menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Arek prowincjałem zakonu Kamilianów 22-05-2007

Po południu sms z wiadomością, że ks. Arek Nowak został wybrany prowincjałem polskiego zakonu Kamilianów. Przed chwilą telefon od niego. Czyżby rewolucja w polskich zakonach? Wybór księdza Arkadiusza Nowaka oznacza otwarcie zakonu na dzisiejszy świat. Nie znam większego liberała w habicie niż Arka.

Z Arkiem poznaliśmy się z 10 lat temu, w pociągu z Katowic do Warszawy. Po latach stał sie bohaterem  mojego filmu „Kamilianie” i kimś bliskim, taka mocna męska znajomość. Oddałem mu do chrztu swoje dzieci, Marcela i Marianne. Chyba ufamy sobie.

Jeśli kościół ma nadal coś znaczyć we współczesnym bezideowym świecie, to tylko dzięki takim ludziom jak on, jak kamilianie.


(2) komentarzy / + dodaj komentarz
...chyba...???
Autor: Falo
2007-05-23 17:50:24
To straszne "chyba sobie ufac", dlaczego chyba?? Panie Sylwku.

A inne zakony?
Autor: Maksymilian Zamm
2007-06-27 14:34:22
Są też inne zakony masońskie. Choćby martyniści.

Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Sylwester Latkowski znów zaskakuje - tym razem pozytywnie. "Kamilianie" to oszczędny, ale poruszający dokument. Byli już rugbyści, blokersi. Był polski show-biznes. Tym razem enfante terrible polskiego dokumentu zrobił film o zakonnikach. Ale tak naprawdę to film o życiu, a raczej śmierci. Kamilianie - bohaterowie filmu to ludzie, którzy swoje życie ofiarowują chorym. Niby to nic wielkiego. Kilka tysięcy polskich pielęgniarek codziennie robi to samo. Jednak Kamilianie to nie pielęgniarze, nie lekarze - to bracia w śmierci.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS