menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Stosunki polsko-niemieckie 26-04-2007
Rozmowa młodego niemieckiego reżysera jednej z reklam z jej polskim operatorem. Po pobycie w Warszawie znajdują się w Krakowie. Siedzą w jednej z restauracji na starówce. W pewnej chwil, reżyser pyta operatora. – Wytłumacz mi, dlaczego stolica Polski, Warszawa ma gorszą starówkę niż Kraków? Operator przez chwilę się zastanawia, czy ten nie żartuje z pytaniem. Ale jego niemiecki współtowarzysz jest poważny. – Zapytaj swego dziadka – odparł mu po chwili. Od tego momentu reżyser już nie wracał do tematów Polski. Całe szczęście, że praca nad reklamą trwała krótko. Kwestie historyczne położyły się cieniem na współpracy reżysera z operatorem.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
"Tam sie nic nie zmienia..."
Autor: marianna
2007-04-26 14:38:18
20 lat temu pewien 20 -letni mlodzieniec - wyksztalcenie srednie - mieszkaniec duzego miasta w Zaglebiu Ruhry - zapytal mnie "czy w Polsce w dalszym ciagu panuje taki antysemityzm". Widzac moje kompletne zaskoczenie - stwierdzil, ze taka wiedze uzyskal w szkole od nauczycieli i z podrecznikow. Probowalam mu te wiedze naprostowac - ale wogole nie rozumial o czym ja mowie. To bylo beznadziejne. on byl juz zaprogramowany. Jedyni Niemcy z ktorymi moglam rozmawiac i dyskutowac to byli ludzie starsi - powyzej siedemdziesiatki.. Slyszalam nawet slowa : "ile my wam wyrzadzilismy krzywdy - strasznej krzywdy."

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Klatka – film dokumentalny. Praca nad filmem trwała od 24.10.2002 roku, zakończono ją  22 października 2003. Planowana premiera filmu - listopad 2003.
Scenariusz i reżyseria: Sylwester Latkowski; zdjęcia: Tomasz Michałowski, Karina Kleszczewska; montaż: Krzysztof Szpetmański; dźwięk: Igor Grątkowski; redakcja Jerzy Kapuściński, Grażyna Bryżuk; postprodukcja PAY studio TV; grafika: Studio Rogala: sprzęt do realizacji Mega TV; technika realizacji Sony IMX 16:9; producent wykonawczy Opusnet; Produkcja: Agencja Filmowa TVP dla Programu 2, Opusnet, T1-teraz, Sylwester Latkowski


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS