menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Mazur na Ziobrowym haku 22-05-2007

Kiedy słyszę jak posłanka Jolanta Szymanek-Deresz uzasadniając wniosek SLD o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry uzasadnia to sprawą ekstradycji Edwarda Mazura, ogłoszeniem przez Ziobrę sukcesu na wyrost, ujawnia tak naprawdę przekonanie środowisk lewicowych na temat udziału Edwarda Mazura w zabójstwie generała Marka Papały. Dosadnie takie myślenie wyraził w czasie zdjęć do filmu „Zabić Papałę” Jan Bisztyga, były doradca premiera Leszka Millera, a obecny Aleksandra Gudzowatego.

„Ja traktuję pana Ziobro, jako człowieka lekkiego słowa. Może to pan nagrać.(…) Nie mam zaufania do tego co mówi Ziobro (…) Ziobro ma syndrom zera, panie Ziobro jest pan zerem. Więc zdaje sobie pan sprawę, że pozbyłby się  wszelkich frustracji, osobistych animozji, gdyby powiedział „jestem 10 a nie 0”.(…) Ziobro zrobił cholerny błąd, że zawiesił wszystko na haku Mazura. Jeśli ten hak się urwie całość tej sprawy leży bykiem. Trzeba było traktować jako jeden z jakichś tam aspektów…”

Ziobro jednak w sprawie Edwarda Mazura odniesie sukces, ekstradycja nastąpi, jak zapewnia mnie wczorajszy rozmówca.

Inną sprawą jest to, czym zakończy się sprawa sądowa w Polsce. Ale Ziobrę nie można winić będzie za to, że hak z Mazurem się urwie. Winna będzie ekipa śledcza, która wyrosła ponad ministrów sprawiedliwości, prokuratorów krajowych, komendantów głównych. Zbigniew Ziobro wie tyle o sprawie Papały, ile mu zreferowano. Ze zrozumiałych względów nie jest w stanie zapoznać się z całością akt śledztwa.

Błędem Zbigniewa Ziobry jednak będzie to, że nie ma odwagi zażądać sprawdzenia wszystkich kart jakimi dysponuje ekipa śledcza. Poznać ich rzeczywistą wartość. Z każdym upływającym miesiącem i rokiem przynosi to szkodę w śledztwie w sprawie zabójstwa generała Marka Papały.


(8) komentarzy / + dodaj komentarz
Kiedy wreszcie będzie można zobaczyć ten film?
Autor: kork
2007-05-22 21:58:43
...

sensacja goni sensacje heheh...
Autor: Falo
2007-05-22 22:31:41
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1329&wid=8874378&rfbawp=1179865905.912&ticaid=13ca6&_ticrsn=3


Osobiscie uwazam, iz jakas blizej niezidentyfikowana masa gnoju towarzyszy naszej ukochanej Polsce.
...ale jest za to gorzkie pocieszenie, ten gnoj jest na calym swiecie ;-)

Bez otwarcia IPN-u i bez dekomunizacji ...
Autor: FFWD
2007-05-22 23:58:15
niewiele się wyjaśni ;-( Powinni to otworzyć a zawodowcy powinni przekopać papiery służb od samego początku jak są zachowane. Powinni robić zestawienia jak to szło, kto od kogo przejmował władzę. Jak to było po II wojnie, kto dokładnie za kim stał. Bez tego wszystko niknie w dziejach, robi się zasłony dymne i zawsze ktoś powie, że za tym "stoi ktoś wyżej" a ja byłem tylko wykonawcą. Jak chcieli to potrafili rozliczyć III Rzeszę a u nas nawet o latach 80-tych mówi się szeptem. Ciekawe, czy obecna władza naprawdę chce to zmieniać czy tylko straszy poprzednią ekipę żeby byli cicho i nie wyłazili z grobu. Na razie to tylko ogólna "mielonka okrągłostołowa", której nie za bardzo zależy żeby deptać sobie na chama po odciskach.

.
Autor: marcin
2007-05-23 07:59:54
Jeśli twierdzisz , że Zbigniew Ziobro wie tyle o sprawie Papały, ile mu zreferowano, to Mu pomóż.

Bisztyga ma rację
Autor: vectra
2007-05-23 11:04:14
Ten cały cyrk medialny związany z ekstradycją narusza standarty państwa prawa. Na Mazura wydano wyrok. Jak zapadnie decyzja o ekstradycji mamy powtórkę z rozrywki - jeszcze większy cyrk. Nikt nie bedzie zwracał uwagi, że proces w USA nie dotyczył winy lub nie Mazura. Przestaję wierzyć, że chodzi o prawdę w tej sprawie

Najlepsi policjanci
Autor: 603
2007-05-23 14:57:43
Ktoś kto poniósł klęskę prowadząc sprawę Jaroszewiczów nie powinien dotykać siedo sprawy Papały. O pania Wierchowicz warto zapytać w komendzie/ Taka to ekipa śledcza.

do FFWD
Autor: Falo
2007-05-23 17:46:43
...kto powiedzial, ze III Rzesza zostala skrupulatnie rozliczona? 90% Nazistowskich oprawcow nigdy nie zostala ukarana!!! co by bylo smieszniej "amerykanski" kapital w znacznej mierze inwestowal w machine wojenna Niemiec. II Wojna Swiatowa byc moze jest swoistym rodzajem dzisiejszego Iraku, Palestyny, Libanu i pewnie niedlugo Iranu.

Gdzie napisałem, że skrupulatnie ?...
Autor: FFWD
2007-05-24 19:41:25
Ale skazano całą albo prawie całą górę ??? Udało sie tylko tym co uciekli i się ukrywają. Szukają ich do dzisiaj, łapią i wsadzają. Reszta agentury przeszła do współpracy przy nowej władzy albo zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach. A u nas przez 20 lat nie można nikogo fachowo zlustrować tylko się "teczkuje i przecieka". A nasi "czerwoni khmerzy" dalej wpływają na społeczeństwo. Pozdr.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

 „Nigdy nie oczekiwałem, by Latkowski nakręcił mi laurkę. Mam świadomość  jego ostrego spojrzenia na rzeczywistość. Świadomie zgodziłem się, by to właśnie Sylwester pomógł mi zamknąć bolesne przeżycia, przeszłość.  Jestem ciekawy lustra Sylwestra Latkowskiego, rozumiem, że nie zawsze może oddawać to samo, co widzę ja i inne osoby, które pojawiają się w filmie” – Michał Wiśniewski.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS