menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Zginęli z biedy 01-03-2007
Czytam „Katastrofa w Krakowie - zginęli, bo kradli gaz?”. Cóż za tytuł, robiący z ofiar złodziei?! A może tak inaczej -„Zginęli bo nie mieli na gaz?” Nikt nie podłącza się nielegalnie do gazu z bogactwa. Dosyć, że nie ma co do garka włożyć, to jeszcze nie ma na czym ugotować. W katastrofie zginęła cała rodzina: 57-letni ojciec, 57-letnia matka, ich synowie w wieku 31 lat, 9 i 11 lat.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
Nie przesadzajmy
Autor: Counterfeit
2007-03-01 10:37:23
Nie. Tym razem zgadzam się z tytułem prasowym. Tragedia nie powinna przesłaniać nam faktu, że rodzina gaz kradła. Dlaczego- to już kolejne pytanie i odpowiedź na to w każdym artykule powinna się znaleźć. Kładąc nacisk na fakt, że bieda była przyczyną tragedii, przyczyniamy się do utrwalania pro-socjalistycznej i roszczeniowej postawy społeczeństwa.
Oczywiście- to również pewne uproszczenie.

Nie potępiajmt tytułów zupełnie
Autor: Daniel
2007-03-01 11:39:07
Pozwolę się nie zgodzić, oni nie kradli gazu, tylko nie byli podłączeni do sieci, a czerpali z butli. Wg pierszych ustaleń policji wynika, że instalacja gazowa była samowolką budowlaną, a wybuch był spowodowany niesczelnością instalacja, a wtedy jedna iskra wystarczy. W tej sytuacji należy z jednej strony mówić, że zginęlo pięć osób, ale z drugiej strony należy podawać powód śmierci. Może wkońcu ludzie zrozumieją, że z gazem (i innymi materiałami wybuchowymi) nie można żartować.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS