menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Nie jestem agentem i co z tego wynika? 15-03-2007
Dzisiaj powinienem złożyć oświadczenie lustracyjne, stwierdząjące zgodnie z prawdą, że nie pracowałem, nie pełniłem służby ani nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa. Ale komu mam je złożyć? Nie jestem na żadnym etacie, nie jestem współpracownikiem żadnej redakcji. Mam teraz jako załącznik dołączać oświadczenie do swoich filmów, książek i artykułów?

Pytania do tych, którzy zawężają problem współpracy dziennikarzy tylko do współpracy z dawnymi służbami:
Czy środowisko dziennikarskie zrobi coś z dziennikarzami, którym darowano współpracę z WSI w raporcie w wersji prezydenckiej? Mówi się o tym w warszawce, na korytarzach redakcji i ani słowa w mediach, nawet najmniejszym drukiem.

Czy środowisko dziennikarskie zwróci się o to, by redakcje żądały także podpisania oświadczeń, iż dziennikarze nie współpracują z dzisiejszymi służbami? Czy uważa, że to mniej groźne niż bycie agentem nie istniejących służb PRL-u?

Czy naprawdę podpisując oświadczenie lustracyjne zgodne z ustawą z dnia 18 października 2006 roku człowiek staje się natychmiast uczciwym?

(11) komentarzy / + dodaj komentarz
hmmm...
Autor: to_ja
2007-03-15 08:56:26
"Ale komu mam je złożyć? Nie jestem na żadnym etacie, nie jestem współpracownikiem żadnej redakcji"

odpowiedź:

"49) pkt 52 - pracodawca, z tym że w stosunku do osoby niezatrudnionej w formie umowy o pracę - redaktor naczelny przyjmujący materiał do wykorzystania;" :)

porada darmowa :)

Latek, nie udawaj, że nie wiesz, o co chodzi.....
Autor: 1972.blox.pl
2007-03-15 09:10:34
....

Rozsyłac naookoło do wszystkich by nie zakazali pisać?
Autor: Sylwester Latkowski
2007-03-15 09:12:51
Nie jestem nawet współpracownikiem żadnej redakcji, a więc porada darmowa jak to zwykle z darmowymi radami na nic. Nie jestem jasnowidzem by przewidzieć, gdzie będę publikował. Ani dla jakiej ostatecznie TV zrobię film o zabójstwie Papały.
Nie wszystko jest takie proste jak się wydaje. Ustawodawca jak zwykle zrobił dziurawą ustawę.

inna kronika filmowa
Autor: żryj żaba żur
2007-03-15 09:20:15
czy ty masz wrażenie że piszesz do głupszych od siebie?nikt kumaty nie traktuje słów dziennikarzy jako prawde...i o tym warto chyba pamiętać

Oświadczenie
Autor: Sylwester Latkowski
2007-03-15 09:26:10
Powtórzę to co wyżej, tym razem jeszcze dobitniej, świadom odpowiedzialności za złożenie niezgodnego z prawdą oświadczenia, po zapoznaniu się z treścią ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. Nr 218, poz. 1592, z późn. zm.), oświadczam, że nie pracowałem, nie pełniłem służby ani nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem* organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 i 3a powołanej ustawy.
nie pracowałem, nie pełniłem służby ani nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa.

Z tego oświadczenia, złożonego tutaj jednak nic nie wynika. Poza tym, że złożyłem je na swoim blogu. Wartość żadna dla redakcji, telewizji, radia.

Składanie oświadczeń na blogach jest już samo w sobie śmieszne, upupiające tę ustawę. Rozumiem, że gdybym go nie złożył ustawodawca zakazał by mi prowadzenia mojej strony www.latkowski.com, na której jest zamieszczony blog? Polska to taki gombrowiczowski kraj.

luka w ustawie
Autor: ka2
2007-03-15 09:30:38
Zadał pan klina nawiedzonym lustratorom. Nie sprzeciwia się pan lustracji, chce złożyć oświadczenie, ale nie ma gdzie. Na blogu pan złożył, ale jak słusznie pan zauważa według prawa dla innych będzie to bezwartościowe.

Kto dzisiaj czyta Ferdydurke, panie Latkowski? Młodzi? Wojewódzkiego co najwyżej

Gości programów też powinni lustrować
Autor: Salon42
2007-03-15 09:55:14
Nie ma programu publicystycznego, w którym nie byłoby gości. Zaproszeni do studia duchowni, lekarze, pisarze, piosenkarze, zagraniczni korespondenci, dyplomaci komentują i analizują rzeczywistość. Czyli występują w takiej roli jak dziennikarze. Czy zatem mają pokazać oświadczenie lustracyjne?

Najlepiej cały czas mieć przy sobie oświadczenie. Tak na wszelki wypadek.

70 tys pokrzywdzonych ?!
Autor: Salon42
2007-03-15 10:22:28
Na liście Macierewicza z 1992 roku było około 10 procent najprostszych pomyłek. Związanych ze zniekształceniem nazwisk, błędnymi numerami materiałów archiwalnych itp. Przy kilkuset tysiącach ludzi, których obejmuje obecna ustawa, tych błędów będą tysiące. Nie mówiąc już o sprawach nieoczywistych z powodów bardziej podstawowych. Nie przyniesie to piekła, natomiast spowoduje krzywdę wielu ludzi - podkreśla Lityński. Jan Lityński dodaje, że nowelizacja ustawy lustracyjnej raczej zaszkodzi IPN-owi niż wzmocni jego autorytet. - Historycy w roli sędziów się nie sprawdzą - podkreśla Lityński.

Prawica.net
Autor: Admin
2007-03-15 10:28:59
Ujawnić zasoby IPN
Autor: Jan Bodakowski, czw, 15/03/2007 - 06:56
Dzięki ujawnieniu zasobów archiwalnych ja sam i inni czytelnicy będziemy mieli okazje do ocenienia publicystów. "Ksiądz" ("" z szacunku dla osób duchownych) Czajkowski nawet bez lustracji był dla mnie chwastem (w sensie biblijnym) szkalującym Polskę i Polaków. Dzięki ujawnieniu jego akt dowiedziałem się więcej o skali jego nienawiści do Polski i Katolicyzmu.
A co miejsca składania oświadczenia jak ma Pan wątpliwości proszę zadzwonić do IPN, powinni pomóc.

Kim jest Agent Wpływu
Autor: BoguslawAR, czw, 15/03/2007 - 09:21

Agent Wpływu jest tak przekonany o swoich racjach, że będzie ich bronił na śmierć i życie w pełnym przekonaniu o słuszności swego stanowiska. Jest to niezależne od tego, kim się jest, jedynym kryterium jest KIM się chce być, w imię czego i dla osągnięcia jakich celów. Tak więc Polak-Katolik, może z czystym sumieniem głosić herezje, wystarczy że jakiś "guru" mu dostarczył zwartego "pakietu poglądów" na bazie których AW traci umiejętność rozpoznania prawdy i żyje w kokonie mistyfikacji.
Ten wstęp pozwala mi przejść do wątpliwości Pana Latkowskiego, bo są one w pełni uzasadnione. AW mamy przecież dookoła bez liku. Jak ich rozpoznać i jeżeli już, to jak ich zneutralizować?! - Jeżeli MY w Polsce nie mamy nawet zalążka definicji "Polskiej Racji Stanu", więc na podstawie czego mogę uznać kogoś za AW, jeżeli powołane do tego służby same są nimi przesiąknięte jak UE komuną. Tak, to jest pytanie na dzisiaj: Kto i na podstawie jakich kryteriów powinien oceniać działalność Polaka w kontekście "Polskiej Racji Stanu".
Powagę tak postawionego problemu niech nam uzmysłowi uważna analiza wykładowców np."Fundacji Batorego"-czy tam jest reprezentowana "Polska Racja Stanu". Wielkiej rozwagi nam trzeba i WIARY, bez niej jesteśmy w pułapce podłych i bezwzględnych "kierowników" AW. Polska na naszych oczach ginie a my nie wiemy kto jest tego przyczyną, lub ze strachu nie chcemy wiedzieć???

Breyciu's picture
Post pana Sylwestra
Autor: Breyciu, czw, 15/03/2007 - 10:20

uświadomił mi przy okazji, że w świetle rozdz. 1 art. 7 ustawy Prawo Prasowe (do sprawdzenia TUTAJ ) my wszyscy na forum PN jesteśmy dziennikarzami. Nie ma żartów, proszę Państwa, musimy powypełniać oświadczenia lustracyjne i przesłać je p. Adminowi.

teraz tylko wyimek...
Autor: to_ja
2007-03-15 11:02:38
"redaktor naczelny przyjmujący materiał do wykorzystania"

z tego by wynikało, że temu redaktorowi, ktory przyjmuje materiał :) no i chyba za kazdym razem, co faktycznie może być dość nużące (ale tu sie nie bede upierał, bo jakiś TK mnie skasuje) :) powodzenia w bojach lustracyjnych :)

PS. wyimek również darmowy :)

Nędza...
Autor: Galba
2007-03-16 11:51:52
"Czy naprawdę podpisując oświadczenie lustracyjne zgodne z ustawą z dnia 18 października 2006 roku człowiek staje się natychmiast uczciwym?"

A kto panu nagadał takich głupot? Naprawdę stać pana na więcej niż powtarzanie głupawych figur retorycznych "bandy Milewiczowej".

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS