menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Śpiewak chce zostać ambasadorem Islandii? 27-01-2007
Niedawny obiektywny komentator, niezależny ekspert medialny, socjolog Paweł Śpiewak, dzisiaj człowiek Platformy Obywatelskiej poczuł się nagle specjalistą od bezpieczeństwa energetycznego Polski. Udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi "Die Welt", w którym zakwestionował podstawowe interesy państwa polskiego. Polityk PO, bo tłumaczenie, że nie jest członkiem partii, a tylko startował z listy PO, należy tylko do klubu PO jest żenujące, skrytykował szefową polskiego MSZ Annę Fotygę za to, że przeciwstawia się budowie gazociągu północnego.
Tak się zastanawiam, czy Paweł Śpiewak wiedział, o czym mówi? Plótł to, co mu ślina na język przyniesie. „ Ihre Politik (Anny Fatygi - sl) ist mir völlig unverständlich. Ich habe schon Mühe, sie sprachlich zu verstehen. Sie zerstört den parlamentarischen Konsens in der Außenpolitik. Sie informiert das Parlament nicht, missachtet demokratische Prozeduren. Eine Politik des Neinsagens: Nein zur Ostsee-Gasleitung – rzekł Śpiewak. Co musiało wywołać aprobatę niemieckiego dziennikarza. Teraz gdy został przyłapany na wpadce, nawet nie jest w stanie się przyznać do tego i przeprosić.

Obserwując sejmową pracę Pawła Śpiewaka można wnioskować, że Śpiewak mierzy w karierę dyplomatyczną. Jest zastępcą przewodniczącego sejmowej komisji spraw zagranicznych. Być może chce zostać ambasadorem w Islandii? Śpiewak walczy o placówkę w tym kraju, ostatnio złożył interpelację w tej sprawie. Śpiewak pyta: „Dlaczego do tej pory nie istnieje Ambasada Polska w Islandii? Najbliższa polska placówka dyplomatyczna, do której mogliby się zgłosić licznie przebywający w Islandii polscy obywatele, znajduje się 2000 km od Rejkiawiku, co w sytuacji problemowej może być odległością nie do pokonania”. Oczywiście Śpiewak nie informuje ilu Polaków mieszka, przebywa w Islandii, by uwiarygodnić swój wniosek. Tym bardziej, że w najmniejszym polskim województwie (Opolskie) mieszka 4 razy więcej ludzi niż w Islandii. Kraj ten liczy zaledwie 300 tys. mieszkańców.

Kiedy porównuję obecnego Pawła Śpiewaka i tamtego sprzed kilku miesięcy obserwuję następującą zmianę. Zaczął chodzić w lepszych garniturach, zwracać uwagę na swój zewnętrzny wygląd. Ale same garnitury nie zrobią z niego męża stanu reprezentującego dobrze polskie interesy.

http://www.welt.de/data/2007/01/24/1187040.html

(5) komentarzy / + dodaj komentarz
ajajaj
Autor: karolina
2007-01-27 01:16:53
Cóż za antysemickie zdjęcie Pan dał

Antysemita?
Autor: Admin
2007-01-27 01:25:11
Sylwester Latkowski nie ma wpływu na wszystkie zdjęcia ilustrujące jego wpisy w blogu. Powierzył to mnie. Zamieściłem/am zdjęcie z głownej strony Pawła Śpiewaka. http://www.pawelspiewak.com/
Sylwester Latkowski od lat jest przeciwnikiem rasizmu, antysemityzmu. Itp.

Antysymita
Autor: flisakzpopradu
2007-01-27 12:07:31
Starczy że poddał krytyce starszego brata w wierze - to jest antysemitom ! Oj panie Latkowski zaczepiać osobę z "towarzystwa" to jak w tym ruskim kawale o ciągnięciu tygrysa za ogon .Kolejne minusy na tablicy w GW.

Czy p. Śpiewak jest ob.Polski?
Autor: Poldek53
2007-01-27 12:43:43
Proste retoryczne pytanko.Czytałem krótką informacje w Dzienniku, z checią przeczytałbym caly wywód tego zacnego socjologa profesora.Poki co uważam iz temu człowiekowi chyba całkiem rozum ktoś odedrał. Wykształciuch a nie wie że" brudy pierze sie we własnym domu",jakie by nie były.Ostatnio można zauwazyć iz niektórzy Polacy patrioci z SLD np: p.Olejniczak zwolał konferencje w Brukseli i rowniez plutł głupoty.Wymienić można panów Gieremków ,Michników,Komorowskich i całły estabilizman salonowy warszawkiDziwić sie można,jak.prawdziwy polak patriota może w tak perfidny sposób szkalować swój kraj zagranicą.Zastanowić sie warto czy ci panowie są obywatelami polskimi

obca agentura
Autor: kapitan hak
2007-01-28 19:40:51
Myślę, że możnaby dopisać hipotetyczną pointę do wystąpienia Śpiewaka.

Wysłał on jasny i czytelny sygnał do czynników niemieckich, że w razie upadku rządow PIS i przejęcia władzy przez PO on (a może i partia) są dyspozycyjni wobec interesów Berlina. Być może jest to samodzielna akcja Śpiewaka a być może działa on mając plenipotencje Tuskowe. Na korzyść drugiego rozwiązania przemawia niejasne zachowanie Tuska w bitwie o Saryusza-Wolskiego. Moim skromnym zdaniem obydwa scenariusze się nie wykluczają.

Mówi Pan, że Śpiewak się ostatnio lepiej ubiera. Może dostaje pieniądze z "drugiego etatu"? Nie zasiada ostatnio w jakiejś hiper-demokratycznej fundacji?

Należy przestać się bawić w bon-ton i zadać mu kilka twardych pytań.
I co ważniejsze - wymóc na nim odpowiedzi.

Bo że na agenturę głosować nie należy to chba pisać nie muszę.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS