menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Michnikowszczyzna (2): Zmilczanie Ziemkiewicza 17-12-2006
Na stronie 180 książki „Michnikowszczyzna” Ziemkiewicza pada zarzut, że „nigdy nie ukazał się w gazecie Michnika wywiad z kimś, kto padł ofiarą stanu wojennego, komu odbito nery, zabito ojca, komu złamano karierę (Ziemkiewicz sporządził listę publikacji do 2005 roku) (…) 13 grudnia to w „Gazecie Wyborczej: tylko coroczne święto generała Jaruzelskiego i jego podwładnych oraz okazja do oficjałki postkomunistów.” Ostre słowa, które jeśli nie prawdziwe winny być zbite z łatwością listą artykułów publikowanych w czasie kolejnej rocznicy stanu wojennego.
Argument, że nie polemizujemy z Ziemkiewiczem jest nie do przyjęcia. Nie można według swego widzimisie uznawać, że na niektóre głosy krytyki odpowiadamy, prostujemy fałszywe informacje, a na niektóre już nie. Z tymi osobami polemizujemy bo są nam godni a z drugimi nie, bo nie są na naszym poziomie. To przejaw pychy, za którą też jest czasami krytykowana Gazeta Wyborcza, a raczej niektórzy jej dziennikarze. Zmilczenie pojawienia się książki Ziemkiewicza jest zaprzeczaniem pluralizmu w mediach, posiadania innych poglądów. Publicystyka Ziemkiewicza może być odbierana za arogancką, czasami rubaszną, ale nie jest to publicystyka w stylu Bubla, którą można zbyć. W wyszukiwarce Gazety Wyborczej, po wpisaniu Kryterium wyszukiwania: „michnikowszczyzna ziemkiewicza”, liczba znalezionych tekstów wynosi zero.
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS