menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

10 sekund filmu, a gdzie reszta? 25-04-2007
Sprawa śmiertelnego postrzelenia Barabary Blidy. Świętoszkowate oburzenie SLD jest irytujące. A jak było za ich czasów, gdy sprawowali władzę? Nie wchodzono do domów o szóstej? O 13? Z kwiatami w ręku?  Nie stosowano aresztów wydobywczych?

Jednak informacje płynące dzisiaj z ABW były niejednoznaczne, chwilami sprzeczne. Wersja zdarzeń niewiarygodna. Kropką nad i jest zachowane tylko 10 sekundowe nagranie z realizacji zatrzymania i rewizji. Co stało się z resztą rejestracji? Zwraca uwagę początkowe zaprzeczanie przez ABW w ogóle istnienia filmu. Czwarty funkcjonariusz zajmował się przecież tylko nagrywaniem. - Nie potrafię powiedzieć, czy funkcjonariusze po wejściu wyłączyli kamerę, czy też nagranie w jakiś sposób uległo zniszczeniu – mówi dla Wprost informator z ABW. Śmieszne. Cały dzień mija, a służba specjalna nie wiem, jak do tego mogło dojść? Może tak lepiej niech zajmie się tym kolejowy komisariat policji? Może tak też zastosować zatrzymania dla funkcjonariuszy przeprowadzający akcję w celu zabezpieczenia matactwa śledztwa? Dlaczego mają być równi i równiejsi?

Wierzę jednak, że ta sprawa zostanie wyjaśniona, nie zostanie zamieciona pod dywan. Nie będzie tak jak ze sprawą niby to samobójstwa Irenusza Sekuły.

(7) komentarzy / + dodaj komentarz
Mąż Barbary Blidy
Autor: Veni_Venissa
2007-04-26 00:45:25
A co z mężem Barbary Blidy? Co się z nim stało? Dlaczego nikt nie powołuje się na jego zeznania?

Po takiej wypowiedzi, tylko kretyn uwierzy w uczciwe śledztwo
Autor: sokolik
2007-04-26 02:05:52
Nagranie z przeszukania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w domu Barbary Blidy znajduje się w prokuraturze w Gliwicach - dowiedział się RMF FM. Ta nie chce jednak udzielać informacji na ten temat.

Wcześniej rzeczniczka ABW powiedziała w rozmowie z RMF FM, że takiego nagrania nie ma, ponieważ Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego go nie zleciła: Nie było takich prokuratorskich wymogów, żeby rejestrować tę czynność. Pod presją pytań RMF FM Magdalena Stańczyk przyznaje - jest nagranie z porannej akcji ABW w domu Barbary Blidy.

"informator"
Autor: 1972.blox.pl
2007-04-26 10:35:07
Sylwester, nie trać czujności - NIE WIESZ czy ABW wie czy nie wie - przypisujesz ABW to co "powiedział wprost informator z ABW". A sam wiesz najlepiej, że ten "informator" to może mało wiedziec tak naprawde, moze tez celowo dezinformować, mogą dziać sie różne rzeczy. W tym kontekście odsądzanie od czci i obrzucanie "komisariatem kolejowym" jest m.zd. nieprofesjonalne z Twojej strony.

A co do Blidy - może nie chciała się zabić, tylko trafić do szpitala a nie na przesłuchanie?

i co po kajaniu się?
Autor: Gość
2007-04-26 11:43:59
Wassermann w Kontrwywiadzie RMF FM przyznał, że ma poczucie, że ABW źle wykonała swą pracę,

Po co tyle krzyku?
Autor: Tomek
2007-04-29 09:43:51
Wydaje mi sie ze nareszcie polska zaczyna sie czyscic z brudów a posłowie skoro sie sami zabijają to chyba dobrze. Trzeba skończyć z korupcją, więc po co po niej tak płakać ?? www.skeczor.ovh.org

Na stronie ABW Świączkowski zapewnia
Autor: kamyk
2007-05-01 14:41:09
„Chcę, aby obywatele tego kraju mieli pełne zaufanie do działań ABW, żeby byli przekonani, że jej funkcjonariusze są profesjonalistami w służbie bezpieczeństwu państwa. Wiara w skuteczność działania służb specjalnych jest niezbędnym elementem ich prawidłowego funkcjonowania”

Przesluchania
Autor: Sceptyczka
2007-05-02 01:49:51
Ma Pan racje. Za czasow PRL rowniez zatrzymywali ludzi. Kazdy obywatel mogl w kazdej chwili trafic na 48 godzin do aresztu. To bylo wpisane do zycia codziennego.
Jest Pan mlodym czlowiekiem i wiele historii zna Pan tylko z opowiadan, badz z jakis gazet.
Jest tylko jedno ale. Ludzie zatrzymywani nie byli filmowani, nie nachodzily ich zadne jednostki antyterrorystyczne i po kazdym areswztowaniu minister sprawiedliwosci nie organizopwal konferencji prasowej i nie opowiadal jakie to ma "mocne dowody". Niech Pan sie tylko troche bardztiej zastanowi. Sprawy przekretow mafii weglowej byly przed dziesieciu laty.
W normalnym panstwie demokratyczhnym - malo tego nawet za PRL wystepowalam jako swiadek w sprawie przekretow prywatnego przedsiebiorcy z racji przekretow finansowych, ludztie w czasie prowadzenia sledztwa byli normalnie pismem powolywani do prokuratury.
Wracajac jednak do wypadku, ktory spowodowal Panskie oburzenie, ze SLD
bylo oburzone na takie postepowanie - ja powiem ze slusznie.
Idea postepowania Wassermanna i Ziobry jest calkowicie skompromitowac
poprzedni rzad i ch przedstawicieli, bop kazdy w tym rzadzie byl zlodziejem.
Nie naleze do ludzi, ktorzyx sa zachwyceni tym, ze cwaniaki, ktorzy zostali wybrani do rzadu kombinowli i kradli, korzystali z przywilejow wladzy majac za nic spoleczenstwo. Zlodzieji nalezy rozliczac i sadzic.
Ojciec mojego kolegi (a bylo to dawno jeszcze w PRL-u) za przekrety gospodarcze poszedl do wiezienia na dlugie 25 lat. Czy uwaza Pan jednak
ze kombinatorzy z Samoobrony, ktorzy tez sie niezle oblowili na gruntach rolniczych po zlikwidowanych PGR-ch siedza teraz w rzadzie, bo sa koalicjantami i nikt nie nachodzi ich o bladym swicie z jednostkami antyterrorystycznymi jest w porzadku?
Zyjemy podobno w Panstwie prawa - wiec niech to prawo bedzie rowne dla wszystkich i dopiero wtedy oburzajmy sie, ze SLD zada komisji w sprawie tego samobojstwa. Nie interesuje mnie Panska orientacja polityczna, ale dobrze byloby jezeli ma sie wlasny blog i zaprasza sie innych do poczytania Panskich spostrzezen bardziej zastanawiac sie nad tym co sie pisze.
Mlodzi ludzie bardziej sa podatni na roznego rodzaju hasla - naprawa RP,
IV RP, precz z komuna, wszyscy byli wspolpracownikami UB i takie jeszcze inne hasla, ktore sacza trucizne do glow mlodych ludzi.
Praworzadnosc polega na ukaraniu winnych i to jest obowiazek panstwa, tylko niech to panstwo robi to uczciwie.
Bylam i jestem uczciwa obywatelka teo panstwa, na prozno szukac by bylo mojej teczki w IPN a mimo tego kiedy slysze o lustracji to przewraca mi sie watroba. Ja jak juz napisalam znam tamte czasy z autopsji.
Kazdy wiedzial, ze ustroj jest niewolniczy, a ludzie u steru rzadu to swolocz.
A dzisiaj trzeba byc slepym, zeby tego nie widziec jak obecna wladza probuje niszczyc opozycje - to nazywa Pan demokracja?
Czekam kiedy dobiora sie do Tuska, bo przeciez na tym filmie Nocna zmiana
jest tam tez obecny, poza tym nigdzie nie ma ludzi swietych i pewnie w PO
znajdzie sie tez kilka osob , na ktore mozna znalezc haka.
Recze Panu, ze i ja i Pan doczekamy sie tego. Mnie podpowiada intuicja, a
Pan dowie sie o tym z doniesien prasowych.
To sa realia polskiej demokracji - ktorej niestety tak naprawde nie ma, bo jedyny przywilej maja obywate pojsc na wybory. Czy nie zauwazyl Pan, ze juz w wyborach samorzadowych zaczely sie kombinacje z listami wsyborczymi.
Igrzyska Panie Latkowski trwaja, gladiatorzy czekaja na kolejna ofiare rzuicona na zer tluszczy.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS