menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Poddam się lustracji 06-03-2007
Kiedyś odpowiedziałem blogerowi Bernardowi, dlaczego jeszcze się nie zlustrowałem. Po 15 marca się jej poddam. Nie wiem, czy reżyser filmów dokumentalnych, autor książek i od czasu do czasu autor tekstów prasowych musi się jej poddawać, ale skoro weszła taka a nie inna ustawa nie widzę sensu protestować.
Wczoraj kilku dziennikarzy zjawiło się w telewizji EDUSAT, w której normalnie by się nie pojawili. Większość z nas stawiła się z szacunku dla walki Włodzimierza Olewnika o wyjaśnienie prawdy o jego porwanym i zamordowanym synie, Krzysztofie. Półtorej godzinna rozmowa ze smutną konstatacją, że nie wszyscy jeszcze trafili za tę zbrodnię w ręce wymiaru sprawiedliwości. Czy trafią? Wątpię, bo ślady prowadzą właśnie do ludzi reprezentujących wymiar sprawiedliwości.

Pytają mnie, dlaczego nie komentuję ostatnich wydarzeń w TVP. Od miesięcy niczego nie komentuje o TVP. Słucham tej hipokryzji w komentarzach i zastanawiam się, kiedy ucho od dzbana się urwie.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
lustrowanie jest de mode
Autor: kokosrobiainni
2007-03-06 16:05:35
A nie lepiej jak Orliński z naszej szacownej GW? Jeśli mój pracodawca naprawdę ode mnie zażąda oświadczenia lustracyjnego - w co, szczerze mówiąc, wątpię - zamierzam w nim z premedytacją skłamać. Ujawnię swoją współpracę z tajną służbą PRL pod nazwą „Majestat dwunastu”, dla której dokonywałem autopsji ufoka w tajnej bazie w Roswelowicach. I proszę bardzo, niech mnie karają za kłamstwo lustracyjne zakazem pisania. Boję się ich tak jak swojego dyra z liceum, bo dokładnie tak samo kaczyści mogą mi naskoczyć.

Zlustrować Wajdę i Zanussiego
Autor: marwit
2007-03-06 20:33:29
Reżyserzy do IPN!

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS