menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Stosunki polsko-niemieckie 26-04-2007
Rozmowa młodego niemieckiego reżysera jednej z reklam z jej polskim operatorem. Po pobycie w Warszawie znajdują się w Krakowie. Siedzą w jednej z restauracji na starówce. W pewnej chwil, reżyser pyta operatora. – Wytłumacz mi, dlaczego stolica Polski, Warszawa ma gorszą starówkę niż Kraków? Operator przez chwilę się zastanawia, czy ten nie żartuje z pytaniem. Ale jego niemiecki współtowarzysz jest poważny. – Zapytaj swego dziadka – odparł mu po chwili. Od tego momentu reżyser już nie wracał do tematów Polski. Całe szczęście, że praca nad reklamą trwała krótko. Kwestie historyczne położyły się cieniem na współpracy reżysera z operatorem.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
"Tam sie nic nie zmienia..."
Autor: marianna
2007-04-26 14:38:18
20 lat temu pewien 20 -letni mlodzieniec - wyksztalcenie srednie - mieszkaniec duzego miasta w Zaglebiu Ruhry - zapytal mnie "czy w Polsce w dalszym ciagu panuje taki antysemityzm". Widzac moje kompletne zaskoczenie - stwierdzil, ze taka wiedze uzyskal w szkole od nauczycieli i z podrecznikow. Probowalam mu te wiedze naprostowac - ale wogole nie rozumial o czym ja mowie. To bylo beznadziejne. on byl juz zaprogramowany. Jedyni Niemcy z ktorymi moglam rozmawiac i dyskutowac to byli ludzie starsi - powyzej siedemdziesiatki.. Slyszalam nawet slowa : "ile my wam wyrzadzilismy krzywdy - strasznej krzywdy."

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS