menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Niewolnicza praca za grosze 03-01-2007
„Gdybym tego nie przeżył, nie uwierzyłbym, że europejski koncern mógł w XXI wieku w Warszawie stworzyć ludziom takie warunki pracy” – pisze Jarosław Sulikowski w reportażu o pracy w hipermarkecie Tesco opublikowanym w dzienniku "Fakt". To najważniejszy tekst z dzisiejszej prasy. Do tej pory wmawiano nam, że tylko źle jest w hipermarketach „Biedronka”. Wbrew logice, dziennikarze omijali łukiem inne koncerny. Kiedyś usłyszałem, że zły obraz „Biedronki” to działania konkurencji. Do dzisiaj trudno napisać coś pozytywnego o „Biedronce.” W Tesco, Gent, Real, Auchon mogli zacierać ręce. A tymczasem tam jest tak dobrze, że w stołówkach wywiesza się tabliczki: "54 dni bez wypadku w tym hipermarkecie". Czy tu czas mierzy się od wypadku do wypadku?” – pyta Sulikowski, autor reportażu.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Wyzysk skalkulowany
Autor: Salon42
2007-01-03 13:29:48
A czego Pan oczekiwał? Chłopcy zapłacili łapówki, by móc postawić swoje supermarkety, to teraz sobie muszą odbić to kosztem zmniejszenia ilości zatrudnionych, ich głodowych pensji.

54 dni bez wypadku
Autor: MIchal
2007-01-05 22:49:00
To nie tak.
W mojej Firmie jest parę fabryk. I to takich, gdzie jest mnóstwo wózków, wielkich mielących/zgniatających maszyn i innych atrakcji.
I wszyscy mają 'hopla' na punkcie bezpieczeństwa. Zasady zabezpieczania urządzeń, zasady poruszania, zasady nawet zwracania uwagi.
I to działa! Po prostu. Taka tablica także przypomina i motywuje.
I wiecie co ? Jest jedna fabryka u nas która od początku istnienia nie zanotowała ŻADNEGO wypadku. ŻADNEGO (nawet takiego którego nie trzeba zgłaszać). Warto ? warto.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS