menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kamiński obrywa od swoich 11-01-2007
Okazuje się, że ostatnio Mariusza Kamińskiego, szefa CBA, więcej ciosów spotyka ze swojego środowiska, od niektórych polityków PIS-u niż opozycji. Przeciek o byłym policjancie, który od lat uchodził za jednego z lepszych N-karzy, czyli przykrywkowców nie wziął się od tak sobie. Teraz Kamiński musi się tłumaczyć z polityki kadrowej Pis-owi. Kamiński dobrze wie, że nie może wyłącznie oprzeć się tylko o nowych ludzi, pozbawionych wiedzy, doświadczeń i kontaktów. Jeśli poważnie ma się zabrać za walkę ze starymi układami. Niektórym się jakoś w głowie nie mieści, że były milicjant mógł się zmienić i swoją obecną postawą wyrównywać draństwa jakie wiele lat temu robił. Przypomnę także naiwniakom, że istnieje instytucja świadka koronnego, która także nie jest moralna. Jeśli Kamiński ma się oprzeć tylko o chłopakach po studiach i z niewielkim stażem w nowych służbach, co najwyżej może się zająć korupcją wójtów gmin.

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
FAŁSZ
Autor: Michal
2007-01-11 23:30:36
Gdyby to była prawda, to oświadcznie Kamińskiego bby brzmiało: wiedziałem o wszystkim, ale ze względu na głęboką przemianę moralną pana .... i deklarowaną chęć naprawy błędów młodości etc. etc. zdecydowałem się na zatrudniego go w charakterze swojego doradcy.
A brzmiało "Frątczak wyjaśnił, że powodem przyjęcia Warykiewicza do służby były jego 'realne sukcesy w Centralnym Biurze Śledczym oraz w trakcie misji, podczas której był doradcą ministra spraw wewnętrznych Bośni i Hercegowiny'. 'Kierownictwu CBA znana była milicyjna przeszłość funkcjonariusza w pionie kryminalnym, nie były natomiast znane wszystkie szczegóły tej służby' - dodał Frątczak".

Pisze Pan "jeden z najlepszych N-karzy", Dziennik napisał "Niezwykła milicyjno-policyjna kariera Tomasza Warykiewicza zakończyła się skandalem. Trzy lata temu na jaw wyszły nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy z funduszu operacyjnego wydziału operacji specjalnych CBŚ. (...) Trudno dociec prawdy o Warykiewiczu. Trudno, bo przez całe zawodowe życie uczył się tworzyć 'legendy', czyli fałszywe tożsamości dla policjantów przenikających w mafijne struktury".

Argument ze świadkiem koronnym jest naiwny. ŚK opowiada o swoim środowisku, ujawnia wszystko za cenę zniknięcia. Nie ma go.
Warynkiewicz jest.
On i jemu podobni...

Hipokryzja autora
Autor: Robert
2007-01-12 15:06:01
Panie Latkowski jest Pan hipokrytą. Jeśli komuch przystąpi do PiS to już zrzuca z siebie odium komuchostwa? A więc jakby Jaruzelski chciał się do PiS zapisać a PiS skorzystać z jego bogatych doświadczeń z walki z opozycją to już jest w porządku. No chyba że chce Pan właśnie tak rozwiązać problem wrogiej PiS opozycji - pałami i internowaniem

W służbach nie ma mowy o opcji zerowej
Autor: Sylwester Latkowski
2007-01-12 17:49:19
W żadnych służbach nie ma mowy o opcji zerowej. To specyfika wszelkich służb. Weryfikuje się ludzi, a nie czyści do zera i zatrudnia ludzi z ulicy.

Fałsz 2.0
Autor: Michal
2007-01-12 21:03:25
Panie Sylwestrze, nie warto prostytuować swojego autorytetu w obronie Warynkiewicza, a właściwie osób, które poleciły go Kamińskiemu. Naprawdę... nie warto.
Sam szanuję Kamińskiego, ale bardzo daleki byłbym od mieszania do tej sprawy problematyki opcji zerowej. Kamiński chce być skuteczny, słucha opinii byłych "zwykłych" policjantów (nie z tych cebosiu), strażników miejskich, cywili. Ich optyka wynosi -5 (i nie jest to nazwa "loży" tylko miara czasu ;-) taki przynosi to więc skutek.
Z opcją zero nie ma to nic wspólnego.

Nie bronię Warynkiewicza
Autor: Sylwester Latkowski
2007-01-13 10:09:23
Mój wpis nie był w obronie Warynkiewicza a zasygnalizowaniem tego co wokół Kamińskiego się dzieje. Miejmy nadzieje, że chwilowo.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS