menuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Literatura

PAMIĘTAM JAK
Do napisania tego utworui zainspirowały mnie "I Remember" Joe Brainarda" i "Je Me Soviens" Georgesa Pereca.
Przy lekturze należy wiedzieć,że narrator urodził się w Polsce, w Elblągu, w roku 1966.
Czasoprzestrzeń podyktowana przez pamięć rozciąga się od 1968? 1969? do roku 1987.

MĘŻCZYŹNI BEZ TWARZY
Opowiada o trójce bohaterów (dwójka Polaków i Niemiec) ukrywających się na wschodzie przed wymiarem prawa.

WOZACY
Przedstawiają obraz ciągle "egzotycznego" środowiska, nie mającego odbicia w polskiej literaturze. Akcja rozgrywa się w środowisku kurierów kradzionych samochodów. Główny bohater powieści zostaje zatrzymany w związku z podwójnym morderstwem. Wypuszczony z braku dowodów ucieka z Polski, przemierzając szlak prowadzący przez Niemcy, Szwecję, Finlandię, Rosję i Litwę. Powieść oparta została na zdarzeniach mających miejsce w rzeczywistości; nieobcych mojej osobie.

CZARNY STYCZEŃ

Akcja dzieje się współcześnie w Warszawie i Gdańsku. Bohaterem jest młody mężczyzna, o przeszłości kryminalnej, prowadzący obecnie spokojne życie; wraz z pojawieniem się dawnego przyjaciela, zostaje wplątany w historię, niszczącą jego dotychczasową egzystencję. "Czarny styczeń" to klasyczny czarny kryminał.

TYLKO NIE O MIŁOŚCI
Współczesna powieść o reporterze prasowym, wolnym strzelcu, piszącym reportaż o prostytucji na wschodzie Europy. O granicach miłości i przyjaźni.

KANIBALE

SZPITAL DLA WARIATÓW

PUZZLE ANNY

ZOSTAWIĆ PARYŻ

POEZJAmenuline menuline menuline menuline menuline menuline
Wyszukiwarka

Satyra dokumentalna. Po raz pierwszy kamera zagląda za kulisy szołbiznesu w Polsce. Obok znanych postaci ze sceny muzycznej jak Krzysztof Krawczyk, Marek Kościkiewicz, Robert Leszczyński, Maciej Maleńczuk, Myslovitz , Marek Sierocki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Michał Wiśniewski, Negatyw, poznajemy nieznanych szerszej widowni decydentów, szare eminencje polskiego szołbiznesu. Film ukazuje przemilczaną dotąd stronę szołbiznesu w Polsce, w którym normą jest oszustwo, manipulacja.


Śledczak Kamilianie Gwiazdor Pedofile
Nakręceni Pub 700 Klatka To my, Rugbiści
powered by Admin.Starla v3 CMS