menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Polacy w skansenie PRL-u 23-02-2007
Wynik sondażu Gazety wyborczej, w której IV RP przegrywa z PRL pokazuje jak zaciera się prawda o Polsce Bieruta, Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego.  Smutne. Obciąża to III RP, która tak naprawdę zatarła gdzieś prawdę o tamtym czasie. Rozmyła, strywializowała. Sprowadzono PRL do powtarzanych niezmiennie filmów o psie Szariku, Hansie Klosie, Czterech Pancernych i Pies i Czterdziestolatka. Doszliśmy do czasów, że dzisiaj publikacja książki z wyborem tekstów Lenina nikogo nie dziwi, nie wywołuje większego oburzenia, a poprzedzający ją wstępem autor jest ulubieńcem dzisiejszej niby to odmienionej, nie mającej nic wspólnego z PRL-owskim PZPR, lewicy.

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
tryumf Gazety
Autor: Zbyszek Kasperski
2007-02-23 18:37:53
Czas robi swoje, nostalgia, plus dobra propaganda. Co bysmy nie powiedzieli
to nadal dominuje postpeerlowszczyzna, i oczywiscie im czas bardziej odlegly tym lepszy. Najgorzej jest teraz.

prawda nie zaciera sie sama
Autor: ams
2007-02-23 19:53:15
Prawda nie zaciera sie sama - zaciera ja m.in. tow. Michnik kiedy w olbrzymim artykule oglasza nadzorcow mordercow z SB, tow. tow. Jaruzelskiego i Kiszczaka "ludzmi honoru"...

Jest to kwintesencja “michnikowszczyzny”, czyli czynionych przez lata manipulacji i klamstw w celu zrobienia z pzprowskiej mafii normalnej partii politycznej. I jak z tego widac, jednak ta prokomunistyczna propaganda robi swoje – czyli oglupia tzw. opinie publiczna.

"IV" RP wg Kaczyńskich ....
Autor: Bożena
2007-02-24 23:28:15
Mam nadzieję, że ten projekt Kaczyńskich pt "IV" RP minie szybciej niż sen zły i marny> Niestety zbyt prorocze okazały się przewidywania Adama Michnika pisane już wiele lat temu. Ocena "IV" RP autorstwa Kaczyńskich jest p o r a -ż a j ą ca. Szkoda tych lat straconych. Odbudowa skansenu będzie trudna i długotrwała.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS