menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ciche odejście 19-12-2006
Jeszcze kilkanaście dni temu rozmawiałem z Witkiem Gadowskim. Spotkaliśmy się przypadkowo na dworcu kolejowym. Wspominał o pracy nad kolejnym sledczym filmem. Ostatni zrobił wraz z Jarosławem Jabrzykiem, Przemysławem Wojciechowskim o aferze związanej z prywatyzacją PZU. Tym razem „o gazie”. Kilka dni temu słyszę, że został dyrektorem ośrodka TVP w Krakowie. Rzucił wszystko w cholerę. Niemożliwe. Chwytam za telefon. Wysyłam smsa z pytaniem. Potwierdza. Właściwie, czemu byłem zaskoczony? Sam mam to ochotę rzucić. Rozmawiałem niedawno z kilkoma osobami, które już to zrobiły, albo są bliskie tego. Wzniosłe gadanie o dziennikarstwie śledczym, jego roli, sile, misji. Przybywa tylko wrogów, marne poczucie bezpieczeństwa dla siebie i rodziny. Tapla się człowiek w bagnie. Ciągła szarpanina. Paskudny rodzaj dziennikarstwa, dokumentu, reportażu. Więcej dajesz, niż uzyskujesz.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
Nowak a nie Gadowski
Autor: Operator kamery w Łęgu
2006-12-19 01:18:44
Na stronach www tvp kraków dyrektorem jest nadal Boguś Nowak. Komu wierzyć panu, czy oficjalnym stroną internetowym TVP? Może tak jak i pan w ośrodku krakowskim nie wierzą, ze Gadowski został dyrektorem?

brak słów
Autor: Tamara
2006-12-19 12:39:43
Gadowski odszedł, a zostaną takie postacie, że... Pan tez już myśli o tym....brak słów.

bilans ?
Autor: Pirxx
2006-12-19 18:39:47
..........więcej dajesz niż zyskujesz..... Dzisiaj, kiedy wszystko ma swoją cenę, wszystko jest na sprzedaż, taka postawa przy dokonywaniu wyboru (jakiegokolwiek) nie może zaskakiwać. Dziennikarstwo pewnie też jest przede wszystkim zawodem, profesją pozwalającą zdobywać środki do życia - a niekoniecznie jakąś tam "misją". Ale widzi Pan, drogi Panie Laskowski, jak już Pan dokona swego bilansu, i wyjdzie Panu , że nie warto, to niech Pan da znać. Bo blogi tych, którym się w ten sposób "bilansuje" zanic mnie nie obchodzą. Zdaję sobie sprawę z tego,oczywiście, że jest to powszechne, że nie powinno się nawet od nikogo wymagać takich "poświęceń".... No ale mamy przecież "demokrację" (tzn prawo swobodnego wyboru bloga?) ...... Co ja piszę......Dla mnie jest Pan jednym z nielicznych dziennikarzy, którym o coś jeszcze chodzi w tym co robią - o prawdę bez względu na okoliczności. I mam nadzieję, że tak będzie nadal. I że nie zrezygnuje Pan z podejmowania trudnych tematów . I także że chociaż może nie dorobi się Pan jakiegos "hammera" i willi zbasenem - to jednak na chleb może tez Panu nie zabraknie. No nie wiem już, czy aby mam prawo oczekiwać takiej postawy od kogokolwiek? Smuteczek.....

ech samo życie ...
Autor: FFWD
2006-12-20 02:35:48
Siła jest w tym co Pan robi ale faktycznie czy warto ? Jak widać władza jest zawsze ta sama bez względu na barwy. Cynizm, buta i słoma z butów. Nie zmieni Pan zastanego stanu. Można tylko pokazywać fakty, które dostrzeże jakis promil społeczeństwa. Reszta i tak będzie żreć papkę z tv. Pan robi sobie wkoło wrogów a im wyżej tym wróg silniejszy. Takie jest zbójeckie prawo. Wielka siła w Panu i szacunek za dzieło ale ja bym to wszystko p....ł i wyjechał do Szwecji ;-) Pozdrawiam i zdrowych świąt życzę.

A nie lepiej włożyć garniturek i komentować?
Autor: Katarzyna
2006-12-20 19:32:54
W Polsce nie szanuje sie dziennikarstwa śledczego. Najlepiej włożyć garniturek i komentować wydarzenia polityczne w skanerkach, lożach prasowych. To się opłaca. Bo ile dostaje się za śledczy program, artykuł?

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS