menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Bomba chemiczna w Warszawie pod policyjnym dozorem? 25-02-2007
„20 września 1995 roku w Woli Karczewskiej w niewielkim domu wybudowanym na działce należącej do Wiesława Niewiadomskiego, ksywa Wariat, policja rozbiła największą znaną wytwórnię amfetaminy w Europie. To od tamtego czasu Wariata zaczęto nazywać również „amfetaminowym królem”. Wariatowi udało się jedynie udowodnić, że dostarczał chemikalia służące do produkcji narkotyków. O produkcję i handel oskarżono chemiczkę i jej konkubenta - mieszkańców i właścicieli domu”. Tyle można znaleźć w internetowym archiwum.

W czasie jednego z moich spotkań dokumentacyjnych w związku z praca nad filmem i książką o zabójstwie generała Marka Papały jeden z moich rozmówców wspomniał nie tylko o tym, że to działania byłego prokuratora Zbigniewa Goszczyńskiego doprowadziły do zwolnienie z aresztu „Wariata”, zwrócił mi uwagę, że powinienem się zainteresować, co stało się z zawartością tamtej wytwórni amfetaminowej.
Składowisko niebezpiecznych substancji chemicznych przejętych w Woli Karczewskiej  od wielu lat według mojego rozmówcy (wysokiej rangi oficer z kierownictwa warszawskiej policji) ma być składowane w policyjnym magazynie położonym na jednym z osiedli warszawskich. Nie zostało zniszczone. Chyba, że stało się to niedawno. Gdyby doszło do pożaru wybuch spowodowałby bardzo duże zniszczenia.

Według raportu amerykańskiego Departamentu ds. Walki z Narkotykami, kiedy uda się wykryć laboratorium narkotykowe konieczne jest jego natychmiastowe zniszczenie. Wymaga to przeprowadzenia ekspertyz technicznych, pozwalających na uniknięcie zagrożenia zdrowia i środowiska oraz dużych nakładów finansowych. Jak mówi Luke Galant z Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, przeciętny koszt likwidacji laboratorium meta-amfetaminy w Kalifornii wynosi 3.100 dolarów, ale może również siągnąć kwotę 150.000 USD. Czy dlatego od razu nie zniszczono laboratorium z Woli Karczewskiej? Czy w Polsce w ogóle niszczy się laboratoria produkcji amfetaminy i w jaki sposób? Zgodny z wszelkimi regułami?

Ostatnio policja aresztowała Lecha Grobelnego w związku z przechowywanymi przez niego chemikaliami, może warto zapytać, czy nadal, tym razem pod dozorem policji, nie tyka w Warszawie chemiczna bomba?

(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS