menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Kara śmierci w odwrocie? 21-01-2007
W najnowszym „Przekroju” Igor T. Miecik w artykule  „Kara śmierci w odwrocie” pisze o malejącym poparciu dla kary śmierci wśród Amerykanów. „Proporcja zwolenników kary spadła od początku lat 90. z 80 do 66 procent.” Jako przyczynę podaje pomyłki sądowe i rosnące kontrowersje wokół zastrzyku śmierci. „Od 1976 roku z amerykańskich cel śmierci wyszły aż 123 osoby, oczyszczone z zarzutów dzięki badaniom DNA.
(…) Dwa lata temu w brytyjskim czasopiśmie medycznym „The Lancet” grupa amerykańskich anestezjologów opublikowała wyniki badań kart zgonów z czterech stanów stosujących zastrzyki śmierci. Wynikało z nich, że 88 procentom skazanych podano zaniżone dawki środków znieczulających, a 43 procent musiało być w pełni świadomych potwornego bólu podczas aplikowania środka zatrzymującego pracę serca. Nie mogli tego okazać, bo środki zwiotczające mięśnie podawano w pełnej dawce. Badanie wywołało lawinę odwołań od wyroków, bowiem ósma poprawka do konstytucji USA zakazuje karania w sposób okrutny.”
Na zdjęciu tradycyjne hurtowe wykonywanie kary śmierci w Kuwejcie.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
no i co?
Autor: zenek
2007-01-22 23:03:42
no i co?

Są różne badania
Autor: Galba
2007-01-23 09:07:57
I każdy znajdzie takie, jakie mu będzie pasowało. Można powiedzieć np. że poparcie dla KS w USA wzrosło od 2000 roku o około 5 %. Gdy się spojrzy na wykres z 30 lat to jest to stała fluktuacja od 60 do 80 %. Taki wężyk.

A kolejne stany myślą nad powrotem KSu. Także tylko patrzeć aż znajdzie się odwazny w EUropie. A wtedy lawina ruszy. Wystarczy, że jeden kraj złamie tabu.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS