menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Stosunki polsko-niemieckie 26-04-2007
Rozmowa młodego niemieckiego reżysera jednej z reklam z jej polskim operatorem. Po pobycie w Warszawie znajdują się w Krakowie. Siedzą w jednej z restauracji na starówce. W pewnej chwil, reżyser pyta operatora. – Wytłumacz mi, dlaczego stolica Polski, Warszawa ma gorszą starówkę niż Kraków? Operator przez chwilę się zastanawia, czy ten nie żartuje z pytaniem. Ale jego niemiecki współtowarzysz jest poważny. – Zapytaj swego dziadka – odparł mu po chwili. Od tego momentu reżyser już nie wracał do tematów Polski. Całe szczęście, że praca nad reklamą trwała krótko. Kwestie historyczne położyły się cieniem na współpracy reżysera z operatorem.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
"Tam sie nic nie zmienia..."
Autor: marianna
2007-04-26 14:38:18
20 lat temu pewien 20 -letni mlodzieniec - wyksztalcenie srednie - mieszkaniec duzego miasta w Zaglebiu Ruhry - zapytal mnie "czy w Polsce w dalszym ciagu panuje taki antysemityzm". Widzac moje kompletne zaskoczenie - stwierdzil, ze taka wiedze uzyskal w szkole od nauczycieli i z podrecznikow. Probowalam mu te wiedze naprostowac - ale wogole nie rozumial o czym ja mowie. To bylo beznadziejne. on byl juz zaprogramowany. Jedyni Niemcy z ktorymi moglam rozmawiac i dyskutowac to byli ludzie starsi - powyzej siedemdziesiatki.. Slyszalam nawet slowa : "ile my wam wyrzadzilismy krzywdy - strasznej krzywdy."

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS