menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Pajacowanie artystów
Telefon od dziennikarki, która od lat śledzi losy Michał Wiśniewskiego. To od niej dowiaduję się częściej o wpadkach Michała niż od niego samego. Teraz wypłynęła sprawa udziału Wiśniewskiego w kampanii wyborczej Samoobrony. –Przecież on w „Jestem, jaki jestem” atakował Leppera, przestrzegał przed nim jako największym zagrożeniem. Obiecywał, że wyemigruje, jeśli Lepper zwycięzy” I co, ja na to? Po filmie „Gwiazdor” co jakiś czas proszony jestem o komentarz w związku z każdym mniej lub bardziej głupim wyskokiem Wiśniewskiego.
 
Dlaczego Michał zmienił zdanie? Pokochał nagle Leppera? Tak, jak wcześniej Millera? Odpowiedź jest prosta - dla kasy. Tak to już jest, jak śpiewał Kazik, że wszyscy artyści to prostytutki, no, może nie wszyscy, ale prześledźmy, którzy z nich dali się kupić politykom, magii władzy.

Dla Prawa i Sprawiedliwości śpiewają Justyna Steczkowska, Jan Pietrzak, Ryszard Rynkowski, Edyta Geppert i Stanisław Soyka.  Platforma Obywatelska, której nie stać na hip hop zadawala się Perfectem. Andrzej Lepper, który dotąd podrygiwał w rytmie typowego disco polo, postawił teraz na Michała Wiśniewskiego i Trubadurów. Naszego prezydenckiego kardiochirurga  wspierają zespoły ludowe i orkiestry górnicze. Kandydata Socjaldemokracji na prezydenta poparł hiphopowiec Mezo. Na marginesie do niedawna wydawało się, że hihopowcy to ostatni niesprzedajni artyści. I ten jednak mit padł.

Co artyści otrzymują w zamian? Poza gratyfikacją finansową liczą na promocję w mediach, na które mają wpływ politycy. Zazwyczaj chodzi tutaj o telewizję publiczną. W czasach władzy SLD za hymn dla Millera Ich Troje miało otwarte drzwi na Woronicza, dzisiaj Wiśniewski  jest tam persona non grata. Odmówiono mu udziału w sopockim Festiwalu Jedynki. W sprawie innego pupilka SLD zespołu Blue Cafe  do szefa redakcji rozrywki jedynki wydzwaniali asystenci premiera. Dzisiaj Justyna Steczkowska wyśpiewując dla PIS ma gwarancję nie schodzenia z anteny telewizji publicznej.

Remigiusz Trawiński menager Steczkowskiej dobudował nawet ideologię  dla Steczkowskiej, która jeszcze w ciąży piknikowała z PIS-em. – „Jako matka oczekująca kolejnego dziecka chce, żeby w kraju, w którym żyje, był ład, porządek i sprawiedliwość.” Pięknie, prawda. Niedługo należy się spodziewać hasła „Steczkowska panią senator”. Artystom czasem się marzy przecież więcej niż bycie muzyczną kiełbasą wyborczą, czego przykładem jest Cugowski, Torzewski i Pietrzak.

Felieton opublikowany na łamach dziennika Metropol.
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Film opowiada o aktualnej sytuacji panującej w polskich aresztach śledczych. Zdjecia rozpoczęto 1 września 2003 roku, ich zakończenie planowane jest w maju.
Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS