menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

A gdzie wnioski z przeszłości? 06-01-2007
Dobra nauczka po dzisiejszym dniu. Trzeba było wyciągnąć wnioski z przeszłości, a nie myśleć o zasadach, zaufaniu, idei, sztuce, twórczości. Już cię przecież kiedyś przepraszano za coś podobnego. Poczułeś się wraz z towarzyszącymi tobie ludźmi potraktowany instrumentalnie? Czemu się dziwisz? W dzisiejszym świecie liczy się bezwzględność. Cynizm. Wyrachowanie. Słowa? A cóż znaczą słowa? Ustalenia? A miałeś je na piśmie? Nie, to jesteś frajer. I zapomnij o przyjaźni. Ta nie istnieje w szołbiznesie. Ale dość. Wolę o wszystkim zapomnieć, by nie myśleć tak samo.
Felieton Pawła Zarzecznego. Czy naprawdę uważam, że Zarzeczny to rasista, zapytano mnie? Napisał rasistowski felieton. Wolę sądzić, że poniosło go. Każdy się potyka, upada. To jego wpadka. Tytuł mojego wpisu miał ukłuć go, zwrócić uwagę, tak jak jego tekst mógł zaboleć wyglądających inaczej niż Paweł Zarzeczny. Nie kolor skóry powinien być wyznacznikiem, czy kogoś się lubi lub nie. Z Zarzecznym łączy mnie kilka wspólnych poglądów na piłkę nożną. Być może lepiej żeby pisał o sporcie?

AW przesłał mi fragment notki z "Dziennika Zachodniego" ( 5.01.2007, str. 11): „Katowicka firma Stalexport nie wywiązała się do tej pory z zapisów umowy koncesyjnej autostrady A4 (Kraków-Katowice).  ... Miało powstać 16 przejazdów awaryjnych, z czego funkcjonuje 9. Bez nich A4 nie powinna być traktowana jako autostrada płatna ... NIK zwrócił się do ministerstwa transportu, by zastanowić się co będzie więcej kosztowało Skarb Państwa: zerwanie umowy i wypłacenie odszkodowania czy dalsza współpraca ze Stalexportem.”
 
Kto personalnie podpisał taką umowę? To za niedotrzymanie umowy przez Stalexport ma znowu zapłacić podatnik?

Blogowicz Galba proponuje powołać 7 stycznia dniem konfidenta. Być może przydałby się taki jeden dzień w roku w celach edukacyjnych.

W warszawskim środowisku dziennikarskim poruszenie, bo Dariusz Rosiak wykonywał dzisiaj dziennikarską pracę komentatora dla telewizyjnej stacji Al Jazerra. Kojarzonej u nas z transmisjami egzekucji zakładników islamskich terrorystów, przekazu ich posłań i wywiadów z Bin Ladenem. Sprawę nagłośnił Krzysztof Leski na portalu Salon24, sam tytułując swój wpis jako donos. Nie omieszkał także dodać, że arabska stacja wynajęła do tego wóz transmisyjny TVN24. Ciekawe czy TVP im wcześniej odmówiła? Szybko odciął mu się przyjmujący kontrowersyjne zlecenia Dariusz Rosiak: „Tak się rodzą miejskie legendy dziennikarskie. Z jednym sprostowaniem. Nie lajfowałem co godzina tylko raz, ale to drobiazg. Leski nie dodał - bo to wiedzą tylko zaufani ludzie Al Jazzeery - że za swoją pracę dostałem rewelacyjne wynagrodzenie - siedem dziewic do dyspozycji. To dlatego że wykonałem zadanie porządnie. Gdybym coś spieprzył, to mogliby mi odciąć głowę na antenie. Cóż, ryzyko zawodowe.”

Jak człowiek leczy się z upadków,  życiowych nokautów? Każdy różnie. Ja idę teraz do sauny. W saunie można wypocić wszystko. Zmyć cały brud dnia. Przynajmniej na chwilę po wyjściu z niej człowiek czuje się czystszym.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
A gdzie rozum?
Autor: Salon42
2007-01-06 21:32:53
Myślałam, że Rosiak wpierw sprawdzi zawartość programową stacji o wybitnie islamskim charakterze opowiadajacej się po jednej stronie. Nie bez powodu tam terroryści posyłają swoje taśmy. Nie bez powodu to oni robili wywiady z Osamą. Itd.

Leski także
Autor: Salon42
2007-01-06 21:36:21
Czytam teraz, że Leski się wycofuje i pisze, że też by takie zlecenie przyjął jak Rosiak. To po co wszczynasz pan rwetes, panie Leski?

Sauna to nie propozycja dla Wielgusa
Autor: Londyńczyk z Krakowa
2007-01-06 23:53:50
Wielgus może siedzieć w saunie 24 godziny na dobę, całą sobotę przed ingresem, a i tak nie wyjdzie czystszym z niej.

Al Jazerra
Autor: foopl
2007-01-07 00:56:18
To przede wszystkim arabska stacja anglojęzyczna, mająca zdecydowanie lepsze kontakty z islamistami. A wydaje się być bardziej bezstronna niż np CNN

Porozmawiajmy o CNN
Autor: Marek
2007-01-10 07:45:33
Dla Al Jazeery Inernational pracuje duża grupa dziennikarzy wczesniej pracujących dla BBC i CNN. To co widziałem do tej pory ( oczywiscie obserwacja cząstkowa) było całkiem przyzwoite i trzymające standardy dziennikarskie rzeczywiście lepiej niż w CNN.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS