menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Gdzie ta whisky i czyste interesy w Orlenie? 28-02-2007
Rafał Kasprów i Maciej Gorzeliński piszą w blogu, że „Trwa zacięta walka o whisky”. Artykuł Jana Pińskiego w tygodniku Wprost ma niby o tym świadczyć. Rafał, Maciek dajcie sobie już spokój z tą whisky. I tak whisky nikomu nie przyznacie. Jak zwykle to bywa z pijarowcami, dużo gadania, z którego nic nie wynika.  Nawet na waszej corocznej firmowej imprezie przez półtorej godziny szklaneczki whisky nie mogłem się napić. Nikt nie poczęstował, nie zaproponował. Na szczęście dobrze się rozmawiało z jednym z v-ce prezesów Rzeczpospolitej. W porządku gość. W ogóle z whisky to macie problem, pierwszej nocy w Genewie Rafał nie potrafił znaleźć lokalu, gdzie by serwowano whisky a nie piwo lub wino. Drugiego dnia sam znalazłem.

Ale nie o tym miałem napisać. Choć to jak się okazuje whisky jest ważniejsza niż ropa naftowa.

Oto jeszcze niedawno był taki rwetes, komisja orlenowska, telewizyjne wejścia ABW do J&S. Okradają nam Polskę. Zagrażają bezpieczeństwu energetycznemu. Jan Piński, we współpracy z Krzysztofem Trębskim teraz napisał tekst, w którym stwierdza delikatnie, że „polskie rafinerie wciąż prowadzą dziwne interesy”, o czym ma świadczyć podpisany przez Igora Cholupca, byłego prezesa Orlenu”, pięcioletni kontrakt na dostawy ropyz firmą Petraco Oil. I co się dzieje? Wydawałoby się, że po takim tekście przynajmniej członkowie komisji orlenowskiej powinni zareagować, a tu jak kamień w wodę. Cisza. Poglądy się zmieniają jak widać w zależności od  zajmowanego miejsca. A może nowi mają swoje J&S w postaci Petraco Oil?

(11) komentarzy / + dodaj komentarz
To kwestia prowizji
Autor: 8965
2007-03-01 10:20:17
Zawsze chodzi o jedno, o kase.

Zieloni znają się na paliwach
Autor: Salon42
2007-03-01 10:50:42
Jak pokazuje raport WSI Orlen należał do WSI. Teraz po likwidacji należy do kolegów ich kolegów.

Obcym wstęp wzbroniony
Autor: Poids
2007-03-01 11:00:47
Macanewicz człowiek WSI. Gorzeliński też w raporcie, czy to przypadek, że teraz uprawia PR dla J&S? Wszystko musi być wśród swoich. Obcym na teren paliw wstęp wzbroniony.
Info ze strony MDI. Mercuria Energy Group (dawniej J&S Group).
Mercuria Energy prywatna grupa spółek aktywna głównie w czterech segmentach handlu na światowym rynku energetycznym: ropa oraz produkty ropopochodne, produkty petrochemiczne, gaz płynny ("LNG") i elektryczność. Mercuria Energy jest znaczącym niezależnym traderem ropy i produktów pochodnych. Roczne przychody spółki za rok 2006 wyniosły ponad 20 mld dolarów.
# zakres prac: pełna obsługa PR.

Obcym...
Autor: Maciek Gorzeliński
2007-03-01 12:40:48
Szanowny Panie Poids

Mam dzis znakomity humor od rana (to pewnie z powodu urodzin...) ale dopiero Pański wpis sprawił, że uśmiałem się do łez....
Jest Pan znakomitym śledczym ten fragment - "Macanewicz człowiek WSI. Gorzeliński też w raporcie, czy to przypadek, że teraz uprawia PR dla J&S? Wszystko musi być wśród swoich. Obcym na teren paliw wstęp wzbroniony."
Wirtuozeria!
Jak Pan to wszystko ładnie poskładał. Brawo. Zdecydowanie zostanie Pan poproszony o pomoc w pisaniu kolejnych czesci raportu o WSI. Poprostu "Piękny umysł"... (widział PAn ten film? Polecam)

No co prawda J&S raczej był przez różnego rodzaju służby szykanowany (polecam artykuł "Rosyjski łącznik" z Gazety Polskiej Witolda Gadowskiego) ale niby skad Pan miałby o tym wiedziec...
Moja odpowiedź na umieszczenie w raporcie WSI jest na http://blog.marazm.pl/

Pozdrawiam prosze o wiecej analiz. Dzieki Panu wiele zagadek i afer zostanie rozwiazanych.
Gorzeliński i WSI
Autor: Latkowski Sylwester
2007-03-01 12:55:33
Jeśli na Gorzelińskiego i Najsztuba jest tylko to, co w raporcie, to większość dziennikarzy piszących artykuły śledcze mogłoby się w nim znaleźć. A jeśli nie w związku z naturalnymi kontaktami przy pracy nad artykułami, telewizyjnymi reportażami z oficerami WSI, to z UOP, ABW, CBA, AW i CBŚ. Specyfika pracy dziennikarzy śledczych wymaga kontaktów z ludźmi służb. Ale nijak to się ma do bycia współpracownikiem realizującym zadania służb.

W raporcie nie ma także faktu, że napisali w sumie prawdę. A chyba to jest najważniejsze. Papierów, kwitów, nie znajduje się na wycieraczce. Ważne jest jednak, czy są one weryfikowane. Sprawdzane
Napisałem to w blogu, niech Poids poczyta sobie Wzloty i upadki raportu oraz Raport WSI i wódka. Pozdrawiam.

Giertych ściga małolatów, a nie bonzów paliwowych
Autor: Kama
2007-03-01 18:38:00
Giertych teraz ma na głowie rozwydrzonych małolatów, a nie tam jakieś afery paliwowe. Czy to prawda, ze Piński był doradcą komisji Orlenu?

Do przemyślenia
Autor: kurak
2007-03-01 18:51:33
Jesteś dziennikarzem, a potem przechodzisz do PR. W ten sposób sprzedajesz niedawne ideały. Jakie gwarancje, że wcześniej się także obecny PR nie sprzedawał? Kwestia charakteru.

Szykanowany J&S
Autor: Jan Piński
2007-03-02 13:38:11
Dostałem napadu śmiechu czytając post Macieja Gorzelińskiego o służbach, które szykanowały J&S. Wspólnik Grochulskiego - o którym napisał Witek Gadowski w "GP" Jan Bobrek szczegółowo opisał Prokuratorze Apelacyjnej w kwietniu 2004 r. kto go szkolił w sprawie dostaw ropy i jaki to był mechanizm.

"[Grochulski] powiedział, że jest po wstępnych rozmowach z dyrektorem [...] PKN Orlen panem Praxmajerem. [...] Firma dostarczająca ropę do PKN Orlen miała być pod jego całkowitą kontrolą. Założył taką firmę, nazywała się Mongomery i miała siedzibę gdzieś w rajach podatkowych. [...] Grochulski występował jako przedstawiciel tej firmy w Polsce, a faktycznie był jej właścicielem. [...] Z tego co mi powiedział Grochulski, to na jednej baryłce ropy zarabia 30-40 centów, w zależności od cen ropy. Te 30-40 centów przeznaczone jest dla tych którzy obsługują kontrakt, właścicieli firmy zagranicznej i przedstawicieli PKN Orlen. [...] Grochulski przynosił mi niejednokrotnie faktury firm zagranicznych[...] mówił mi żebym się z nimi zapoznał. Z tych faktur wynikało, że do PKN Orlen dostarczono towar za pośrednictwem 4-5 firm zagranicznych, że większość tych firm 3 z 4 jest pod kontrolą spółki J&S. [...]
W mojej ocenie Arkadiusz Grochulski zakładając firmę Montgomery i wchodzą w łańcuch firm dostarczających ropę do Płocka chciał w ten sposób kontrolować, czyniąc to wspólnie z właścicielami firmy J&S dostawców i ilości ropy kierowanej do rafinerii płockiej. W rzeczywistości wygladało to tak, że towar dostarczały te same osoby przez łańcuch firm. [...] W mojej ocenie rafineria mogła spokojnie kupować ropę bezpośrednio od producenta. [..] Tworzenie łańcucha firm służy tylko tworzeniu prowizji, o której wcześniej wspomniałem."
Tak więc Grochulski na polecenie Andrzeja P. szefa działu zakupów ropy Orlenu (siedzi obecnie w areszcie w Szczecinie), który pracował dla WSI ustawiał fikcyjny łańcuch pośredników po to żeby ukryć dominację J&S.

Panie Macieju! Proszę opowiedziec po co rzetelna i uczciwa firma J&S zakładała takie spółki jak np. Global, które dostarczały ropę do rafinerii płockiej czy gdańskiej jako "alternatywa" dla J&S? Może wyjaśni Pan jak to możliwe, że Global p.Smołokowskiego i Jankilewicza został w 1996 drugim dostawcą ropy dla Petrochemii Płockiej nie oferując żadnych gwarancji? Dlaczego kierownictwo polskiej rafinerii nie zerwało umowy z Globalem kiedy nawalił i nie dostarczył ropy (a tak się chwalicie niezawodnością)? Dlaczego zarząd Rafinerii w Gdańsku kierowany przez p Dyrkę w 1998 r. wskazywał radzie nadzorczej, że nie jest uzależniony od J&S "bo korzysta z dostaw do rosyjskiej firmy Global.

Może odpowiedzią jest fakt że jak wynika z raportu WSI -członek zarządu PKN Orlen p.Macenowicz konsultował z oficerami WSI dostawców ropy do spółki?

Służby rzeczywiście dyskryminowały J&S. Np. UOP 21 listopada 2001 r. wezwał ministra gospodarki do anulowania specjalnych pełnomocnictw, które wystawił im PKN Orlen. Te pełnomocnictwa zdaniem autorów notatki "zagrażały ekonomicznym interesom RP". Zeznając przed sądem p. Jacek Piechota stwierdził, że zadekretował tą notatkę na odpowiedni departament. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego nie dążył do anluowania pełnomoctw - twierdził, że nie anagażuje się na "wolnym rynku" (sic!). Co więcej nie wypełnił także prośby UOP o zarządzenie kontroli w obu polskich rafineriach "bo UOP jak chciał, to sam mógł poprosić o kontrolę". Na koniec po moim pytaniu okazało się, że p. minister Piechota jest na "ty" z panami Smołokowskim, Jankilewiczem i Astramowiczem i że poznał ich po tym jak został ministrem gospodarki.
Propnuję się zastanowić nad faktami: Jacek Piechota zostaje ministrem gospodarki, ignoruje notatkę UOP o zagrożeniu ekonomicznych interesów RP, przechodzi na "ty" z właścicielami firmy J&S?

Na koniec coś dla wielbicieli wpadek językowych. W programie Sylwestra Latkowskiego prezes Astramowicz około 10 minuty programu przedstawia swojego kolegę z firmy J&S Grzegorza Zambrzyckiego "z polskiego oddziału ...służb", po czym szybko poprawia się "spółki". To naprawdę zabawny fragment programu, który daje do myślenia.

łiskacz
Autor: anderek
2007-03-02 15:20:43
może ja odpowiem za pana rafała

Szanowny Panie redaktorze,

W tym blogu reprezentujemy własne poglądy, Maćka i Rafała, i nie zamierzamy udzielać oficjalnych wypowiedzi w imieniu żadnego z naszych klientów. Prezentujemy tutaj nasze prywatne poglądy.

Krótko mówiąc, chłopie, chesz zadać nam pytania, Rafałowi albo Maćkowi, albo wygrać łyski. Zapraszamy. Masz pytania dotyczące naszych klientów w tym J&S, wysyłaj je do klientów bezpośrednio albo do firmy MDI.

Gratulacje dla pana Pińskiego
Autor: terazJA
2007-03-02 18:59:14
Wymiękają przy panu tuzy Wielkiego PR Kapsrow i Gorzeliński. Łyskacza bym od niech nie brał, bo na pewno podrobiony.

Rozdowjona jaźń Gorzelińskiego i Kasprowa
Autor: Poids
2007-03-02 20:55:37
Tłumaczenie, że Gorzeliński i Kasprow w blogu nie reprezentują MDI to shizofrenia

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS