menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ile trwała bezkarność Simona Mol’a? 03-01-2007
Po raz pierwszy publicznie wspomniał o nim ks. Arek Nowak w programie TVN24. Nie podał jednak imienia i nazwiska. Ani narodowości. Miał jednak odwagę w ogóle powiedzieć o tym problemie, o którym się tylko szeptało w pewnych warszawskich kręgach. Zaproponowałem mu, że mogę upublicznić jego dane na swojej stronie. W tej sprawie nie może być wyżej stawiane dobro Simona Mola niż zarażanych przez niego HIV kobiet. Arek nie był przekonany. Dzisiaj czytam, że policja zatrzymała Kameruńczyka i znowu jego nazwisko to tylko M. Tym razem jednak już można było ustalić o kogo chodzi.

Simon Mol to poeta z Kamerunu, dziennikarz wychodzącego w Warszawie, anglojęzycznego pisma "The Warsow Voice", sekretarz generalny Stowarzyszenia Uchodźców w RP. (wiecej na http://www.simonmol.com)

Na portalach internetowych związanych z poezją, teatrem, organizacją zielonych pod koniec grudnia jedna z kobiet zaczęła upubliczniać jego nazwisko. Dołączyły się inne. Robiły to anonimowo. Obawiając się konsekwencji prawnych.

Historia Simona Mola wykazuje słabość w systemie walki z bandytyzmem polegającym na świadomym zarażaniu kobiet i mężczyzn wirusem HIV. Dzisiaj odpowiednie szybkie leczenie zarażonych zwiększa szansę na dłuższe życie. Odebranie prawa do anonimowości w takich wypadkach zapobiega większej tragedii. Tutaj mamy do czynienia z Kameruńczykiem, którego łatwiej zidentyfikować, a co z Polakami?
Poniżej głosy zrozpaczonych kobiet i odpowiedź  sygnowana przez Simona Mola:

Autor wsprawiesimonamo, Dodano 19-12-2006, 16:23: Piszę w dramatycznej sprawie.Wiem,że możecie nie dać mi wiary... Jednak to co piszę to szczera prawda! Simon Mol (Simon Moleke Njie, ur. 1973 r.) jest nosicielem wirusa HIV i z pełną świadomością tego faktu zaraził kilka dziewczyn. Może wciąż zaraża! Zwracam się więc z apelem, by każda kobieta, która miała z nim kontakt seksualny poddała się badaniom(w każdym większym mieście są wykonywane za darmo i anonimowo). Zaznaczam, że od chwili zarażenia do momentu wykrycia wirusa może upłynąć nawet 6m-cy(tzw,okienko serologiczne) ,jednak przeważnie są to 3 m-ce.
Wiem, że nie możecie tej informacji upublicznić,ponieważ pewnie nawet nie wierzycie,że piszę prawdę, ale błagam - jeśli znacie kobiety które miały z nim kontakty, poinformujcie je. To może uratować życie ich obecnym partnerom!!!
Simon Mol oczywiście zaprzecza, ale jest zakłamany i wyzuty z sumienia.

Autor amfibolia, Dodano 20-12-2006, 23:42 : jestem jedną z zarażonych kobiet przez simona mola to co piszesz jest prawdą ten człowiek SWIADOMIE ZARAZA WIRUSEM HIV  zaraził już wiele kobiet, każda go poinforomowala nic nie robi sobie z życia i zdrowia INNYCH to obłudny, perfidnie zły i wyrachowany człowiek

Autor ppp, Dodano 21-12-2006, 08:48: smutna sprawa, ale to prawda....ja tez się zaliczam do tego niestety dosyć szerokiego grona świadomie przez niego zakażonych osób. Rzadko się zdarza żeby jeden człowiek narobił tyle złego, ale to psychopata.....ale mam nadzieję ze niedługo to się skończy bo nic tak potwornie nie wkurza jak ta bezradność i bezsilność w momencie jak słyszy się o kolejnej w ten sposób potraktowanej dziewczynie....

Autor simon,  Dodano 23-12-2006, 16:47:  Nazywam się Simon Mol. Jestem zdrowy. Poza tym jestem obrzezany . Ktoś, kto twierdzi, że został zarażony przeze mnie powinien odważnie mówić w swoim imieniu i mówić o faktach, a nie wyobrażeniach. W przeciwnym razie jest to najzwyczajniej w świecie polityczna i rasistowska kampania wymierzona we mnie ze względu na to kim jestem, co robię i skąd pochodzę. Absurdalnym jest wydźwięk świadczący o moim działaniu przeciwko milionom polek i podważa wiarygodność całej tej mistyfikacji. Ponadto nie rozumiem, na jakiej podstawie jestem oskarżany o coś takiego? Czy osoba pisząca taką opinię zna moje wyniki badań i robiła sobie test zanim spotkała mnie? Zdaję sobie sprawę, że wzbudzam mieszane uczucia, jednak tego typu oskarżenia są grubą przesadą nie podpartą żadnymi argumentami.

Nie muszę też opowiadać, jak wiele dyskusji prowadzonych jest w Internecie, które mają zniszczyć reputację tego pięknego kraju, w którym wspólnie żyjemy.

Przekracza także moje wyobrażenia, jak można kwestie czyjegoś osobistego zdrowia omawiać na publicznym forum? Jestem również zaskoczony, że moderator tego forum zezwala na tego typu rozmowy. Czy są inne osoby, o których się dyskutuje w ten sposób? Jestem pewien, że kolejny argument będzie taki, że w takim razie wirus został rozpoznany w Polsce po moim przylocie do tego kraju. To będzie całkiem niezły temat na satyrę. I właśnie zacząłem nad nia pracować.

Autor amfibolia, Dodano 24-12-2006, 13:10:  Ludzie! Nie wiem, kto napisał tego posta w imieniu Simona Mola. On nie potrafi tak dobrze mowić (a co dopiero pisać) po polsku. Najprawdopodobniej zrobiła to kolejna dziewczyna, która nabrała się na jego wizerunek osoby nieskazitelnej, o wilekich ideałach, walczącej w imieniu pięknych wartości. To wszystko obłuda. Simon Mol wykorzystując swoj pozytywny medialny wizerunek manipuluje ludźmi. Sama prosto w oczy poinformowałam go, że zaraziłam się od niego wirusem HIV (kiedy zdarza się coś takiego, człowiek wie, skąd to ma). Nie uwierzył mi. Wiem, że są kobiety, które zaraził wcześniej i ktore poinformowały go o tym przede mną.Wiem, że spotykał się (a raczej miał seksualne kontakty) z kolejnymi dziewczynami po mnie. Powiedzcie mi, jak można wiedząc (albo przynajmniej mając podejrzenia) narażać kolejne istoty ludzkie na śmiertelną chorobę?! Jak można zabierać głos w temacie obrony praw człowieka skazując jednocześnie kolejne kobiety na śmierć?! Ludzie! Przejrzyjcie na oczy! Nie mam żadnego powodu, by niszczyć dobrego człowieka. Mam natomiast powód, by ujawnić, kim Simon jest naprawdę i ilu jeszcze kobietom może zniszczyć życie.

(28) komentarzy / + dodaj komentarz
bezkarność ?..
Autor: inka
2007-01-03 17:18:26
trwała od 6 lat /czas pobytu w Polsce/ o ile zjechał będąc chorym.
Czytam - " kobiety młode,wykształcone,wrażliwe", czegoś mi tu brakuje..
-"obawiały się konseksencji prawnych" , ? , przepraszam, jakich ?.
A teraz nie tylko Mola coś moli . Kwestia temperamentu,kobiety lubią brąz -
Rysio R. miał rację.

Antyfaszysta roku 2003
Autor: Salon42
2007-01-04 00:29:58
Tytuł Antyfaszysty roku 2003 nadało mu stowarzyszenie Nigdy Więcej. W ubiegłym roku otrzymał nagrodę Międzynarodowego PEN Clubu za promocję praw Afrykanów w Polsce.

prosta sprawa
Autor: magda
2007-01-04 00:57:10
trzeba mu przeprowadzić testy

Co jest z polskimi dziewczynami?
Autor: Berta
2007-01-04 14:30:10
Przerażające jest , że facet zaraża HIVem dziewczyny, ale jeszcze bardziej przerażające jest, że tyle dało sie zarazić. To już zadnych zasad moralnych nie ma? Co to za dziewczyny co idą z każdym przypadkowym palantem do łóżka.

portal gazeta.pl jako jedyny nie zamieścił wczoraj informacji o tym
Autor: zabarwiacz
2007-01-04 15:04:41
kiedy inne portale zrobiły to na swoich "czołówkach"

Portal gazeta.pl zamieścił
Autor: Salon42
2007-01-04 15:44:18
Zamiescił i podał nazwisko, a inni tylko M.

Biała kobieta lubić czarna kiełbaska
Autor: Kolka
2007-01-04 19:26:46
A rozum między nogami, u każdej ;)

Powiesić drania
Autor: Galba
2007-01-04 20:57:54
jw.

w takim razie sorry - musiało mi to umknąć
Autor: zabarwiacz
2007-01-04 23:05:09
dzięki za poprawienie

Refleksja
Autor: wb
2007-01-08 14:17:47
Skoro to taki "obłudny, perfidnie zły i wyrachowany człowiek". Jeśli "Simon Mol oczywiście zaprzecza, ale jest zakłamany i wyzuty z sumienia". I na dodatek "Rzadko się zdarza żeby jeden człowiek narobił tyle złego, ale to psychopata..." to jakim cholera cudem udało mu się wskoczyć w majtki tylu dziewczyn ?! Wiem, że dla tych kobiet jest to skrajnie trudna sytuacja i bardzo im współczuje lecz trzeba również pamiętać, że nie tylko Simon zawinił. Skoro tak łatwo im przychodziło dzielić się z prawie nieznajomym mężczyzną, cytując jeszcze raz jedną z pań, człowiekiem obłudnym, perfidnie złym i wyrachowanym, tym co dla człowieka powinno być najcenniejsze i co powinien zachować tylko dla najbliższej, kochanej osoby to teraz niestety ponoszą tego konsekwencje. Daleko mi to kościelnego moralizowania, gdyż sam nie zawsze postępuje dobrze i słusznie, ale to już są kwestie fundamentalne, które gdzieś w trakcie swojego życia ci ludzie zagubili. Podstawowych, najważniejszych zasad łamać po prostu nie można. Jeśli się to robi, konsekwencje mogą być straszne. I to nie tylko dla tych pań, ale również dla przyszłych ich partnerów i ich dzieci i rodziców... Niby chwila, a konsekwencje są gargantuiczne... Uważajcie... uważajcie, myślcie, zastanawiajcie się i nigdy nie łamcie praw moralnych... Pamiętajcie o tej lekcji, gdyż znacznie lepiej uczyć się na błędach innych... a tym biednym, skrzywdzonym kobietom trzeba upraszać łaski Bożej...

Dziwne
Autor: Przelotem
2007-01-08 19:58:36
Nie wiem czy umknęło to mojej uwadze, ale nie widziałem ogromnego zainteresowania przeglądarek TeleVizoryjnych dnia w ukazywaniu z pełnego profilu czarnoskurego drania. Po dniu, w którym właściwie wszystkie mediatornie mogłyby pokazać złoczyńcę, oto w publicznym dzienniku widzę wizerunek, a dokładnie próbę skreowania jak wspomnę już nie Kameruńczyka, lecz takiego samej maści kolegę, na patriotę polskiego który to nawet rap uprawia i mówi:"Lubyć Pollszka". Czy była to cicha próba zgaszenia potencjalnego rasizmu, który mógłbby sie nasilić po poważnym przestępstwie przedstawiciela Ludu Czarnoskórego, kóry to w większości nękany jest głodem i ubóstwem. Bez obaw rasizmu nie będzie, lecz sroga kara bez względu na kolor, to jedyna droga.

swiadomy morderca
Autor: Leslaw Dobrzanski
2007-01-08 21:57:41
Ze zdjecia ktore zobaczylem na Waszej Stronie,spoglada brzydki,ale pewny siebie psychopata, z cynicznym usmieszkiem.Jak mozna nabrac sie na slowa czlowieczka,ktory wyglada jak platny morderca.W amerykanskim wymiarze sprawiedliwosci,kazdy czyn przestepczy jest liczony osobno i nastepnie sumowany,czyli Mol odpowiedzialby za kazde zarazenie i bylby oskarzony o probe morderstwa.W niektorych Stanach bylaby to kara smierci,a gdzie indziej po zsumowaniu,nie wyszedlby zywy z wiezienia.Wspolczuje zarazonym.Nie pozwalac na emigracje z Krajow Trzeciego Swiata,ludzie stamtad nie wnosza niczego pozytywnego,to smutny fakt.


Leslaw Dobrzanski

Polska szachownica
Autor: hana
2007-01-09 14:22:34
My kobiety, nie możemy pozwalać sobie aby każdy jeden co nosi spodnie odebrał nam rozum. Artysta od siedmiu boleści, pozbawiony sumienia, ingracjator-psychopata. Kto on jest, ile ma żon za granicami kraju, ile pozostawił kochanek i zapłakanych zakochanych kobiet.
Azylant z ciemnogrodu, gdzie pokutuje przekonanie, iż jesteś w stanie wyleczyć się z Hiva rujnując życie innym osobom. Ciekawe za co tak naprawdę został wydalony z Kamerunu?
A teraz przyszła pora na polską gościnność- jak się okazuje są ofiary tej z założenia pozytywnej cechy.Aspiracje kosmopolityczne, otwierają nas na relację odwrotną- przyjmujemy każdego jak leci.

...
Autor: FrankGrabe
2007-01-09 18:04:35
Do piachu skurwy... z jego strony to seryjne morderstwa z premedytacja bez skrupułow ...a moze ktos ma obiekcje ?

Szukamy kontaktów
Autor: Corto
2007-01-10 08:20:38
Przygotowuję dla TV4 program "Ściśle jawne", poszukuję kontaktów do skrzywdzonych przez S.M. dziewcząt, także takich, które miały z nim kontakt i nie są nosicielkami. Trzeba o tym mówić! Wszelkie informacje proszę kierować na adres nkt1@wp.pl. Pozdrawiam.

Afrik Simon Ra ma ja
Autor: gasparone
2007-01-10 16:47:20
Przynajmniej będeę wiedział dlaczego padła partia Zielonych i moze
jeszcze ta partia Gretkowskiej, bo on chyba w tym towarzystwie sie obracał,
może jeszcze nie stronił od chłopaków z Przeglądu i młodzieżówki GW.
Otoczyc W-wę zasiekami, prezydenta eskortowac helikopterem ze strefy zagrożenia. Czy nasz Kali utrzymywał się z naszych podatków?

Czekoladowy przekładaniec
Autor: freewolny
2007-01-13 03:56:32
To są skutki politicalcorect. Za dużo się wyzwolone baby pornochów interracial naogladały. Kali kochać takie - co się dziwić.

straszne
Autor: Marta
2007-01-16 08:16:47
Straszne to, bo sadzac z tresci reportazu w Gazecie pan Mol wykorzystal dziewczyny niepewne siebie, swojej wartosci, wygladu, troche naiwne i zakompleksione nawet...Najlatwiejsze ofiary dla takich jak on.Dziwi jednak ich lekkomyslnosc w kwestii uzycia prezerwatywy, ale z tego co mowia, facet mial nad nimi jaksa niezrozumiala wladze. Moze jak kazdy psychopata.

diabeł
Autor: awers
2007-01-16 12:33:31
ten czarny skurwysyn powinien wisieć

nie wiem jak jest w Polsce, ale...
Autor: rusia
2007-01-16 22:27:05
...jadąc do Rosji na więcej niż 3 miesiące w celu uzyskania wizy trzeba przedstawić aktualne badania na obecność wirusa HIV, natomiast w Chinach prawnie wcale nie wpuszcza się ludzi zakażonych wirusem HIV.

brak mi słów...
Autor: Kinga W.
2007-01-17 14:14:07
Jak czytam te wszytkie artykuły o tym "człowieku" to odbiera mi mowe, cały czas zastanawiam sie nad jego fenomenem, co takiego miał w sobie ze udało mu się namówić tyle kobiet do uprawiania z nim seksu. Bo przeciez ani on przystojny ani pociagający.
Zastanawiam sie o czym myślały te kobiety, które godziły sie na współżycie bez prezerwatywy, przecież to jest niedorzeczne. Na jakim one świecie żyją. Oczywiście zgodzę sie z wczesniejszymi opiniami iż ten "człowiek" jest chory psychicznie, co więcej uwazam ze nie należy go leczyc. Powinnien zostać wykastrowany i skazany na dożywocie, bez możliwości podawania leków w momencie gdy AIDS zacznie atakować jego organizm.

Simon Mol
Autor: Marcin
2007-01-18 10:36:18
Witam,
Jestem w trakcie realizacji programu dotyczącego sprawy Mola oraz przenoszenia wirusa HIV. Szukam ofiar Simona, a także osób, które miały z nim styczność.
Pozdrawiam

Simon cd
Autor: Marcin
2007-01-18 10:37:37
Nieopatrznie zapomniałem podać swój adres mailowy. draziw03@yahoo.com

Mol to bezwzgledny psychopata
Autor: Leslaw Dobrzanski
2007-01-19 14:46:37
Czytajac rozne informacje na temat poszkodowanych przez tych,ktorzy swiadomie ,lub nieswiadomie zarazaja HIV,wylania sie obraz Polski naiwnej,czesto zupelnie nie przygotowanej na tzw.globalizm,ktory nie powinien byc otwarta furtka dla kryminalistow,czy nosicieli chorob.Niech z problemami,ktore powstaly za naszymi granicami,walcza ci ktorzy je stworzyli.Mamy wystarczajaco duzo wlasnych problemow.Potrzebne jest zrozumienie innych kultur,a zwlaszcza takich ktore nastawiaja sie wylacznie na branie i radosne zerowanie.Brak odpowiedzialnosci za wlasne czyny,to niezwykle powszechne zjawisko wsrod czarnych i to nie tylko z Afryki, a rowniez amerykanskich czarnych.Wchodzenie do lozka z facetem,o ktorym nic sie nie wie,podobnie jak jego rodzinie,przeszlosci,poza jego wlasnymi slowami.Czego oczekuje ktos cywilizowany,od przedstawiciela kultury ktora trudno pozytywnie zdefiniowac.Takich facetow jak Mol,sa w Afryce miliony.My Polacy mamy swoich prymitywow,nie potrzebujemy ich importowac z moralnego buszu.


Leslaw Dobrzanski

Kilka faktów.
Autor: asiaasia1
2007-01-20 14:49:40
Patrząc na ostatnie zdjęcia Mola widać wyraźnie, że nie jest zdrowy. Oczywiście dla 99% oświeconych Polaków "Murzyn jest czarny",ale proszę przyjżeć się jego cerze. Czyż nie jest blady? Jest. Nie wygląda za dobrze...

Na innym forum odezwała się kobieta, która była z Molem długo w związku i jest zdrowa. Na dodatek, jak przyznaje ta kobieta, ich związek podobno miał miejsce wtedy, kiedy miały trwać związki Mola z niektórymi zarażonymi bohaterkami artykułu z "Wyborczej". Bardzo ciekawy trop. Mam nadzieję, że zgłosi się ona na policję lub porozmawia z jakimś porządnym dziennikarzem. Podobno Mol ma córkę w Polsce, która także jest zdrowa. Oczywiście, na miejscu matki tego dziecka, chroniłabym je teraz szczególnie. Znając polskie zacięcie do linczu, na pewno bałabym się ujawnić. Jak powyższe informacje mają się ma do rzekomych wyników badań na HIV z ośrodka w Dębaku? Wiele gazet podało jako pewne wiadomości, że Mol zarażał już od 1999 roku. Według tych informacji połowa Warszawy powinna już zdychać na AIDS.

Ja także znałam Mola i zastanawia mnie fakt, jak to się stało, że on nigdy nie próbował mnie poderwać, uwieźć, namówić na seks. Też przekładałam teksty i jestem w wieku tych dziewczyn. Nie jestem lesbijką. Jestem bardzo liberalna, a Mol podobno (według tekstów dziennikarskich) brał wszystko, co mu się pod penisa nawinęło. Zaczęłam już to sobie tłumaczyć swoim uczestnictwem kilka lat temu w obrzędach voodoo w USA, o czym Mol wiedział. Czytając niektóre wypowiedzi afrykanistów pomyślałam, że może Mol przestraszył się duchów, które mnie podobno chronią. Wydaje mi się jednak, że powód był inny, a możliwości Mola zostały przecenione przez wielu dziennikarzy, którzy jednocześnie dali upust swoim rasistowskim przekonaniom. Teksty w stylu "wygarniał kobiety pęczkami z dyskotek" są poniżej wszelkiego poziomu, świadczą bowiem o kompletnej ignorancji i niezrozumieniu tematu. Tylko ludzie, którzy nie znali Mola, mogli coś takiego napisać.

Oczywiście, jestem daleka od usprawiedliwiania jego zachowania.
W.k.u.r.w.i.a mnie jednak nieziemsko jawny wylew rasizmu prezentowany przez publicystów, dziennikarzy, forumowiczów. Nie jestem pewna, czy publikowanie jego wizerunku przez ministerstwo jest rzeczywiście potrzebne. Jestem na 100% pewna, że wszystkie kobiety mające z nim kontakt wiedziały o kogo i o co chodzi słysząc w radiu komunikat : "Simon M., uchodźca z Kamerunu, poeta, dziennikarz, obrońca praw człowieka etc."

Na koniec napiszę, że nagonka na Mola trwa, chociaż nie został on jeszcze osądzony. W prasie jest mnóstwo sprzecznych informacji. Oczywiście, to działanie celowe i tylko naiwniacy się na nie nabierają. Trwa także publiczne kamieniowanie kobiet zarażonych przez Mola. I ktoś tu się pytał, dlaczego bały się ujawnić. Hmm...ciekawe, dlaczego.Głupota i bezczelność
Autor: Łukasz
2007-03-17 12:55:21
Pragnę zająć głos w tej sprawie mimo , że jestem mężczyzną i niewątpliwie irytuje mnie postawa czarnoskórego Mol'a , ale jeszcze większe emocje wywołuje we mnie głupota(sic!) Polek , które po krótkim okresie znajomości Simona oddawały mu się, oczarowane pięknymi słowami czarnoskórego "wojownika" o prawa człowieka.Przecież to woła o pomste do nieba!!
Postawa Simona powinna dać, polskim kobietom dużo do zrozumienia.Ponoć był on wrażliwy i delikatny do czasu kiedy , kobieta zaproponowała zabezpieczenie sie.
Proszę zauważyć , że mój komentarz , nie ma wydźwięku rasistowskiego i nie zamierzam udowadniać że biała rasa jest w czymkolwiek lepsza od czarnej , z czystym sumieniem przyznaje , że tak nie myślę.
Jeśli natomiast chodzi o bezczelność Mol'a (lub jak kto woli Simona M. ) to mam cichą nadzieje , że polska Temida wyda w tej sprawie najwyższy wymiar kary,
Kameruński "żurnalista" będzie odpowiadał na podst. art 156 KK § 1 pkt. 2 za co grozi mu 10 lat a jego butna i pełna pychy postawa niewątpliwie nie wpłynie pozytywnie na decyzje sądu co do złagodzenia kary,a tłumaczenia oskarżonego jakoby , cała ta sprawa miałaby mieć charakter rasistowski jest co najmniej żenujący.
Podsumowując wyrażam nadzieje , że komentarz ten zostanie zaakceptowany , przez Moderatora i cała ta sytuacja będzie przestrogą na przyszłość dla polskich kobiet.Po raz ostatni podkreślam , że ów komentarz nie ma na celu deprecjacji czarnej rasy.

---
Autor: derek
2008-01-16 10:06:23
rzygać się chce, jak patrz się na zdjęcie tego cwaniaczka

Praca licencjacka
Autor: Paula
2008-04-23 13:35:33
A ja muszę pisać pracę licencjacką na jego temat...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS