menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Autostrady w pętli PR i lobbingu 19-01-2007
Rano pierwszy telefon jaki otrzymałem jest od pijarowca. Czyta mi artykuł „Minister Jerzy Polaczek ofiarą czarnego PR.” Pośrednio obwinia mnie za jego wymowę.

Tymczasem ja nie obstaję za żadną ze stron. We wpisie sprzed kilku dni, który cytuje dzisiejsze „Życie Warszawy”, nie broniłem Jerzego Polaczka, zwróciłem tylko uwagę na to, że firma S., zresztą nie tylko ona, działa mało transparentnie. Zamiast działać otwarcie prowadzi zakulisowe gry przy pomocy pijarowców i lobbystów.
Przy tej okazji warto zapytać, czy nie taniej jest zorganizować konferencję prasową, w czasie której wyłożono by wszystkie argumenty przeciwko decyzjom i polityce Jerzego Polaczka niż wydawać dwa mln na lobbing i PR, jak podaje dzisiejsze Życie Warszawy?

Polska to jednak taki kraj, w którym dzięki słabości mediów, dziennikarzy, za wieloma tekstami nie stoi rzeczywista praca dziennikarza, śledztwo dziennikarskie, a dostarczone „kwity”, czy wręcz „gotowce” do publikacji, najskuteczniejszym orężem w walce z przeciwnikiem lub obroną jest PR i lobbing. Wydaje się być wręcz koniecznością otaczanie się pijarowcami i lobbystami obojętnie jakie interesy się chce robić w Polsce.

Według mojego porannego rozmówcy, wspomnianego już pijarowca, sam Polaczek także zatrudnia pijarowca. Ma to być M., który ostatnio się chwalił, że dzięki zamieszaniu wokół Jerzego Polaczka ma pracę. Artykuł w „Życiu Warszawy” to według niego także PR Polaczka, rozpaczliwa próba ratowania się przed podjętą już decyzją o jego odwołaniu.

I tak oto potrzebne w Polsce autostrady znalazły się w pętli pijarowców i lobbingowców.

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Polaczek do dymisji!
Autor: Zet
2007-01-19 15:48:34
Polaczek do dymisji!

Czarny PR to temat tabu
Autor: tom
2007-01-19 16:36:33
Dobrze że ujawnił Pan te historię z kwiatami na ministra. Wyglada na to że sprawa czarnego PR i lobbingu to dla dziennikarzy temat bardziej wstydliwy niż np. lustracja. Jeśli rzeczywisie ktos wynajął firmę PR przeciwko ministrowi (jak rozumiem Polaczek zagroził czyims interesom) to warto pociągnąć ten temat. Przeciez sama agencja PR nie pisze artykułów w gazetach tylko zleca, podrzuca kwity, opłaca tzw. "dziennikarzy śledczych".
To druga twarz mediów. Ciekawe, czy kiedys ją poznamy?

AUTOSTRADY SA NA PAPIERZE
Autor: Gość
2007-01-19 19:48:48
PRZEZ 17 LAT AUTOSTRADY SA NA PAPIERZE [co to jest 500 km wybudowanych juz bardzo mało]KAZDY NAS SZUKA WINY Z KAZDEGO RZĄDU który NIC NIE ROBI WINI SA URZĘDASY CO TAK SLAMAZARNIE PRACUJA ZEBY 30KM AUTOSTRADY BYLO ZA 6 LAT WYBUDOWANE A POWINNO JUZ 1200KM WYBUDOWAC NA CO W CZEKACIE NA DYDAKTORA KTÓRYCH WAS WSZYSKICH POSKROMNI!

Do M. i nie tylko
Autor: Sylwester Latkowski
2007-01-19 23:09:23
Postanowiłem wykasować kilka wpisów, które są próbą dyskredytowania przez jednych pijarowców drugich, dziennikarzy itp. Nie mających nic wspólnego z tematem,. Przy tym nie podpisane z imienia i nazwiska.
Wykasowałem także wpis M., który nie mając odwagi się podpisać obrzuca błotem. Uznał, że go dyskredytuje i niszczę. Dla niego stałem się pijarowcem, który żałuje, iż brak mu zleceń. Czy dla niego każdy dziennikarz zajmuje się PR? Pisze o jakichś kolegiach TVP2, w których niby uczestniczyłem a naprawdę nigdy nie brałem udziału. Skąd te plotki? Czarny PR? Od jego przyjaciółki byłej dyrektor B.? Niech teraz idzie się wypłakać redaktorowi K. i może razem przy pomocy innych dziennikarskich rąk przygotują czarny PR w stosunku do mnie i moich bliskich. Kiedyś używał swoich wpływów w TVP, by mnie niszczyć. Na szczęście bloga nie zdejmie mi. Wierzę także, że K. i jego koledzy nie są na krótkim pasku pijarowców. Jego maksyma, że obsługuje każdego kto zapłaci kiedyś się obróci przeciwko niemu. Dzisiaj doradza niektórym politykom PIS, a wcześniej politykom przeciwnej opcji.

Cenzura
Autor: Zig
2007-01-20 02:16:00
Oczywiscie ma Pan prawo kasowac wpisy na Pana blogu, panie Sylwku, ale po co? Niech Pan zostawi nawet bzdury i pozwoli ocenic ich wage czytajacym. Nie warto odpowiadac wycinaniem na wycinanie. Szczegolnie w internecie.

może by tak wreszcie odróznić prawdę od czarnego PR?
Autor: trz/
2007-01-22 00:38:04
Sylwek. Może by tak wreszcie w tym blogu należałoby zdefiniować pojęcia. Może wreszcie czas zacząć odróżniać prawdę od "czarnego PR". Czy zawsze "niewygodną" prawdę musisz nazywac czarnym PR? Dla mnie czarny PR to kłamstwo, a prawda to prawda. Nawet jeśli ona boli ministra obecnego rządu i on nazywa to czarnym PR to jednak zawsze ta prawda pozostanie prawdą, a jego i jego PR-owców wypowiedź będzie jedynie czystą firgurą retoryczną niewiele mającą wspólnego z rzeczywistością...

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS