menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

10 sekund filmu, a gdzie reszta? 25-04-2007
Sprawa śmiertelnego postrzelenia Barabary Blidy. Świętoszkowate oburzenie SLD jest irytujące. A jak było za ich czasów, gdy sprawowali władzę? Nie wchodzono do domów o szóstej? O 13? Z kwiatami w ręku?  Nie stosowano aresztów wydobywczych?

Jednak informacje płynące dzisiaj z ABW były niejednoznaczne, chwilami sprzeczne. Wersja zdarzeń niewiarygodna. Kropką nad i jest zachowane tylko 10 sekundowe nagranie z realizacji zatrzymania i rewizji. Co stało się z resztą rejestracji? Zwraca uwagę początkowe zaprzeczanie przez ABW w ogóle istnienia filmu. Czwarty funkcjonariusz zajmował się przecież tylko nagrywaniem. - Nie potrafię powiedzieć, czy funkcjonariusze po wejściu wyłączyli kamerę, czy też nagranie w jakiś sposób uległo zniszczeniu – mówi dla Wprost informator z ABW. Śmieszne. Cały dzień mija, a służba specjalna nie wiem, jak do tego mogło dojść? Może tak lepiej niech zajmie się tym kolejowy komisariat policji? Może tak też zastosować zatrzymania dla funkcjonariuszy przeprowadzający akcję w celu zabezpieczenia matactwa śledztwa? Dlaczego mają być równi i równiejsi?

Wierzę jednak, że ta sprawa zostanie wyjaśniona, nie zostanie zamieciona pod dywan. Nie będzie tak jak ze sprawą niby to samobójstwa Irenusza Sekuły.

(7) komentarzy / + dodaj komentarz
Mąż Barbary Blidy
Autor: Veni_Venissa
2007-04-26 00:45:25
A co z mężem Barbary Blidy? Co się z nim stało? Dlaczego nikt nie powołuje się na jego zeznania?

Po takiej wypowiedzi, tylko kretyn uwierzy w uczciwe śledztwo
Autor: sokolik
2007-04-26 02:05:52
Nagranie z przeszukania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w domu Barbary Blidy znajduje się w prokuraturze w Gliwicach - dowiedział się RMF FM. Ta nie chce jednak udzielać informacji na ten temat.

Wcześniej rzeczniczka ABW powiedziała w rozmowie z RMF FM, że takiego nagrania nie ma, ponieważ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego go nie zleciła: Nie było takich prokuratorskich wymogów, żeby rejestrować tę czynność. Pod presją pytań RMF FM Magdalena Stańczyk przyznaje - jest nagranie z porannej akcji ABW w domu Barbary Blidy.

"informator"
Autor: 1972.blox.pl
2007-04-26 10:35:07
Sylwester, nie trać czujności - NIE WIESZ czy ABW wie czy nie wie - przypisujesz ABW to co "powiedział wprost informator z ABW". A sam wiesz najlepiej, że ten "informator" to może mało wiedziec tak naprawde, moze tez celowo dezinformować, mogą dziać sie różne rzeczy. W tym kontekście odsądzanie od czci i obrzucanie "komisariatem kolejowym" jest m.zd. nieprofesjonalne z Twojej strony.

A co do Blidy - może nie chciała się zabić, tylko trafić do szpitala a nie na przesłuchanie?

i co po kajaniu się?
Autor: Gość
2007-04-26 11:43:59
Wassermann w Kontrwywiadzie RMF FM przyznał, że ma poczucie, że ABW źle wykonała swą pracę,

Po co tyle krzyku?
Autor: Tomek
2007-04-29 09:43:51
Wydaje mi sie ze nareszcie polska zaczyna sie czyscic z brudów a posłowie skoro sie sami zabijają to chyba dobrze. Trzeba skończyć z korupcją, więc po co po niej tak płakać ?? www.skeczor.ovh.org

Na stronie ABW Świączkowski zapewnia
Autor: kamyk
2007-05-01 14:41:09
„Chcę, aby obywatele tego kraju mieli pełne zaufanie do działań ABW, żeby byli przekonani, że jej funkcjonariusze są profesjonalistami w służbie bezpieczeństwu państwa. Wiara w skuteczność działania służb specjalnych jest niezbędnym elementem ich prawidłowego funkcjonowania”

Przesluchania
Autor: Sceptyczka
2007-05-02 01:49:51
Ma Pan racje. Za czasow PRL rowniez zatrzymywali ludzi. Kazdy obywatel mogl w kazdej chwili trafic na 48 godzin do aresztu. To bylo wpisane do zycia codziennego.
Jest Pan mlodym czlowiekiem i wiele historii zna Pan tylko z opowiadan, badz z jakis gazet.
Jest tylko jedno ale. Ludzie zatrzymywani nie byli filmowani, nie nachodzily ich zadne jednostki antyterrorystyczne i po kazdym areswztowaniu minister sprawiedliwosci nie organizopwal konferencji prasowej i nie opowiadal jakie to ma "mocne dowody". Niech Pan sie tylko troche bardztiej zastanowi. Sprawy przekretow mafii weglowej byly przed dziesieciu laty.
W normalnym panstwie demokratyczhnym - malo tego nawet za PRL wystepowalam jako swiadek w sprawie przekretow prywatnego przedsiebiorcy z racji przekretow finansowych, ludztie w czasie prowadzenia sledztwa byli normalnie pismem powolywani do prokuratury.
Wracajac jednak do wypadku, ktory spowodowal Panskie oburzenie, ze SLD
bylo oburzone na takie postepowanie - ja powiem ze slusznie.
Idea postepowania Wassermanna i Ziobry jest calkowicie skompromitowac
poprzedni rzad i ch przedstawicieli, bop kazdy w tym rzadzie byl zlodziejem.
Nie naleze do ludzi, ktorzyx sa zachwyceni tym, ze cwaniaki, ktorzy zostali wybrani do rzadu kombinowli i kradli, korzystali z przywilejow wladzy majac za nic spoleczenstwo. Zlodzieji nalezy rozliczac i sadzic.
Ojciec mojego kolegi (a bylo to dawno jeszcze w PRL-u) za przekrety gospodarcze poszedl do wiezienia na dlugie 25 lat. Czy uwaza Pan jednak
ze kombinatorzy z Samoobrony, ktorzy tez sie niezle oblowili na gruntach rolniczych po zlikwidowanych PGR-ch siedza teraz w rzadzie, bo sa koalicjantami i nikt nie nachodzi ich o bladym swicie z jednostkami antyterrorystycznymi jest w porzadku?
Zyjemy podobno w Panstwie prawa - wiec niech to prawo bedzie rowne dla wszystkich i dopiero wtedy oburzajmy sie, ze SLD zada komisji w sprawie tego samobojstwa. Nie interesuje mnie Panska orientacja polityczna, ale dobrze byloby jezeli ma sie wlasny blog i zaprasza sie innych do poczytania Panskich spostrzezen bardziej zastanawiac sie nad tym co sie pisze.
Mlodzi ludzie bardziej sa podatni na roznego rodzaju hasla - naprawa RP,
IV RP, precz z komuna, wszyscy byli wspolpracownikami UB i takie jeszcze inne hasla, ktore sacza trucizne do glow mlodych ludzi.
Praworzadnosc polega na ukaraniu winnych i to jest obowiazek panstwa, tylko niech to panstwo robi to uczciwie.
Bylam i jestem uczciwa obywatelka teo panstwa, na prozno szukac by bylo mojej teczki w IPN a mimo tego kiedy slysze o lustracji to przewraca mi sie watroba. Ja jak juz napisalam znam tamte czasy z autopsji.
Kazdy wiedzial, ze ustroj jest niewolniczy, a ludzie u steru rzadu to swolocz.
A dzisiaj trzeba byc slepym, zeby tego nie widziec jak obecna wladza probuje niszczyc opozycje - to nazywa Pan demokracja?
Czekam kiedy dobiora sie do Tuska, bo przeciez na tym filmie Nocna zmiana
jest tam tez obecny, poza tym nigdzie nie ma ludzi swietych i pewnie w PO
znajdzie sie tez kilka osob , na ktore mozna znalezc haka.
Recze Panu, ze i ja i Pan doczekamy sie tego. Mnie podpowiada intuicja, a
Pan dowie sie o tym z doniesien prasowych.
To sa realia polskiej demokracji - ktorej niestety tak naprawde nie ma, bo jedyny przywilej maja obywate pojsc na wybory. Czy nie zauwazyl Pan, ze juz w wyborach samorzadowych zaczely sie kombinacje z listami wsyborczymi.
Igrzyska Panie Latkowski trwaja, gladiatorzy czekaja na kolejna ofiare rzuicona na zer tluszczy.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS