menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Stosunki polsko-niemieckie 26-04-2007
Rozmowa młodego niemieckiego reżysera jednej z reklam z jej polskim operatorem. Po pobycie w Warszawie znajdują się w Krakowie. Siedzą w jednej z restauracji na starówce. W pewnej chwil, reżyser pyta operatora. – Wytłumacz mi, dlaczego stolica Polski, Warszawa ma gorszą starówkę niż Kraków? Operator przez chwilę się zastanawia, czy ten nie żartuje z pytaniem. Ale jego niemiecki współtowarzysz jest poważny. – Zapytaj swego dziadka – odparł mu po chwili. Od tego momentu reżyser już nie wracał do tematów Polski. Całe szczęście, że praca nad reklamą trwała krótko. Kwestie historyczne położyły się cieniem na współpracy reżysera z operatorem.

(1) komentarzy / + dodaj komentarz
"Tam sie nic nie zmienia..."
Autor: marianna
2007-04-26 14:38:18
20 lat temu pewien 20 -letni mlodzieniec - wyksztalcenie srednie - mieszkaniec duzego miasta w Zaglebiu Ruhry - zapytal mnie "czy w Polsce w dalszym ciagu panuje taki antysemityzm". Widzac moje kompletne zaskoczenie - stwierdzil, ze taka wiedze uzyskal w szkole od nauczycieli i z podrecznikow. Probowalam mu te wiedze naprostowac - ale wogole nie rozumial o czym ja mowie. To bylo beznadziejne. on byl juz zaprogramowany. Jedyni Niemcy z ktorymi moglam rozmawiac i dyskutowac to byli ludzie starsi - powyzej siedemdziesiatki.. Slyszalam nawet slowa : "ile my wam wyrzadzilismy krzywdy - strasznej krzywdy."

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski, twórca "Blokersów" "Klatki" i "Śledczaka", tym razem opowiada o świecie seksualnej dewiacji Ten film wywołuje wstrząs. Temat pedofilii powraca do mediów przy okazji kolejnych spraw o wykorzystywanie seksualne dzieci. Pojawiają się artykuły, reportaże, wywiady. Tym razem oglądamy pełnometrażowy dokument. Wszystko zaczyna się sceną rozgrywającą się w samochodzie. Młody gej, świadek w sprawie posądzenia ks. Jankowskiego o pedofilię, opowiada o swoich przeżyciach związanych z tą sprawą. W końcu wyciąga telefon komórkowy i dzwoni do swojej matki, by przyznać się do udziału w tej historii. W trakcie rozmowy mężczyzna zaczyna płakać. Ma świadomość, że środowisko, w którym się wychował ...
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS