menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Polscy artyści wzywają do tolerancji wobec gejów i lesbijek
Polscy artyści muzyczni – m.in. Michał B., Magda F., Violetta N. vel. F., Andrzej P. vel. P., Jerzy P., Grzegorz S., Paweł S., Maciej U. -  podpisali się pod listem otwartym do mieszkańców oraz władz miasta Krakowa, wyrażającym poparcie dla organizacji krakowskich Dni Kultury Gejowskiej i Lesbijskiej. Pomysł organizacji imprezy budzi w mieście wiele kontrowersji.
"Jesteśmy głęboko przekonani, że wielu mieszkańców Krakowa nie podziela nienawistnych poglądów ludzi, którzy demokrację nazywają rządami motłochu. Wierzymy, że w życiu kulturalnym naszego miasta jest miejsce dla festiwalu "Kultura dla tolerancji". Nauczmy się mieszkać razem i szanować wzajemnie różnice - czytamy w liście podpisanym m.in. przez noblistów.
Krakowskie Dni Kultury Gejowskiej i Lesbijskiej mają się odbyć od 6 do 9 maja. Zaplanowano wiele imprez, spośród których najwięcej kontrowersji wywołuje marsz gejów i lesbijek. Zaplanowano go na 7 maja. Uczestnicy marszu mają przejść spod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego przez Planty do Barbakanu i dalej pod Wawel nad Wisłę, gdzie zorganizowany zostanie piknik.
"Dość długo czekaliśmy na ten dzień, by pokazać się na ulicach Krakowa (...) Musieliśmy do tego dojrzeć. W końcu zdecydowaliśmy się wyjść na ulice w marszu tolerancji. Zapraszamy do niego wszystkich mieszkańców miasta. Teraz będziemy rozmawiać z prezydentem miasta oraz policją na temat zapewnienia nam ochrony i bezpieczeństwa. Dochodzą do nas bowiem pogróżki, że podjęte zostaną próby zdezorganizowania marszu" - powiedział Tomasz Szypuła, wiceprzewodniczący krakowskiego oddziału Kampanii Przeciwko Homofobii, która jest głównym organizatorem imprezy.
Przeciwko Dniom Kultury Gejowskiej i Lesbijskiej zaprotestowało wiele organizacji.  "Propagowanie i promowanie postaw zaburzonych jest wyrazem braku odpowiedzialności za naród. Wykorzystanie sytuacji, czasu i miejsc związanych w sposób szczególny z tradycją (jak to ma miejsce w przypadku zaplanowanej w Krakowie procesji ku czci świętego Stanisława) do prezentowania patologicznych zachowań uznajemy jako przejaw lekceważenia uczuć zdecydowanej większości społeczeństwa" - napisała w liście protestacyjnym Rada Główna partii Rodzina - Ojczyzna.
Protestuje także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. Sprzeciwia się ono m.in. temu, że sesje naukowe i wykłady na temat homoseksualizmu, będące częścią Dni Kultury, mają się odbyć na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W obronie Dni stanęli, obok noblistów, Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Krakowska Partia Zielonych.
"Wyrażamy zdecydowany protest wobec nawoływania przez Ligę Polskich Rodzin oraz Młodzież Wszechpolską do nienawiści wobec mniejszości seksualnych i alternatywnych sposobów życia. Chcemy, by Kraków był miastem otwartym i przyjaznym dla ludzi prezentujących różne światopoglądy i wybierających różne style życia. Nie chcemy żyć w skansenie dulszczyzny" - czytamy w liście Krakowskiej Partii Zielonych.
            Niestety, to fikcja. Powyżej zamiesciłem tekst protestu polskich noblistów - Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Naszych artystów pomimo, że wielu z nich nie jest heteroseksualna (kilku z nich wymieniłem na początku) nie stać na wyraźny sprzeciw przeciwko brakowi tolerancji. Gdzież im do odwagi Gorge’a Michel’a i Eltona Johna, którzy potrafili się przyznać do tego, że są gejami.  Rozumieją, że jako osoby publiczne na nich najbardziej spoczywa ciężar uczenia ludzi tolerancji. U nas na bilbordach do tolerancji wzywali zwykili ludzie będący gejami i lesbijkami. Kiedy widzę artystę, który jest gejem, a który to lansuje się jak playboy, wdzięczac się do kobiet i nastolatek, opowiadając  bzdury o miłości do kobiet, nie potrafię opanować śmiechu. Mam ochotę powiedzieć - dość hipkokryzji, zacznijmy mówić wprost o swoich oriuentacjach seksualnych, ucząc ludzi tolerancji.

Felieton zamieszczony na www.cgm.pl - Latkowski wprost,  4.05.2004
Zobacz również ...


menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Potężny mężczyzna powolnymi ruchami, nieco leniwie, goli głowę. Opowiada o swoim barwnym życiu, o więzieniu i drużynie rugby. Ale nie jest to kadr z amerykańskiego obrazu "Urodzeni mordercy", a jedna ze scen polskiego filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego o chuliganach Arki Gdynia, których teraz bardziej niż rozróby fascynuje męski, twardy sport.
(...) Kamera podąża za bohaterami niemal wszędzie. Jest na treningu, meczu, w szatni, w samochodzie i nawet w łazience.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS