menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Rasista Zarzeczny wyjaśnia dlaczego nie lubi Murzynów 05-01-2007
Okazuje się, że wolność internetu dla niektórych oznacza dosłownie przyzwolenie na wszystko. Oto Paweł Zarzeczny zamieszcza rasistowski felieton na portalu Interia. Co się dzieje dalej? Czy reagują redaktorzy portalu? Nie. Przeciwnie, zamieszczają jego zajawkę na głównej stronie. W ten oto sposób w Polsce można szerzyć rasistowskie postawy.

Rasista Paweł Zarzeczny zatytułował swój tekst „Czemu nie lubię Murzynów?”. I wyjaśnia: „Jeden kasuje. Inny zaraża. A jeszcze inny strajkuje. Tak, zły jest początek roku dla naszych polskich Murzynów.” Ma także propozycję dla nich, powrotu do Afryki - „Nie wiem, co powinni zrobić teraz nasi polscy Murzyni, żeby odzyskać moją sympatię. Tak sobie jednak nieśmiało myślę, że najprościej jakby wrócili do Afryki.”
Prawdopodobnie redaktorzy portalu Interia wraz z autorem ubawili się nieźle. To przecież taki niewinny  rasistowski żarcik.

http://fakty.interia.pl/felietony/zarzeczny/news/zarzeczny-czemu-nie-lubie-murzynow,854438

(21) komentarzy / + dodaj komentarz
Co na to prokurator Kaczmarek?
Autor: Cyber
2007-01-05 13:12:48
To jest przestępstwo ścigane z urzedu. Co robi prokuratura? Policja?

Kolejny totalitzaryzm-PC
Autor: Free
2007-01-05 13:46:22
Od kiedy to stwierdzenie,ze sie kogos nie lubi jest karalne?Czy chcecie Panstwo wprowadzic nakaz kochania i lubienia?Czy jest jakis paragraf w KK ,ktory karze za brak lubienia czy kochania kogos?
W Polsce pojawiaj sie tez pomylency PC,ktorzy probuja wprowadzic nowy toatlitaryzm-czekamy na obozy koncentracyjne dla obcych myslowo=macie w tym wiekowe doswiadczenie.
Wasze oburzenie tez jest wybiorcze.Nie slyszalem glosow oburzenia,gdy ktos mowi,ze nie lubi Niemcow,Czechow,Ukraincow,Szwedow,Wlochow,Japonczykow.

Kiedyś Żydów wysyłano do Izraela
Autor: Salon42
2007-01-05 14:10:52
W Polsce to tradycja. Redaktor Zarzeczny wysyła Murzynów do Afrykie. Kiedyś wysyłaliśmy Zydów do Izraela. To skandal, ale ponieważ dotyczy dziennikarzy i portalu, zostanie zmilczany.

Pełna zgoda z
Autor: Maciek
2007-01-05 15:43:17
w pelni zgadzam sie z postem "Free". Poki co jeszcze nie ma ustawowego zakazu pisania źle o białych, żółtych czy nawet czarnych. wiec nie wiem po co ten szum.

Zarzecznego metody pracy dziennikarskiej
Autor: Z Kowala
2007-01-05 18:41:09
Pewnego dnia w końcu mieliśmy czas dla siebie. O tak, można wreszcie nic nie robić! - Kowal, jest pomysł, żeby zrobić spotkanie z dziennikarzami. Wiesz, tymi, co nas tak oczerniają - wypalił jeden z kolegów. No nie, panowie, tak się nie będziemy bawić. Raz w życiu dostaliśmy wolne i mamy spotykać się z dziennikarzami? Idźcie sami, ja do nich nic nie mam. Oczywiście tyle moje, co sobie pogadałem. Musieliśmy iść wszyscy. Apelowałem: - Mamy wolny wieczór. Kto chce, niech idzie na piwo, kto chce - na film, a kto woli się spotkać z dziennikarzami, droga wolna.

Nic z tego.

Chodziło o to, że kilku piłkarzy - z tego co pamiętam, głównie Tomek Hajto, Tomek Iwan, Piotrek Świerczewski i Kazek Węgrzyn - miało wielkie pretensje do dziennikarzy, co też oni wypisują o nich w prasie. Zgłosili się do trenera Wójcika z propozycją zorganizowania spotkania. Sprawę wziął na siebie trener - będziemy tworzyć pozytywny klimat wokół reprezentacji! - Tylko czemu ze mną? - pomyślałem. Cały czas marudziłem, żeby nie robić żadnego spotkania, bo to nic nie da. Zawsze uważałem, że każdy będzie pisać to, co będzie chciał. I tak naprawdę piłkarzowi nic do tego. Nie ingeruj w ich pracę, jak mówią ci, że zagrałeś ich zdaniem słabo, to przyjmij to do wiadomości. Ale nie, "Hajtowy" tak dobrze gra, a oni - chamy jedne - piszą, że jest drewniany. Taki boski technik i drewniany. To się w głowie nie mieści!

Siedzieliśmy tak wszyscy i zaczęła się dyskusja, a z czasem kłótnia. Ze strony dziennikarzy w rolach głównych Paweł Zarzeczny i Janusz Atlas. Kolejno usadzają nowych to piłkarzy, wskazują im miejsca w szeregu. To przynajmniej było choć trochę zabawne, bo od tych wszystkich gadek szmatek można było usnąć. Ja przez półtorej godziny nie odezwałem się ani razu, co kompletnie nie leży w mojej naturze. A po wszystkim powiedziałem: - Nie kłóćcie się, bo jeszcze gorzej z wami pojadą. Nieobiektywnie o was piszą? To zobaczycie jutro.

Następnego dnia śmiać mi się chciało do rozpuku. Po treningu chłopaki polecieli czytać polską prasę, a tam przywalono dokładnie tym samym, a już najwięcej tym, którzy się odzywali. Ooo, wtedy już wkurzenie totalne. Hajto wkurzony, "Świerszcz" wkurzony, Iwan wkurzony. - I po cholerę się odzywacie, jak to oni mają atut w ręku? - pytałem. Krytyka jest w całą tę zabawę wliczona, nawet pomaga. Na stadionie też połowa kibiców lubi, jak grasz, a połowa nie. Co nie znaczy, że co drugiemu kibicowi pokażesz wała.

Nie mogłem odżałować straty czasu na takie bzdurne spotkania. Z dziennikarzami można się umówić na wywiad, ale nie na wzajemne pouczanie. Nie ma takiej możliwości, aby wyszło z tego cokolwiek dobrego. Może stąd moje podejście, że ja kompletnie nie przejmowałem się tym, co na mój temat pojawiało się w gazetach, nic nie prostowałem. Źle piszą? Trudno, ważne, że piszą. Nawet czasami koledzy mi mówili: - O, Kowal, ale z tobą w tej i tej gazecie pojechali! A ja brałem te gazety, patrzyłem - w tej słabo, bez błysku, nawet pojechać nie potrafią, o tu bardzo fajnie mi dowalili, ma gość talent. Na tej zasadzie. Zresztą, ja nawet wywiady ze sobą rzadko czytam. I tak nigdy nie ma tego, co powiesz, tylko to, co dziennikarz chce usłyszeć. Świata nie zmienię, ma być pikantnie, to niech będzie. Gdy zaczynałem grać w Legii, to Paweł Zarzeczny wpadał czasami do "Garażu", za jednym zamachem przepytywał wszystkich, którzy byli przy stole - a była cała drużyna - i miał pół roku pracy z głowy. Mnie zadał trzy pytania, wychodził z tego wielki wywiad, ale zawsze byłem z tych wywiadów zadowolony i w duchu mówiłem sobie - o, tak właśnie bym powiedział.
http://www.mil.net.pl/~lacny/Kowal/76-80.html

Wybiórczość Wyborczej
Autor: Salon42
2007-01-05 18:57:07
Oto przykład wybiórczości Gazety Wyborczej. Paweł Zarzeczny to m.in komentator sportowy Gazety Wyborczej. Napisał rasistowski felieton i został przyłapany przez Pana,. Zamiesciłem o tym informację na forum gazety.pl - Prasa i Media. Wycieli po godzinie. Jak widać ludzie Aghory, którzy zrobili taką awanturę o zdjęcie z Wierzejskim nie widzą belki we własnym oku. Czekam na potepiający Zarzecznego komentarz Stasińskiego.

taka mała manipulacja
Autor: lobotomia
2007-01-05 20:08:25
Manipulator Latkowski (mimo iż go lubię) tu wyciął, tam przyciął, a tu wyrwał z kontekstu i wyszło jak zwykle - z niewinnego, żartobliwego artykułu w stylu Zarzecznego stworzył manifest rasizmu.
Zainteresowanych odsyłam do oryginału http://fakty.interia.pl/felietony/zarzeczny/news/zarzeczny-czemu-nie-lubie-murzynow,854438
Tym, którzy po lekturze nadal będą uważać Zarzecznego za rasistę, naprawdę proponuję lobotomię - wtedy będą naprawdę mieli racjonalną wymówkę ograniczenia.

Niech Zarzeczny przeprosi i po sprawie
Autor: Salon42
2007-01-05 20:16:54
Od kiedy to w blogach, artykułach cytuje sie całość tekstów? Latkowski wypunktował w tym tekście rasistyczne elementy i nie udawajmy, że nie ma podobieństwa pomiędzy wysyłaniem Żydów do Izraela a Murzynów do Afryki. Ten sam typ myślenia. Jaki to argument, że żartobliwa forma felietonu? Żarty antypolskie nas denerwują, żarty rasistowskie też powinny. Zarzeczny powinien przeprosić i po sprawie, choć jesli wokół zdjecia z Wierzejskim zrobiło się taką aferę, to czemu Zarzeczny ma być ponad wszystko?

Rasista i manipulator Zarzeczny
Autor: Zakopianczyk
2007-01-05 20:42:53
Przeczytajcie cały tekst Pawła zarzecznego, warto zapoznać sie jak manipuluje. Nie tylko obraża czarnoskmórych ale i bogu ducha winnych ludzi: Zarzeczny: Stracił pan u mnie cały szacunek, Panie Zarzeczny. Jest pan nie douczonym felietonistą.Żaden Murzyn nie rzadzi kolejka na Gubałowce.Pan Murzyn jest ylko kierownikiem pewnego działu PKL a nie prezesem podejmującym ostateczne decyzje.Ale widocznie pasowało panu to nazwisko, a jezeli sie bardzo chce, to można z przekłamania zrobic wszytsko.Beznadziejny felieton i beznadziejny autor.Prosze INTERIE o zdjęcie tych kiepskich artykułów ze strony. Naprawde nic nie wnoszą.

Ukatrupią pana koledzy dziennikarze
Autor: Legionista
2007-01-05 22:39:24
Do listy wrogów proszę sobie wpisać "Dziennik", w którym pisuje teraz Zarzeczny. Kumpli ma też w Wyborczej, Super Expresie, Interii, Canal plus, TVN24. Wspólczuję Panu.

Jak widać polityczna poprawność moze powodowac shorzenia na mózgu...
Autor: Paweł
2007-01-06 12:14:24
W Polsce nie ma obowiązku lubienia murzynów ani żadnych kolorowych. Zarzeczny nic w tym artykule złego nie napisał. Czy w Polsce ma tak być ze o murzynach pisac albo dobrze albo wgóle bo inacvzej będzie to rasizm? Przez takich jak Pan w tym raju bedzie kiedys jak we Francji gdzie wszystko jest uznawane za rasistowskie: zupa za to że zawiera wieprzowine której nie jedza muzułmanie, policja bo w statystykach przestępców zawarła ich pochodzenie. Zagrożeniem sa ludzie tacy jak Pan nie jak twrzysz Zarzeczny, który sie po prostu popisał odwagą i tyle. Aha jakby co: murzynów lubie.

Tu es stupide c'est tout
Autor: Czarny z afryki
2007-01-06 17:04:39
Quand on a rien a dire il faut se taire. Penses tu qu'il est le seul dans ce cas ? Il y a bien des blancs comme toi qui font la meme chose ici en europe, alors cesse avec ton racisme inutile . Avec ca vous etes le pays le plus catholique au monde ????????????murzyni do afryki
Autor: fajny koles 22
2007-01-07 12:08:10
do afryki ich niech robis zadyme u siebie a nie tutaj

Simon
Autor: Lechu
2007-01-07 15:25:53
Prawdopodobnie by się nie wydało gdyby nie to, że jak powiedział pewien krytyk w TVN Kazimiera Szczuka miała bliskie kontakty z Simon Moleke Nije w warszawskim klubie Le Madame.

hmmm...
Autor: to_ja
2007-01-08 12:38:06
nie żeby co, ale co jest rasistowskiego w stwierdzeniu ze są ludzie o ciemnej karnacji skóry, którzy zło czynią? Podobnie tak jak i Ci o bardziej śniadej (poniekąd nielubiący się), czy wrecz białej?

Moleke
Autor: apo
2007-01-09 03:45:23
to juz nie mozna nie lubic czarnych? jest przykaz co mamy myslec? wystarczy ze jeden dowodca czarnych ipupilek ruchu antyrasistowskiego dopuscil sie najwiekszego mordu od chwili zakonczenia II wojny swiatowej a ci co sie na to oburzaja sa zli i sa rasistami? dla mnie chora jest policja i prawo ze za ta zbrodnie ten osobnik z Nigdy Wiecej i antyfaszysta roku 2003 dostanie smieszna kare od roku wiezienia do 10, gdyby Polak ukatrupil czarnego juz bylby publicznie obdarty ze skory, ale tutaj nic cisza a w pierdlu lepsze traktowanie niz maja polaczki zas w mediach cisza- za duzo zlego o czarnych!

Biała świnia
Autor: aga
2007-01-15 12:51:36
Kawał chama i prostaka. Kogo w ogóle obchodzi to, że jakiegoś wulgarnego obśluna wkurzają Murzyni to raz, dwa, niby, dlaczego polscy Murzyni mają cokolwiek robić, żeby odzyskiwać sympatię jakiegoś Zarzecznego. Niby kim jest ten Pan??? Kawał białej świni. Nie, nie obrażajmy inteligencji tych zwierząt .

Obleśny tłuscioch i jego przemyślenia.
Autor: asiaasia1
2007-01-20 15:21:51
Hehe...dobre. Zarzeczny widocznie od jakiegoś czasu dobrego seksu nie zaznał, skoro taki tekst popełnił. Nie dziwi mnie to. Sama nie tknęłabym patykiem obleśnego tłuściocha. Wiekszość kobiet i mężczyzn, także tych czarnoskórych, na pewno podziela mój pogląd. Nawet Ziemkiewicz wydaje się trochę bardziej przystępny.

Widać, jaka w Polsce kultura i cywilizacja, skoro wypociny tego wieprza są jeszcze na interii i nikt nie zamierza niczego z nimi zrobić.

luz
Autor: szajnos
2007-03-23 20:41:00
Człowieku wyluzuj trochę! Chyba nie znasz ciętego chumoru Pana Pawła. Do wszystkiego podchodzisz jak sztywniak. Zajmij się może poważnieszymi sprawami!

Takze nie lubie murzynow!
Autor: Robert
2007-12-03 17:00:06
Kazdy w Polsce ma prawo wypowiedziec sie na temat. Jestem rasista. Być może Pan Zarzeczny takze. Jednak felieton jest bardzo blisko zwiazany z prawda. A takze bardzo mi sie podoba :)
i powtórze : \"Niech wracaja z Europy do Afryki\".

I kazdy mówi ze biali to rasisci? G***o prawda!
To czarni wykorzystuja to ze moga pozwac bialego do sadu za rasizm.

\"Polska cała tylko biała\", \"Europa dla białych, HIV do Afryki\"

czarne moze byc piekne
Autor: happy
2010-01-15 19:16:37
a ja poslubilam czarnego i wcale nie zaluje ,szkoda tylko ze, Polska jest daleko za murzynami w sposobie myslenia i widok czarnoskorego nadal budzi tyle kontrowersji. Zalosne..

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS