menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Branża filmowo-serialowa ma gdzieś lustrację 21-03-2007
IPN milczy. Nie mam odpowiedzi na moje zapytanie. Nadal nie wiem, gdzie skutecznie i ostatecznie złożyć oświadczenie lustracyjne. Jeden z dziennikarzy, który był wczoraj no konferencji szefa pionu lustracyjnego Jana Wygody, przekonuje mnie bym dał sobie spokój, bo trybunał konstytucyjny obali lustrację dla dziennikarzy. Powód to brak definicji – kim jest dziennikarz? O tym przekonani mają być także w IPN.

Bronisław Tumilowicz z tygodnika „Przegląd” zapytał: „Czy lustracja dziennikarzy powinna objąć również aktualnych współpracowników służb?” Odesłałem mu odpowiedź e-mailem: ” To jest niemożliwe i nie interesuje redaktorów naczelnych, elitę mediów, polityków. Dlaczego nie żąda się oświadczenia, że nie jest się współpracownikiem obecnych służb cywilnych i wojskowych? Czy to mniej groźne niż bycie agentem nie istniejących służb PRL-u? Polskie media nie zostały uwolnione z oddziaływania służb. Te nadal mogą przeprowadzić dzięki swoim dziennikarzom akcję. Wywołać aferę, zdyskredytować, inspirować, wpłynąć na rzeczywistość przekazywaną przez media społeczeństwu.”

Znajoma będąca blisko branży filmowej, szołbiznesu, artystów, stwierdziła, że środowisko rzeczywiście uwierzyło Markowi Piwowskiemu, iż jego współpraca z SB to była hucpa! Chyba jednak nie wszyscy, bo  Janusz Głowacki w rozmowie z RMF FM wydaje się być zmieszany postawą Marka Piwowskiego. W ogóle temat lustracji w świecie filmowym nie cieszy się większym zainteresowaniem, nie rozpala emocji. „Nie takie rzeczy się u nas działy – wyjaśniła znajoma.” Choć jest mała awanturka. Ostatnio Jerzy Sthur natrafił na problem w tym temacie chcąc zrealizować z grupą młodych film fabularny. Uznał, że chcą mu cenzurować scenariusz, a on na to nie pozwoli.

Na koniec dwa głosy z forum internetowym.
x2468 pisze: „Właśnie dostałem z Gdańskiego IPN list. Ponad dwa lata temu złożyłem wniosek o wgląd do teczki bliskiej mi osoby. Dostałem natomiast zaświadczenie ze byłem represjonowany,pomimo ze o takie cos nie prosiłem. Kiedy powiedziałem ze to pomyłka, ponieważ prosiłem o cos innego, odpowiedzieli ze teczki osoby o która proszę nie ma. A jest to kłamstwo. Teczka była i to pokaźnych rozmiarów. Osoba której akta chciałem obejrzeć była wiele lat prześladowana przez NKWD,UB i SB.
Problem leży w tym ze jednym z donosicieli był ktoś z rodziny historyka IPN mocno związanego z PIS.
Tak wiec to co dotyczy mojej osoby wywaliłem nie czytając, a do IPN w Gdańsku więcej nie mam zamiaru wchodzić.

x2468: „Jak to się dzieje ze IPN potrzebuje 2 lata na to aby odpowiedzieć ze teczki nie ma? Skoro istnieje tzw. Lista Wildsteina i odszukanie nazwiska na tej liście zajmuje 3 minuty? Jak to możliwe ze nazwisko na liście jest, a teczki nie ma i nie było? Czyżby Wildstein nazwiska i sygnatury katalogowe spisał z listy lokatorów? Może z sufitu?”

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=645&w=59285419&v=2&s=0

(6) komentarzy / + dodaj komentarz
Bo artyści to prostytutki
Autor: vinyl
2007-03-21 14:31:29
Kazik śpiewa o tym

Nie lustrują sięmający coś na sumieniu
Autor: com
2007-03-21 14:36:26
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski na spotkaniu we Wrocławiu wygłosił myśl prostą: kto się nie chce lustrować, ten albo donosił, albo zna kogoś, kto był TW i nie chce ruszać tematu.

Co robił Rosiewicz w PRL?
Autor: swirl
2007-03-21 14:54:27
Na ostatniej konwencji PIS śpiewał kiedyś miłośnik Gorbaczowa i milicjantów a dzisiaj ojca Rydzyka Tadeusz Rosiewicz? Czy Rosiewicz sie poddał lustracji? Czy organizatorzy konwencji sprawdzili Rosiewicza u Kurtyki?
Patrząc na jego występ przypomniały mi się słowa Kazika - Wszyscy artyści to prostytutki.

DO SWRL ROSIEWICZ
Autor: MARIO
2007-03-21 16:31:59
AKURAT ROSIEWICZA WIDZIALEM W 1984 ROKU JAK MIAL PROGRAM W SUWALKACH DWU GODZINNY TO BYLY INNE CZASY W CHóRKACH SPIEWAŁA JURKSZTOIWCZ W ZAAWANSOWANEJ CIAZY PO PROSTU ESTRADA prl. WIDZIALEM PIETRZAKA LASKOWIKA TEY ITD ALE NIKT TAK NIE DOKLADAŁ KOMUNIE JAK ON BYŁ MAJ 1984 R PRZYPOMINAM MIALEM 17 LAT ALE PRZECIERALEM GALY ZE MOZNA Tak jechac z komunistami.Dlatego nie pisz mi tutaj o kaziku i prosstytutkach bo kazik tez debiutowal z wioslarzami w viedeotece szewczyka i tak wlasćwie mozna wszystkich zgnoic to taka zalosna gadka.Powtarzam ci nikt nigdy w programie estradowym a widzialem duzo nie jechal tak jak andrzej ktory zawsze byl mi obojetny jechal z czerwonymi.suwalki zgnila komuna i on z tymi tekstami to było jak otwarcie granicy na zachod to zaden patos nie byłem sam widzialo to kilka osob dlatego jak to czytam to mnie krew zalewa

mógłby Pan sobie darować
Autor: nie lubię propagandy
2007-03-21 17:20:37
przytaczanie anonimowych opluwaczy takich jak x2468 z FK.
Ja też mogę napisać że ktoś z rodziny kogoś jest podobno silnie związany z jakąś partią.
I co to ma wspólnego z prawdą?
Niech pan przestanie cytować pomówienia komuszych frustratów.



życzenia
Autor: Nikt
2007-03-22 00:50:44
A ja życzę Panu Sylwestrowi, by został prezesem TVP...:)
Wtedy będzie ład i porządek.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS