menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Grzesiuk za trzy złote 13-03-2007
Scena z filmu Mateusza Szlachtycza i Alex Kłosia „Grzesiuk, chłopak z ferajny”. Alex na bazarze Różyckiego znajduje płytę winilową Stanisława Grzesiuka. Rarytas. Pyta ile kosztuje? Pada odpowiedź – Trzy złote. Chwila zaskoczenia. Także mojego. Choć czy powinienem się dziwić? Kogo interesuje warszawski folklor?  Tamten świat? Nie wiem nawet, czy producenta filmu. Ten od października ubiegłego roku czeka gdzieś na półce na Woronicza 17 na swoją emisję.

(2) komentarzy / + dodaj komentarz
marny film o kultowej postaci - Stanisław Grzesiuk
Autor: Małgorzata
2008-02-05 01:57:55
Dziś telewizja wyemitowała nareszcie ten film. Mnóstwo w nim błędów - zupełnie podstawowych, Muniek coś mówi i się lekko kiwa-więc wychodzi z kadru; kolejne wystukiwanie numerków mieszkań na domofonach odwiedzanych rozmówców przypomina poetykę W-11; widoczne doklejanie niektórych ujęć, zwłaszcza tych w mieszkaniu siostry Grzesiuka, kiedy redaktor Kłoś zadaje w sposób niezwykle sztuczny pytania na tle żółciutkiej ściany; i wreszcie - syn Grzesiuka pokazuje rękopisy ojca - brak choć jednego zbliżenia na tekst, można by tak jeszcze długo wymieniać, co to w ogóle jest? Hołd złożony legendzie? Szkoda tego cennego merytorycznie materiału, i szkoda słów. Gdzie się podziali porządni polscy dokumentaliści?

Film z serduchem
Autor: Taczanka
2008-07-11 21:06:04
Oprócz biografii Barda to też próba zbudowania pomostu między dawnym ,,szemranym światem\" Czerniakowa i Pragi coraz bardziej zapomnianym, schowanym za nowymi schludnymi budynkami a dzisiejszymi konsumentami kultury, artystami i autorami zamieszkałymi w tych dzielnicach.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS