menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

To nie gra emocjami, a życie 02-02-2007
Trwa konferencja, w czasie której ludzie proszą o życie dla swoich dzieci. Widzimy jak prawo bardziej chroni interesy koncernów, firm niż życie ludzkie. Brakuje jakiejś zmiany w ustawie budżetowej, by móc dotować szpitale. Ktoś zapomniał. Minister finansów Zyta Gilowska umywa ręce. Opozycja atakuje, ale też jest współwinna zaniechań w służbie zdrowia. Kamery pokazują zbliżenia płaczących twarzy matek. Ktoś powiedział, że to gra emocjami, zarzucił niskie pobudki mediom. Chore dzieci, łzy rodziców… Tak, być może. Ale cel jest słuszny. Więc niech dalej transmitują takie konferencje. Do skutku. Być może decydenci zrozumieją, że rzeczywistość Polaków składa się z takich drobnych z ich perspektywy problemów.

Media żyjące ostatnio seksaferą, lustracją, WSI, wielką polityką, pogonią od jednego skandalu do drugiego często się odrywają od rzeczywistości. W takich chwilach jak ta konferencja z kliniki onkologii dziecięcej we Wrocławiu wracają na ziemię.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Zlikwidować wszystko
Autor: flisakzpopradu
2007-02-02 11:55:24
Jak powiedział kandydat na prezydenta Kononowicz. Zostawić po jednym szpitalu wojewódzkim,spiętrować łóżka na korytarzach ,a czekać na łóżko przy konającym pacjencie by wejść (położyć się) na jego miejsce - przecież już był taki przypadek na oddziale reumatologicznym gdzie na łózko czeka się miesiącami.Oczywiście dla rządzących ,posłów ,senatorów ich rodzin rozbudować szpital MSWiA w Warszawie dołożyć sprzętu i wyposażenia .Dlaczego Smolar kiedy uległ wypadkowi krzyczał kim jest . Bo się bał że jak straci przytomność ,to pielęgniarka jak w "Zmiennikach" nie rozpozna kto zacz i wyląduje na waleta we współnym łóżku na korytarzu.

Czy Cichocka ma rację?
Autor: Salon42
2007-02-02 23:01:53
Wielokrotnie się już przekonaliśmy, że oddłużanie, pożyczki czy inne formy pomocy dla szpitali są skuteczne, ale nie dla wszystkich. Pomagają tym, którzy chcą i potrafią wprowadzić zmiany organizacyjne, potrafią zadbać o swoje finanse. Tym najbardziej zadłużonym, których długi narastały latami, żadna ustawa o pomocy nie pomoże.

Szpital może fantastycznie leczyć chorych, ale jeśli będzie źle zarządzany i źle zorganizowany, to będzie studnią bez dna dla publicznych pieniędzy. Jeśli - jak na Dolnym Śląsku - szpitali jest za dużo, to ich właściciele (powiaty, marszałkowie lub rektor Akademii Medycznej) w dobrze pojętym interesie swoim i pacjentów powinni część z nich zamknąć.

Tylko takie rozwiązanie sprawi, że pacjenci nie będą wiecznie wykorzystywani jako argument przetargowy, a media używane jako narzędzie nacisku, by znowu dosypać pieniędzy.
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75968,3891647.html

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS