menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Ponownie ruszają zdjęcia 18-03-2007
Jeszcze niedawno, kiedy zapytano mnie o bieżącą rzeczywistość polityczno-medialną w Polsce, odpisałem: „Mam inne problemy na głowie. Staje mi praktycznie produkcja filmu o zabójstwie Marka Papały. Na razie ze swoich pieniędzy finansuję film. Ale, ileż mogę? Zawiesiłem zdjęcia.”. Minęły dwa miesiące. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Mając w ręku zapewnienie, że Państwowy Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje dokument „Zabić Papałę” mogę kontynuować produkcję. Przygotowuję się do jutrzejszego dnia zdjęciowego.
Mogę dziękować za to dyrektor PISF Agnieszce Odorowicz i v-ceministrowi kultury i sztuki Jarosławowi Selinowi. Oboje przyjęli ze zrozumieniem, że dokument śledczy w jakimś stopniu to produkcja na wariackich papierach. Mieli odwagę wesprzeć produkcję obarczoną dużym ryzykiem.

Zacząłem rozumieć, dlaczego Annie Marszałek wycofał się producent, a i ona straciła serce do filmu dokumentalnego o zabójstwie Marka Papały. Tym bardziej, że jej żywiołem jest słowo pisane.

Sprawa zabójstwa Marka Papały to sprawa, o której nikt nie chce rozmawiać. Nikt nie jest do końca niczego pewien. Najchętniej wszyscy by o niej zapomnieli. I zbyt wielu ludziom się człowiek naraża chodząc po jej rewirach.

Na zdjęciu rozmowa z Hipolitem Starszakiem.

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
Nie wszyscy chcą zapomnieć
Autor: adamichnik.salon24.pl
2007-03-19 00:00:50
Ziobro chce dorwać Mazura. Coś mi się wydaje, że Mazur jest kluczem do IV RP. Jego wiedza może zniszczyć wiele politycznych i biznesowych karier. Skowroński już nie żyje. Może Malkowskim się ktoś zainteresuje.
Papała zginął bo wszedł na odcisk rosyjskiej mafi narkotykowej. FSB zadzwoniło do WSI, ci znaleźli chłopców od czarnej roboty i człowieka nie ma. Chłopców ustawiał ich człowiek Mazur. Polityczną osłonę nad WSI miał Kwaśniewski, którego na kase był łasy.
I tym oto zdaniem, dochodzimy do mistyfikacji III RP, która była zarządzana przez mafie. Przecież coraz więcej spraw zaczyna się zazębiać. Jak puzzle. Gdyby nie "rolowisko" to ten układ dawno by padł a Papała by jeszcze żył.

śmiać sie czy płakać..
Autor: Johny Paranoia
2007-03-20 21:57:49
Panie Antoni...naprawdę miażdząca analiza. Poślę to dalej, bo dech zapiera...

PS. Panie Sylwestrze czy to prawda, że Min. Ziobro był zaskoczony tym, że amerykanie zatrzymali Mazura ?

Wiedział, że tak się stanie
Autor: Sylwester Latkowski
2007-03-20 23:27:47
j.w.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS