menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Okólnik ABW i Misja specjalna. W supermarkecie akcja rabatowa i ani słowa o lustracji 11-05-2007

W supermarkecie nie usłyszałem słowa o lustracji, a wychodząc z domu, zerkając w telewizor, malowano obraz wojny polsko-polskiej. Dyskusja była tak nudna i przewidywalna patrząc na rozmówców (tak sie zastanawiam czy niektórzy dziennikarze w ogóle przebywają w swoich redakcjach, pracują w terenie, bo ciągle ich twarze widać w TV), że żal mi było każdej minuty i wolałem dopaść wózka w supermarkecie, by kupić dzieciakowi pieluchy, a sobie whisky i rum.

Gdzieś przeczytałem o śledztwie w sprawie „Misji specjalnej”, którą oskarżono o współpracę z ABW. W tej akurat sprawienie nie popadajmy w skrajność, to nie „Misja specjalna” stoi za sprawą Blidy. Co najwyżej ktoś chciał się posłużyć „Misją specjalną”, by nagłośnić kolejny sukces. Czyli tak jak zwykle służby posługują się mediami, dziennikarzami. Zresztą w tej gonitwie newsa, ekskluzywnych materiałów wszyscy uczestniczą. Kiedyś głośno było o wejściu ABW do J&S, gdzie dziennikarze TVN byli szybsi niż kamerzyści ABW.

Po co nagrywane są wejścia ABW na zatrzymania i wyjścia z zakajdankowanymi osobami reguluje wydany dla służb specjalny okólnik, gdzie czarno na białym widnieje, że rejestracja ma być na potrzeby środków przekazu. I tak miało być w przypadku Barbary Blidy. Skandal czy rozumienie istoty dzisiejszych mediów, które chcą mieć obraz kosztem nawet praw jednostki? Nie słyszałem, by ktoś odmówił opublikowania materiałów z zatrzymania znanej osoby. W okólniku nie wpisano TVP, ani „Misji specjalnej”. Z tych nagrań korzystają także stacje TVN i Polsat. A to, że są redakcje, dziennikarze bardziej i mniej uprzywilejowani to juz inna sprawa.


(0) komentarzy / + dodaj komentarz
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

"Blokersi" to film o polskiej kulturze hip hopowej. Opowiada o młodych ludziach z wielkomiejskich blokowisk, o tym jak żyją, jaka jest dzisiaj ulica w Polsce. Poza raperami są tu grafficiarze, break dance`owcy i ludzie związani z kulturą hip hopu. Prawdopodobnie po raz pierwszy wiele osób zobaczy, czym jest w naszym kraju kultura hip hopu, kto w niej żyje i kto ją tworzy.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS