menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Poranny telefon z IPN 16-04-2007
Rano pierwszy telefon z Instytutu Pamięci Narodowej. Zaspany nie dosłyszałem przedstawiającej się mi osoby. Odezwali się wreszcie po miesiącu. Dzwoni z zapytaniem o mój adres zamieszkania. Podaję. – „Ale może tak mi krótko, powie pan, jak ja mam złożyć oświadczenie?” Na to on mówi, że wysyła mi pismo, w którym IPN wyjaśnia mi, że nie odpowiedzą na moje zapytanie bo nie podałem adresu. Na to ja, przecież właśnie pan go uzyskał? Nie wysłałem tylko zapytania e-mailem, ale także faksem. Podałem go. Nie ważne. Macie adres. Mogliście wcześniej zadzwonić, a nie przed wysłaniem odpowiedzi, że nie udzielicie odpowiedzi, bo nie macie mojego adresu. Głos po drugiej stronie miły, widać, że rozumie absurdalność wynikłej sytuacji. Mówię, że chcę złożyć oświadczenie lustracyjne, a jestem ustawiany po stronie protestujących przeciwko lustracji. Głos proponuje, bym wysłał e-mail z adresem i tym samym pismem. To natychmiast czynię. Jednak głos z IPN zauważa, że wyśle tamte pismo o braku adresu mimo, że wysyłając je IPN wysyła właśnie na mój adres zamieszkania.

(3) komentarzy / + dodaj komentarz
druczki
Autor: Geralt
2007-04-17 09:06:30
no druczka wypełnić pan poprawne nie potrafi ;)))
Pozdrawiam

Geralt lustracja to prawo a nie radosna twórczość lustrtorów internetowych
Autor: Salon42
2007-04-17 09:38:09
Pan Latkowski ma rację, to redakcje wzywają do złożenia oświadczenia. On zapytał IPN, gdzie ma to zrobić, skoro nie jest związany z żadną. Luka w ustawie. PS. Oświadczenie pan Latkowski już wypełnił i jest w blogu w wersji elektronicznej. Ale to nie jest prawne.

Absurd lustracyjny
Autor: lokis
2007-04-18 22:53:30
Panie Latkowski, jak widać słusznie pan napisał do IPN, a IPN chyba wie, że nie ma dobrej odpowiedzi. dzisiaj Leski napisał A już myślałem, że Urząd Skarbowy

Dwa tygodnie temu wypełniłem w TVP3 oświadczenie lustracyjne. Raz już to robiłem - przed laty, składając wniosek o dostęp do swojej teczki - ale niech tam. Wiele mnie to nie kosztowało, a wszak wciąż jestem mimo wszystko za lustracją.

Przed chwilą wróciłem z poczty. Pół godziny w kolejce, bo pan listonosz, jak zwykle, w milczeniu zostawił awizo, choć cały czas ktoś był w domu. Za potwierdzeniem odbioru, więc dreptać trzeba. A cóż tam? Koperta A4 (niby za duża do skrzynki), w niej jedna karteczka. Aby się przypadkiem nie pogniotła. Opłata: 5 zł 45 gr. Wracając do domu i tak złożyłem pisemko w ósemkę.

Ministerstwo Skarbu Państwa, Departament Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji, działając w trybie ustawy..., powiadamia wydawcę lub autora audycji publicystycznej lub informacyjnej o obowiązku złożenia oświadczenia w jednego terminie miesiąca... Niedpoełnienie... traktuje się jako obligatoryjną przesłankę do pozbawienia Pana pełnionej funkcji publicznej z dniem, w którym upłynął termin złożenia oświadczenia.

Orzeszku!! Nareszcie wiadomo, co robi departament prywatyzacji. Dotąd sądziłem, że nic absolutnie; w MSP służbowo nie bywam, bo nie ma po co, więc przy okazji nie złożę. Zresztą wzoru nie załączono. Mam szukać, stać w kolejce, nadawać polecony? Jedno oświadczenie nie starczy? Niedoczekanie. Mogą mnie pozbawić mojej funkcji, he he, publicznej. I tak żadnej nie pełnię, ani autorem, ani wydawcą nie jestem.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film dokumentalny, Produkcja Program II TVP & TPS Studio Filmowe, czas 64 minut; produkcja 2002 rok.
Nagroda: Najlepszy Polski film dokumentalny Festiwalu Filmowego w Kazimierzu nad Wisłą 2002.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS