nie istnieje) charakter patriotyczno-katolicki, dysponuję wszystkimi tekstami piosenek – nie ma tam ani jednej nawet kontrowersyjnej.
4. Eliza Olczyk i dziennikarz o inicjałach „sk”, dzisiejszy Dziennik: (…) po opublikowaniu przez Fakty TVN i Gazetę Wyborczą” jego [W. Wierzejskiego] zdjęć(!) z koncertu zespołów nazistowskich(!)”.
Codziennie poszczególni dziennikarze dodają nowe zarzuty. Dziś zwrócę się do Gazety Wyborczej do redakcji Faktów TVN z prośbą o wyjaśnienia, jakimi to zdjęciami dysponują te redakcje, o których pisze Dziennik. I wnoszę prywatny akt oskarżenia przeciw dziennikarzom.
Wojciech Wierzejski

Bez jaj
Autor: gdańszczanin
2006-12-05 22:18:36
bez jaj drogi Panie Redaktorze. Przeczytałem kilka wpisów i sądzę, że mniejszym problemem są wyrwane z kontekstu epitety których używa Wierzejski niż ich kontekst i żałosne, chamskie komentarze sfrustrowanych i nienawidzących go internautów.
Rzeczywiście, zgadzam się z opinią, że nadaje się Pan do TVN. Tylko , że nie traktuję tego jako komplement...

www.gdanszczanin.blox.pl

Żałosne
Autor: Wojciech-Maltan
2006-12-05 23:52:13

Żałosne są te ataki na p. Latkowskiego. Doprawdy, przyczepianie etykietki dziennikarza TVN - ach! jakie wysublimowane. Merytorycznie jesteście nie do pobicia.

Cytaty są takie jakie są. Nie ma wyrwania z kontekstu. Wasz ulubieniec posługuje się takim językiem. Żenujące, że takich ludzi określa się jako prawicę. I te jego becikowe 5000 zł. Phi. Kultura to też wyznacznik prawicy.

po prostu
Autor: gdańszczanin
2006-12-06 09:29:24
po prostu nie wykształciłem w sobie jeszcze, niestety, odruchu stadnego. Mamy do czynienia z nagonką na przystawki. I mimo, że nie przepadam za S i LPR to zauważam ten "ciąg na bramkę".

www.gdanszczanin.blox.pl

Krótko do Gdańszczanina
Autor: Jacek09
2006-12-06 11:08:53
Rafał Ziemkiewicz takich jak ty nazywa internetowymi mendami. Wierzejski szkodzi prawicy. Zaślepiony jesteś. Od dwu lat czytam bloga p.Latkowskiego. Ogladam jego filmy, a Konfrontacja była przełomem w TV. TVN ze swoją Uwagą i tematy, które poruszał Latkowski. Jak może to porównywać. Idź i przejdź sie nad morze. Wycisz. A nie rób tego, co Ziemkiewicz krytykuje.

Kto przeciw W.W. ten z salonu?
Autor: Wojciech-Maltan
2006-12-06 12:32:34
Gdańszczaninie, a gdzie tu odruch stadny? Jeżeli to jedyny Twój argument - to dość liczy. W ten sposób zachowujesz się jak Twoi najgorsi wrogowie, osoby, które krytykujesz. Krytyka W. Wierzejskiego jest konsekwencją jego działań i pomysłów. Niech on sobie chodzi na te koncerty, bawi się z chłopaki - guzik mnie to obchodzi. Martwią mnie jego pomysły na Polskę i całego LPR-u. A język jakim się posługuje także mi nie odpowiada.

A że Ty chcesz go bronić, bo jest krytykowany przez dziennikarzy? Twoja sprawa, ale warto się zastanowić, czy są ku temu powody.

Pozdrawiam

Salon na "abarot"
Autor: gdanszczanin
2006-12-06 16:27:59
po tak emocjonalnej obronie Latkowskiego rozumiem, że tworzy nam się drugi salon tylko że "w drugą strone". Oczywiście też cenię Latkowskiego ale to jeszcze nie powód żeby dołączać się do chóru. Nie tylko Wierzejski używa mocnych słów na blogu. Mocnych słów używają też inni politycy.Chrobota wymyśla internautom i polemistom od psów, suk itp. Karnowski na swoim blogu coś tam odmachnął politpoprawnej divie i tłumaczył potem że to się nie liczy" bo to było na blogu"ale oczywiście w dobrym tonie jest wybrzydzać na Wierzejskiego. Warto zwrócić uwagę, na wpis Antyfaszysty cytującego blog wierzejskiego. Jakoś nie zauważyłem aby media , już nie mówię że sprostowały, ale chociaż odniosły się do tłumaczeń Wierzejskiego. I to jest główny powód "bulwersacji" wpisem Latkowskiego.
Nie lubię Wierzejskiego, gertycha i całego LPru ale nie mam najmniejszego zamiaru uczestniczyć dorabianiu im "gemby" i wbijaniu w glebę takimi metodami. Przykre jest to , że po raz pierwszy na taką szytą grubymi nićmi manipulację zdecydował się Dziennik. A dlaczego się wkurzyłem na Latkowskiego? Po prostu od Latkowskiego wymagam więcej niż od Żakowskiego czy innych mend dziennikarskich.
Takich sytuacji gdy media będą "na żywca" kreowały politykę jest i będzie pewnie bez liku. Sytuacja gdy nie poddane żadnej kontroli media kreują rzeczywistość jest zaprzeczeniem roli mediów w normalnym społeczeństwie. I dlatego wszelkie próby takiego właśnie ustawiania sobie przeciwnika budzą mój opór.

I jeszcze jedna sprawa. Komentarze w blogu Wierzejskiego niczym się nie różnią od komentarzy na forum GW na temat Rydzyka, Radia Maryja, Kaczyńskiego. To ta sama, bezrozumna, oślepiona nienawiścią i zacietrzewieniem głupota. Głupota nie dająca szans na spokojną wymianę argumentów.

www.gdanszczanin.blox.pl

Salon Gdanszczanina? ;-)
Autor: Wojciech-Maltan
2006-12-06 19:32:22
Gdzie Pan widzi emocje? W tym, że chciałbym poznać choć jeden argument? No tak, przesadziłem. Przecież tu nie chodzi o dyskusje a o przyczepianie łatek, szeregowanie w danym salonie. Pan nie widzi, że posługuje się bronią swoich przeciwników (vide: oszołomy, ciemnogród).

Ja mówię o całokształcie działalności p. Wierzejskiego.

Wierzejski jest prawnikiem, zdaje się? Jeżeli uważa, że jego dobra zostały naruszone kieruje sprawę do sądu, proste?

Co do dziennika też myślałem, ze będzie to lepsza gazeta.

O.K. Ja też wymagam więcej, jeżeli można tak powiedzieć :) Ale nie dostrzegłem w tym wpisie nic, co mogłoby być tak odebrane, że wiesza się psy na redaktorze.

Media kreują rzeczywistość, ostatni czasy to ich ulubione zajęcie. Patrze sprawa SO. Media tylko o tym trajkocą, i wydają polecenia, czy koalicja ma trwać czy nie. Czy to największy skandal w Polsce od niepamiętnych czasów, czy też nie.

Rekapitulując, uważam, że krytyka pod adresem W.W. jest uzasadniona. I ktoś, kto ośmieli się skrytykować jego czy LPR nie musi być salonowcem czy dziennikarzem TVN. Może być po prostu prawicowcem, który nie może patrzeć na to, co Ci ludzie wyprawiają z Polską pod płaszczykiem konserwatyzmu. Nie dotyczy to wszystkich działań LPRu, choćby szkolnictwa.

Pozdrawiam

Faszyzm
Autor: gdańszczanin
2006-12-06 21:56:32
Emocje widzę i u autora bloga ( Fryz Wierzejski ) i u komentatorów. U komentatorów nawet bardziej.
problem z komunikacją między nami prawdopodobnie polega na tym, że moja opinia o mediach jest bardzo podobna do poglądów Wierzejskiego , choć może wyrażane w sposób bardziej stonowany. Faktem jest że uważam środowisko dziennikarskie za bezmyślne, kierowane stadnymi odruchami, niemoralne, oportunistyczne, pyszne, zarozumiałe. Słowem beznadziejne. Problem jest tym większy , że media nie podlegają żadnej kontroli kryjąc się za parawanem Wolności Słowa. To w imię owej enigmatycznej Wolności kreują wydarzenia, tkają prowokacje polityczne oburzajac się jeżeli ktoś te manipulacje zauważy czy , o Boże !, wywlecze na światło dzienne.
W dzisiejszej Gazecie polskiej nawet Rybiński pisze o faszystowskiej imprezie organizowanej przez Młodzież Walczącą. To właśnie atmosfera nagonki powoduje że powodując się emocjami zapomina się o faktach.

Oczywiście ma Pan święte prawo nie lubić Wierzejskiego. Sam go nie lubię ( zaznaczam to bodaj po raz trzeci) ale nie mogę nie zauważyć celewych manipulacji , związanych z faszystowskim piknikiem. Media Wierzejskiego biorą na huki. Ponieważ go nie lubią , fakty ani argumenty nie mają znaczenia.
jeszcze jedna uwaga. Także do pana Latkowskiego. Proszę rzucić okiem na dzisiejszy wywiad z Michalkiewiczem w Rzepie. Otóż uważa on, że takie gwałcenie prawdy, manipulowanie faktami i nie dawaniu prawa riposty oskarżanemu człowiekowi to nic innego jak faszyzm właśnie. Według Michalkiewicza najgroźniejszym przejawem faszyzmu jest, nie banda gówniarzy ale system społeczny, medialny gdzie można realizować nagonki na partie czy ludzi. Proszę zauważyć jedną istotną według mnie rzecz. W tym wpisie Latkowski nabzdyczył się na Wierzejskiego za jego dosadne (acz wg mnie uprawnione) poglądy na temat braci dziennikarskiej. Uznał, że jest to przejaw oszołomstwa. Dzisiaj Michalkiewicz w opiniotwórczej gazecie codziennej broniąc prawdy ( nie Wierzejskiego) zauważa symptomy faszyzmu w stosunku mediów do Wierzejskiego. I co teraz ?kto jest według Latkowskiego większym, oszołomem; Wierzejski czy Michalkiewicz ? Okazuje się , że życie jest bardziej skomplikowane bo co robić jeżeli wielbiciel Latkowskiego był/jest także sympatykiem Michalkiewicza? Prorokuję zwarcie obwodów i oczopląs. Jedynym wyjściem wydaje mi się samodzielne myślenie.
Jeżeli moje wywody pana nie przekonały to ma Pan niepowtarzalną okazję wyładowania swojej niechęci do Wierzejskiego umieszczając stosowny wpis numer 532 pod wczorajszym wpisem Wierzejskiego.


ps . Co się stało w ciągu ostatnich 6 godzin, że jeszcze o 12.32 potępiał Pan w czambuł cały program LPRu by już o godz 19.32 dostrzec pozytywy programu oświatowego?

www.gdanszczanin.blox.pl

Ja nie o faszyzmie
Autor: Wojciech-Maltan
2006-12-06 22:10:10

Ja akurat nie widzę problemu w wolności mediów. Co w tym złego? A że są lewicowe w znacznej części to fakt, ale winnych chyba trzeba szukać na prawicy, że nie potrafili stworzyć takich mediów, żeby były atrakcyjne dla konserwatywnego elektoratu. Choć ostatnio są w pewne postępy.

Ale ja w ogóle nie poruszam sprawy tych imprez, jest to sprawa prywatna ich i organizatorów koncertu. Mnie to – podkreślam – specjalnie nie interesuje.

Czytałem Michalkiewicza, ale nie widzę związku z tematem. Czy red. Michalkiewicz ma być moim guru? Faktem są poglądy Wierzejskiego i jego pomysły. Egzemplifikacją: zamykanie redakcji za przekroczenie “limitu” skazań, pyszne.

Mówiłem o jego pomysłach (W.W) i jego partii na zmianę prawa prasowego. Ale, żeby nie było już nieporozumień, uważam, że jedynie Giertych robi coś pozytywnego, ale i jego pomysły mają różnoraką wartość. Natomiast becikowe, berecikowe, pr.śniegowe, alkomatyzacja samochodów, spójność programu z programem SO i jeszcze inne – mówią same za siebie.

dobranoc
Autor: gdanszczanin
2006-12-06 23:02:48
i cóż ja, biedny, na to poradzę, że Pan nie widzi związku ?
Pozdrawiam i dobranoc

Bezradność
Autor: Wojciech-Maltan
2006-12-06 23:29:15


Najpewniej nic.

Dobranoc

gdy ma się dość...
Autor: hmmm
2007-07-01 08:14:03
Sporo osób go atakuje i to czasem w bardzo łagodnie pisząc "nieelegancki sposób"... są momenty w których ludziom puszczają nerwy.

(Każdy kto pisze bloga jest jego panem i redaktorem naczelnym ;) )


Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS