menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Nie o prezesa PZPN chodzi a o prawa do transmisji polskiej ligi 07-03-2007
Człowiek jak staje się politykiem zaczyna mówić naokoło, kluczyć, co nazywa się językiem dyplomacji. Tak można powiedzieć po przeczytaniu wywiadu Romana Koseckiego dla Życia Warszawy „Ufam tylko Kasperczakowi, inni załatwiają interesy”. Zamiast wprost powiedzieć o co chodzi Ryszardowi Czarneckiemu i innym kandydatom Roman Kosecki mówi tylko między wierszami. „Inni funkcję prezesa traktują tylko jako sposób na załatwienie swoich interesów. Na pewno nie myślą o polskiej piłce (…) Są przedstawicielami pewnych grup, które chcą zrealizować własne cele. Mam na myśli między innymi prawa do transmisji telewizyjnych. Dlatego mogą sobie pozwolić na potężną kampanię medialną. Ja nie reprezentuję żadnej takiej grupy i, broń Boże, nie chcę być z nikim kojarzony. Dlatego postanowiłem jak najszybciej wycofać się z tego wyścigu.”
Rozmawiałem z nim telefonicznie właśnie o tym przed chwilą i przekonywałem go, że może wreszcie niech to powie otwartym tekstem. Niech wszystko ujrzy światło dzienne. Dalsza część rozmowy to niezła dokumentacja do serialu dokumentalnego „Piłkarska mafia”, autorstwa mojego i Piotra Pytlakowskiego. Serialu, który miał się ukazać na wiosnę, ale w ostatniej chwili nastąpiła jego blokada. Teraz ponownie temat wrócił, tym razem filmu dokumentalnego. Jednak chyba z wiadomym skutkiem. Raczej nikt nie będzie chciał pozwolić na wsadzanie nosa w piłkarski światek, gdy właśnie teraz ubijany jest interes.

Wszystko rozbija się o zakup praw do transmisji polskiej ligi. Roman Kosecki nie będąc po żadnej z zainteresowanych stron nie miał szans w starciu z grupami biznesowymi, politykami, telewizjami, mediami, które ostro grają o to, by móc mieć u siebie mecze polskiej piłki nożnej.

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Zapomniał pan jeszcze o tym fragmencie
Autor: kolos
2007-03-07 12:15:06
Wiadomo, jakie środowisko reprezentuje Grzegorz Lato, ale dla kogo, według Pana, gra Ryszard Czarnecki? Wydaje mi się, że tylko dla siebie. To karierowicz, który z egoistycznych pobudek postanowił zgłosić swoją osobę. Przecież bycie kandydatem na prezesa PZPN to bardzo dobry chwyt propagandowy. Taki człowiek jest w centrum uwagi mediów. Wciąż jest proszony o komentowanie różnych wydarzeń. Ryszarda Czarneckiego interesuje kolejne intratne stanowisko. Według mnie, nie ma żadnego pomysłu na uzdrowienie polskiej piłki. Przecież to typowy kibic stadionowy. Nie ma pojęcia, jak funkcjonuje środowisko futbolowe, bo jest w nim od niedawna.

Miesiąc temu kulisy afery wokół PZPN opisał tygodnik "Przegląd"
Autor: Andrzej Pawlicki
2007-03-08 17:19:40
Rewelacje posła (niegdyś piłkarza Koseckiego to musztarda po obiedzie. Jedyny porządny tekst o tym co jest grane w PZPN opublikował "Przegląd". Miesiąc temu. Pytanie brzmi - dlaczego żaden redaktor działu sportowego TVP, Polsatu, TVN, Przegladu Sportowego, Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Dziennika i innych jakże mocno zaangażowanych w obronę polskiej piłki mediów nie nazwał rzeczy po imieniu? Bo o zbyt wielką kasę między Francuzami z Canal+ a Niemcami z Axel Springer tu chodzi! Oto wolne media IV RP!

Piłkarski poker ;)
Autor: Bastek
2007-03-10 10:19:14
1) Prawa telewizyjne do transmisji meczów ekstraklasy ma C+ do czerwca 2008.
2) Henryk Kasperczak dostał błogosławieństwo ministra Lipca (czyli Jarosława Kaczyńskiego) na stanowisko prezesa PZPN.
3) Za rok TVP będzie się ubiegała o prawa do transmisji.
4) Wygra je i liga będzie w paśmie otwartym!
5) Będą zadowoleni wszyscy: kibice - bo zobaczą ligę, Telewizja Polska i Prezes Urbański bo zrobią wspaniały interes.
To tylko teoria w 3 minutki napisana. Oby się powiodło! :D

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS